BULTÜRK Kurucusu Mehmet ÇAKIR AK Partiden A.ADAYI

İstanbul 2. Bölgeden Mehmet ÇAKIR AK Parti Milletvekili A.Adayı

GÜÇLÜ DEVLET

GÜÇLÜ    LİDER

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE

Adalet ve Kalkınma Partisinin, ülkemizde her alanda büyümeyi başlatan gelişimin, değişimin, çağdaş reformların ve açılımların öncüsü olmuştur.

2001 yılından önce ilk adımları atarak, yaşamakta olduğumuz bu yeni dönemde siya­setin felsefesine de değerli zenginlikler katarak Türkiye’yi değiştirmiş dönüştürmüş ve geliştirmiştir.

Erkek egemenliğinin çoğunlukta olduğu bir ülkede; kadını pozitif ayrımcılık kapsamına alarak siyasette daha fazla yer almalarını sağlamıştır.

AK Parti; bu ülkede yaşayan her insanı, her inancı dil, din, ırk ayırt etmeden bunların hepsini bir bütün olarak kucaklayarak ve bunları ifade eden merkezde bir partidir.

Demokrasiye, insan hak ve hürriyetlerine yürekten bağlı örf, adet ve vicdanların bir anlayışı ve hakkın hukukun yanında güçlülerin karşısında dik duruşun sahibidir

Reisimiz Birleşmiş Milletlerin yapısının değiştirilmesi gerektiğini her fırsatta dile getirmektedir.

Biz de Reisimizin bu fikirlerini paylaşıyoruz. Şayet Birleşmiş Milletler görevlerini yerine getirebilecek bir yapıda olsaydı Filistin halkı özgür olur, her fırsatta İsrail katliamına maruz kalmazdı, Karabağ’da, Hocalı’da, Bosna’da soykırım yaşanmaz, Arakan ve Doğu Türkistan Müslümanlarına katliamlar olmaz ve zulmün altında inlemezdi.

Bizlerde Bulgaristan Türkleri Kültürel Soykırıma uğramaz ve topraklarımızdan kovulamazdık.

Bugün Doğu Türkistan, Libya, Irak, Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan olaylar yapılan haksızlıklar ve adaletsizlikler neticesinde bunlar meyda­na gelmiştir. Dünyada adaleti sağlayacak ve yeryüzünde yaşan herkese eşit muamelede bulunacak ecdadımız Osmanlı örneği bir anlayışa ihtiyaç vardır. Bu da ancak insanı yaratandan ötürü sevmekle olur.

Bizlerde bu dünyanın şekillenme­sinde seyirci kalmamalı imkânlarımız çerçevesinde katkılarımızı sunmalıyız.

Diğer yandan AK Parti tefekkür olarak geçmiş ile gelecek arasındaki manevi de­ğerlerin taşıyıcı köprüsüdür. Biz Evlad-ı Fatihanlar olarak 130 yıllık baskı ve zü­lüm neticesinde kendi öz değerlerimizden çok şey kaybettik.

Bu gün Balkanlardaki EVLAD-I FATİHAN ata miraslarımız bir el uzatılmasını beklemektedirler.

Ancak 1990-dan günümüze tarihi mirasımıza en çok AK Parti iktidarı döneminde sahip çıkılmıştır.

Bu da bizleri fazlasıyla memnun etmektedir.

Mehmet ÇAKIR İstanbul 2. Bölge AK Parti Milletvekili A.Adayı

GÜÇLÜ DEVLET

GÜÇLÜ    LİDER

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE

Paylaş:
Share

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share