29 EKİM’DE COŞKULU ANITKABİR ZİYARETİ

Anıtkabir’de Cumhuriyetimizin 98. Yılı kutlamaları Devlet Protokolünün katılımı ile yapılan resmî törenlerle başladı. 

Resmî törenlerin ardından 7’den 70’e binlerce Türk ve yabancı uyruklu vatandaşların katılımıyla Anıtkabir adeta ziyaretçi akınına uğradı. 

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK Ankara Temsilcisi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı İsmail CİNGÖZ ve Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK Ankara Temsilcisi Fatma AKSOY olarak yaptığımız Anıtkabir ziyaretinde; beşikteki bebekler dahil, daha okumayı bile bilmeyen çocuklardan tutun, okul çağındaki her yaştan çocuklar, yetişkinler ve yürümekte zorlanan yaşlılar akın akın Anıtkabir’e geldiler. Yürüme güçlüğü çekenler dinlene dinlene Aslanlı Yolu geçip mozoleye ulaştılar. 

Uzun süre kuyrukta beklemenin ardında Mozele’ye ulaşmayı başaran insanlar Mozole önünden ayrılamıyorlardı. 

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK Ankara Temsilciliği olarak biz saat: 17:00 sıralarında ziyaretimizi tamamlayıp Anıtkabir’den ayrılırken hala akın akın insan selinin Anıtkabir’e geldiği görülüyordu. 

Gelen guruplar içerisinde düğününü özellikle 29 Ekim’e ayarladıklarını söyleyen gelinler ve damatların olması ayrı bir güzellikti. Cıvıl cıvıl çocuk sesleri içerisinde herkes buraya gelmekten çok mutlu oldukları gözlerinden okunuyordu. 

Bizler de Anıtkabir ziyaretinden ve coşkulu halkı görmüş olmaktan çok mutlu bir şekilde ayrıldık. 

Cumhuriyetimizin nice yıl dönümlerinin aynı coşku ve heyecanla kutlanmasını diliyoruz.

Fatma AKSOY
BULTÜRK
Ankara Temsilcisi

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + eleven =