BULTÜRK, Ankara Göçmenlere Yardım Derneğinde

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK Ankara Temsilcisi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı/M.Sc. İsmail CİNGÖZ ile BULTÜRK Ankara Temsilciliği’nden Fatma AKSOY 03 Nisan 2018 günü Ankara Göçmenlere Yardım Derneğini ziyaret etti.

4 Mart 2018 günü Ankara Göçmenlere Yardım Derneği olağan genel kurul toplantısı ile 20 yıldan bu yana başarılı bir şekilde başkanlık görevini yürüten Sayın Fikret ÖKSÜZ’ün tekrar aday olmaması üzerine 2018-2021 dönemi için görevi devralan Sayın Dr. Özcan ŞİMŞEK’e hayırlı olsun ziyaretine giden BULTÜRK Ankara Temsilcisi Sayın İsmail CİNGÖZ ile Sayın Fatma AKSOY yeni yönetime başarılar dilediler.

Ziyaret esnasında Bulgaristan Göçmenleri özelinde Balkan ülkelerinde kalan Osmanlı bakiyesi Türk-İslam nüfusunun sorunları üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu ve iki derneğin karşılıklı koordine içerisinde bulunmaları değerlendirildi.

Günü anısına; BULTÜRK Gn. Bşk. Rafet ULUTÜRK tarafından yayınlanan “TÜRK DÜNYASINDA BİR BULGARİSTAN TÜRK’Ü:- Rafet Ulutürk – 50 Yıllık Mücadele” isimli kitabını hediye eden Sayın CİNGÖZ ve Sayın AKSOY’a Sayın ŞİMŞEK de Bulgaristan göçmeni yazarlar Sayın Hakkı TEZEL’in “Razgrat-2/ Anıları ve Tarihi” ile Sayın Osman KILIÇ’ın “İslâmın İntişarı” kitaplarını takdim edilmiştir.

BULTÜRK Genel Merkezi olarak Ankara Göçmenlere Yardım Derneği’nin yeni Yönetim Kuruluna başarılar dileriz.

 

Ankara Göçmenlere Yardım Derneği Yönetim Kurulu

Başkan                       : Dr. Özcan ŞİMŞEK

Başkan yardımcısı      : Edip ERDEM

Sekreter                      : Meryem SEFER

Muhasip                      : Remzi FETTAH

Üye                             : Tanel RİFAT

  

Haber/Fotoğraf: Fatma AKSOY

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 5 =