Bulgaristan Türklerin Durumu – Osman Bülbül

Bulgaristan’ın Stara Zagora (Eski Zağra) Kızanlık ilçesinden,

Kızanlıklı Ziraat Mühendisi Sn. Osman BÜLBÜL’ün yeni kitabı çıktı.

Değerli Türk yurttaşlarım,  yakın zamanda Türkiye’nin ve Bulgaristan’ın kitap pazarında BG-Haber gazetesinin yazarı ve Viyana muhabiri Sn. Osman Bülbül’ün en yeni kitabını bekleyiniz.
 Yazar Bulgaristan’daki Türk ve Müslüman azınlık durumunu gerçekleri ile aydınlığa kavuşturuyor ve aktüel siyasi analizler yapıyor.
Geriye dönük tamamıyla ülkede var olan  siyasi etnik modelinin ve  etnik partilerin Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi davranışları da var.
“Ulus” “Millet”, Türk Halk Kültür Evinin ve BULTÜRK’ ün işbirliği ile Razgrad ve İstanbul’da yapacakları organizasyonlarla kitabın tanıtımı yapılacaktır.
Menderes KUNGÜN
…………………………………………………………………………………………

СЪОБЩЕНИЕ

Скъпи турски сънародници ,очаквайте скоро на книжния пазар в България и Турция най-новата книга на турският  публицист и кореспондент на БГ-ХАБЕР от Виена  г-н ОСМАН РЮСТЕМ БЮЛБЮЛ.

Авторът прави актуални политически анализи и представя в истинската светлина положението на турското мюсюлманско малцинство в България.

Има и пълна ретроспекция на действащият политически етнически модел в страната и поведението на етническите партии преди президентските избори.

Предстои презентация на книгата което ще се състои в Разград и Байрампаша и ще бъде организирано съвместно от ТНЧ ПРОГРЕС и БУЛТЮРК.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 7 =