Basın Bildirisi

Duyuru

YALOVA AKPARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI HAKKINDA KINAMA BASIN BİLDİRİSİ

bulturk ile ilgili görsel sonucuSaygıdeğer Basın Mensupları
Dün üzülerek öğrendiğimiz ve başta Batı Trakya Türkleri olmak üzere Doğu Anadolu’dan ve Türkiye’mizin dört bir yanından Yalova’ya gelerek kendine yeni bir yaşam kuran insanımıza “ezik, kendini ifade edemeyen, seçmenmiş gibi davranan” ifadeleriyle hakaret eden AK Parti Milletvekili adayı Sayın Meliha Akyol’u hayret ve şaşkınlıkla izledik.
O Batı Trakya, Rumeli ve Balkan Türkleridir ki, milyonlarca şehit vererek Sayın Akyol’un bugün kendisinin de yönetmeye talip olduğu Anadolu’nun var olması için mücadele etmiş; her türlü asimilasyon, şiddet, vahşet ve soykırıma karşı direnmişlerdir.
O Batı Trakya Türkleridir ki; tarihteki ilk Türk Cumhuriyeti olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’ni şeref ve onurla kurmuşlardır.
Ve kendisi de bir Balkan Türkü olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanki bu günleri görürcesine 17 Ocak 1931 yılında söylediği gibi:
“Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani ‘Düşmanla sonuna kadar dövüşenler’ çekilen ordunun ri’cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır.”
Evet, kendini bu vatanın bekası ve var olması uğruna feda etmekten çekinmeyen bu insanlara “ezik” demek; Türkiye düşmanlığı değilse en azından cahilliktir.
Bu nedenle Sayın milletvekili adayını derhal, bugün, basın önünde özür dileyerek adaylıktan istifa etmeye davet ediyoruz.
Eğer istifa etmezse; Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla mensubu bulunduğu AK Parti’den ihracını talep ediyoruz.
Ayrıca Türk Ceza Kanun’un 216’ncı maddesi 2. Fıkrası uyarınca “Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü gereğini yerine getirmek için savcılarımızı göreve davet ediyoruz.
Saygılarımızla.

bulturk ile ilgili görsel sonucu

BULTÜRK YÖNETİMİ ADINA

RAFET ULUTÜRK

Paylaş:
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir