Bulgaristan vatandaşlarımızın dikkatine…!

BULTÜRK GENEL MERKEZİMİZE BULGARİSTAN’DAN ZİYARET

19 Mart 2023 pazar günü Değişime Devam partisini ve teşkilatı ile birlikte Sn. Genel Başkan adına Asen Vasilev;
Yeniçeriler Cad No.41 adresinde bulunan Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK) mize yeni açılışından dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Ziyareti çok sayıda BULTÜRK üyesi ve Bulgaristan vatandaşlarının katılımları ile onure ettiler.

Gerçekleşen bu kıymetli ziyaret nedeniyle BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTURK Asen Vasilev ve ekibine hitaben Bulgaristan ve Bulgaristan Devletinin menfaatlerini savunmak ve gündeme getirmek için BULTÜRK e kuruluşundan bu yana ilk defa bir Bulgar partisinin üst düzeyde ekibi ile geldiklerini son derece kıymetli olduğunu özellikle belirtti.
Katılımcılara birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak hoş geldiniz ve selamlama konuşması yaptı.

Sn. Asen Vasilev’in yapmış olduğu birleştirici ve sahiplenici konuşmasından sonra katılımcılar ile karşılıklı soru cevap sohbetine geçildi.

Ziyaret esnasında yapılan ikili konuşmaların ışığında gerçekleşen soru cevap bölümü oldukça samimi ve sıcak bir ortamda oldu.
Bu sorular ve cevapları genelde aşağıdaki şekilde olmuştur.

* Katılımcılardan bir Bulgaristan vatandaşlarımız Asen Vasileve hitaben “Bulgaristan da siyaset Yapan Türk Milletvekillerinin tavır ve tutumlarını utanıyoruz.”
Dolayısı ile onların gerçekte bizleri temsil etmediğini biliniz ona göre çalışmalarınızda başarılar diledi.
Bu kişinin nazik ve yapıcı tespitlerine karşı Asen Vasilev cevaben iktidara geldiğinde sorunların BULTÜRK ve sizlerle birlikte çözeceğiz.

* katılımcılardan bir vatandaşımız Asen Vasilev ekibi emeklilik , bürokratik vatandaşlık işlemleri vize ve ehliyet işlemlerinden dolayı
Çok zor durumdayız, çaresiziz ve muhatap bulamıyoruz.
Bu konuda nasıl yardımcı olursunuz dedi.
Asen Vasilev bu vatandaşlarımıza cevaben. Emeklilik işlemlerinin ve askerlik borçlanmışlarının Parlamentoda yapılan çözüm görüşmelerinde 75 kişilik grubumuzda fareniz destekledik. Problemi olan vatandaşımızın da bilgilerini bizzat alarak diğer sorunları da çözümü ile birlikte takipçisi olacaklarını söyledi.
Sözlerine devamını bürokrasinin hastalanmış ve maddi şahsi çıkarlara dayalı engellerin hızla ortadan kaldıracaklarını (iktidar olduklarında) söyledi.

Bulgaristan da 2 Nisan 2023 pazar günü yapılacak seçimlerden sonra şayet iktidar olursak her konuda yapacağımız çalışmalar ve hükümet icratlarimizda bu nezih güzel mekanda nazik da sahipli yaparak Bizleri onurlandıran bizlere güven veren BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTURK ve ekibi ile birlikte birlikte hareket edeceğiz.

Bu güçlü BULTÜRK Derneği ve sizleri beraber hareket eden BGSAM gibi hatırlı ve güvenilir olduğu kadar Bulgaristan ve Bulgaristan vatandaşlarına 133 adet kitap yayınlayarak güzel bir bilgi arşivi oluşturmalarını tebrik ediyor kendilerini partim adına kutluyoruz.

Sonuç olarak Sayın Asen Vasilev dürüst ve şaibesiz güzel ahlaka sahip onurlu ve gururlu her Bulgaristan vatandaşını canımız altına bekliyor bizleri destekleyip bizlere guvenmenizi istiyoruz dedi.
Ziyaret sonucunda tekrar kısa bir teşekkür konuşması yapan BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTURK e de yönetilen bazı sorular karşısında BULTÜRK ün 2 Nisan 2023 pazar günü Bulgaristan da yapılacak seçimler de herhangi bir siyasi partinin yanında yer almadığı ni ancak Bulgaristan ve Bulgaristan vatandaşlarımızın için yapılacak her olumlu çalışma ve icraatları destekleyerek takipçi olacaklarını söyledi.
Diğer yandan an itibari ile siyasi bir oluşum içinde olmadıklarını gelecek seçimler için bu kanunun BULTÜRK yönetiminde görüşüleceğini belirti.
Son olarak BGSAM SAYİN Genel Başkanı Prof Dr. Hayati DURMAZ Asen Vasilev i ziyaretinden dolayı teşekkür ederek 02 Nisan 2023 pazar günü yapılacak seçimler sonrası KKTC de bulunan Bulgaristan vatandaşlarımızı da ziyaret etmeniz iyi olur dedi.
Vasilevq KKTC ye yapacağına dair söz verdi.

Dr. Nedim BİRİNCİ
BULTÜRK

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − thirteen =