2019’un 3. Yönetim toplantısı yapıldı

02.02.2019

Yönetim Kurulu Toplantısı

GÜNDEM

  1. 8 Mart kadınlar günü için bir Sempozyum düzenlememiz. Konusu: “Türk Dünyası’nda Kadın” 4 Oturum yapılması. 2 gün sürecek. 9 Mart Cumartesi 10 Mart Pazar Pazar akşamı bir gece yapalım- 500 kişilik
  2. Gazetenin çıkarılması, kitapların çıkarılması
  3. Türkiye’de Seçimler
  4. Bulgaristan’da seçimler
  5. Reportaj BULTÜRK derneğini tanıtımı için
  6. Serbest zaman
  7. Kapanış

BULTÜRK yöneticileri, İstanbul Florya’da Yönetim Kurulu üyemiz Şakir ARSLANTAŞ’ın iş yerinde bir araya geldiler. Toplantının açılışında kurulun gündemi hakkında bilgi verildi.

Toplantıda Ocak 2019 – 2 Şubat 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyet ve projeler üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

BULTÜRK yön veren toplumumuzu geliştirme hedefi ile yola çıktıkları platformun amaçları arasında Türkiye’de ve Bulgaristan’da etkin ve geniş temsil gücüne sahip sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimi ve işbirliğini arttırmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

BULTÜRK gündeminde yer alan konular hakkında da bilgi verildi; “Bugünkü toplantımızda 8 Mart’ta bir sempozyum yapılması teklif edildi. Bu değerlendirilmelerin yapılması ve görev Genel Sekreter Oya CANBAZOĞLU’na görev verildi.

BULTÜRK Genel Başkanı’nın başkalığında yapılan toplantıda, gündem maddeleri arz edildi. Yönetim kuruluna mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Ardından katılımcılar söz aldılar.

BULTÜRK Başkan Yrd. Şakir ARSLANTAŞ başkanın ardından söz aldı Bulgaristan seçimleri ile ilgili rapor konusunda ve Gazeteyi Burgaz, Varna, Razgrad, Şumen bölgelerine ben dağıtım konusunda dağıtırırım dedi. Dr.Nedim Birinci de Kırcali, Haskovo, Smolyan ve Plovdive de ben dağıtırım dedi.  Ardından Aksakallılardan Mustafa ÖZSOY ise, engin tecrübeleri doğrultusunda, 2019 a ait stratejilerin geliştirilmesi yönünde görüşlerini paylaştı.

Bulgaristan Türklerinin İstanbul’da önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK), İstanbul’da düzenleyeceği sempozyumun konusu: “Türk Dünyasında Kadın” başlık altında olması, Türkiye seçimleri konusunda çalışılması, Bulgaristan seçimleri konusunda bir rapor hazırlanması kararlaştırıldı;

Bu konu ile ilgili Mustafa ÖZSOY, Şakir ARSLANTAŞ, Dr. Erdal KARABAŞ, Zihni KARPAT, Dr. Nedim BİRİNCİ ve Oya Canbazoğlu görevlendirmişlerdir.

Bu düzenlemelerden hareketle sözü edilen Yönetim Kurulu toplantısının sonuna gelindi. BULTÜRK Başkanımızın tüm gelenlere teşekkür etti ve  kendisinin her daim “tarafsız gerçek duygulara dayanarak” çalışmalarına devam edeceğini ekledi.

BULTÜRK yöneticileri, Sn. Şakir ARSLANTAŞ’a iş yerinde kendilerini ağırladıklarından dolayı teşekkür eder ve buraya katılan tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz sözleriyle, toplantıyı kapattı.

Dilek ve temennilerin iletilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Dr.Nedim BİRİNCİ

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 9 =