Bulgaristan Pasaport çilesini bitiren ERDOĞAN

“Bulgaristan, Türkiye” arasında yıllardır süre gelen Pasaport çilesine son veren Muhterem, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız, Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendiye Bulgaristan Vatandaşları ve özellikle Bulgaristanlı Türk ve Müslümanlar adına,

BULTÜRK olarak sonsuz minnet ve teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

“İYİ Kİ VARSINIZ “

Tarihin derinliklerinden gelen iyi komşuluk ve ortak çıkarlara dayalı iyi komşuluk haklarına dayalı insani ilişkilerin

Bulgaristan, Türkiye arasında yaklaşık bir asırdır devam ederek süre gelen seyahatlerde hayatı öneme haiz ulusal ve diplomasi prensiplerinin hayata geçirerek iki komşu halkları arasındaki kültürel, insani hatta genetik bağlara dayalı olarak sosyal yaşamın olmazsa olmazı ziyaret ve iletişim haklarına, “PASAPORT” engelini aşmak ve gerekli iznin alınması için, büyük çileler çekiliyordu.

Bulgaristan’da yaşadıkları bölgelerde “PASAPORT” almak için, başvurularında ortaya çıkan kuyruk çilelerinin yanı sıra söz konusu sıralarda meydana gelen öncülük kavgaları ve bir takım çıkar örgütlerinin halk üzerinde kurdukları menfaat odaklarının da sonunu getirmiş oldu.

Bu aldığı kararın cesur olduğu kadar iyi komşuluk hak ve kurallarının nasıl olması gerektiğini dost-düşman herkese ders niteliğinde Muhterem, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beyefendi, iki ülke halkının Nüfus Cüzdanları (licna karta) ile giriş çıkış yapacaklarını tüm dünyaya ilanı ile çözüme ulaştırmıştır.

Alınan bu tarihi karar ile her ülke ve halklarının ekonomik, kültürel, sosyal, siyasal, Turizm, inanç hatta Genetik kardeşliklerinin yeniden rehabilitasyon edilerek güçlenmesine imkân tanımış olduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

Konuyla ilgili olarak,

BULTÜRK merkezimize gelen teşekkür mesajlarında

Bulgaristan’da yaşayan tüm Bulgaristan Vatandaşlarımızın, Türkiye’ye kimlikle giriş-çıkış yapabildikleri için Türkiye Devleti Cumhurbaşkanı Muhterem, Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye sonsuz güven, minnet ve teşekkür ettiklerini bizlerde kamuoyu ile paylaşmak istedik.

Alınan bu kararlar, özellikle pasaport şubelerin önünde her 4 yılda bir vuku bulan arbede ve tartışmaların son bularak sükûneti sağlamıştır.

Muhterem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendinin talimat ve ön görüşleri ile alınan bu karar neticesinde,

Bulgaristan’ın kazanımlarını yanında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin, Türk Turizmi ve Türk Ticaretininde büyük irtifa kazandığını medyadan ve bölge halkının bizzat beyanlarından biliyoruz.

Bu vesileyle,

BULGARİSTAN -TÜRKİYE arasında tarihten gelen kardeşlik, dostluk ve iyi komşuluk ilişkilerinin belirgin bir irtifa kazanarak güçlenmesine sebep olan emekleri geçenlerden haasseten Muhterem Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendi ve mahiyeti olan değerli kabine üyelerine BULTÜRK olarak teşekkürlerimizi arz ederken,

“YAŞASIN BULGARİSTAN, TÜRKİYE KARDEŞLİĞİ”

diyoruz.

Sonsuz saygı ve muhabbetlerimizle

 

Rafet ULUTÜRK
BULTÜRK
Genel Başkanı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − four =