Ankara Temsilcimiz İsmail Cingöz TEMAD AR-GE Komisyon Başkanı seçildi.

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK Ankara Temsilcisi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı/M.Sc. İsmail CİNGÖZ, TEMAD AR-GE Komisyon Başkanı olarak göreve getirilmesi nedeniyle BULTÜRK Ankara Temsilciliği’nden Fatma AKSOY ile birlikte Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD Genel Başkanı Sayın Hamza DÜRGEN’i ziyaret etti.

30 Kasım 2017 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul’da TEMAD Genel Başkanlığına Sayın Hamza DÜRGEN’in seçilmesi ile yeniden teşkil edilen “Yönetim Kurulu ve Komisyonlar” kapsamında İsmail CİNGÖZ TEMAD AR-GE Komisyon Başkanı olarak görevlendirilmişti. Bu görev kapsamında gerçekleşen ziyaret; Öncelikle TEMAD Genel Başkanı Sayın DÜRGEN’i yeni görevinden dolayı kutlamak ve AR-GE çalışmalarının öncelikleri üzerinde görüşmek üzerine olmuştur.

Sayın CİNGÖZ Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin omurgasını oluşturan Astsubay sınıfının resmi temsilcisi olan TEMAD’da ER-GE Komisyon Başkanlığı görevine seçilmeye değer görülmesinden dolayı Sayın DÜRGEN’e teşekkür etti ve Camia’ya katkı sağlayabilmek amacıyla komisyonu oluşturma çalışmalarına en kısa sürede başlayacağını belirterek, katma değer sağlayabilmek için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını beyan etmiştir.

TEMAD Genel Başkanı Sayın Hamza DÜRGEN, Sayın İsmail CİNGÖZ’e hitaben; Gerek akademik alanı gerekse daha önceki Sivil Toplum Kuruluşları çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, yeni görevinde de başarılı olacağına inancının tam olduğunu beyanla, TSK içerisinde çok önemli görevler icra eden Astsubaylar içerisinde “Kurumsal kültürün oluşturulması” ve “Aidiyet duygusunun geliştirilmesi” üzerine çalışmaların çok önemli olduğu üzerinde durarak, AR-GE Komisyonu’nun çıkış noktasının burası olmasını önermiştir. Devamda; “Her geçen gün dünya ordularında olduğu gibi Türk Ordusunun da gelişme kat etmekte olduğu” hatırlatarak, “Ast-Üst ilişkilerinin gönül bağı ile de kuvvetlendirilmiş olarak, kurumsal kültürü yerleşmiş, aidiyet duygusu sağlam temeller üzerine inşa edilmiş bir Astsubay sınıfının TSK içerisinde daha da başarılı olacağını,” beyan etmiştir.

TEMAD AR-GE Komisyon Başkanı İsmail CİNGÖZ de; “Bu eksende en kısa sürede çalışmalara başlanacağını, çalışmalarına destek olabilecek tüm arkadaş ve akademisyenlerin değerli bilgilerine ihtiyaç duyacaklarını, fikir ve önerilere açık olduklarını, teklif ve önerilerin değerlendirmelerde dikkate alınarak, komisyona aktarabileceklerini” ifade etti.

AR-GE Çalışmalarının Genel Merkez ile koordineli hareket edileceğini ve gelişmelerin paylaşılacağını ifade eden BULTÜRK Ankara Temsilcisi ve TEMAD AR-GE Komisyon Başkanı İsmail CİNGÖZ ile BULTÜRK Ankara Temsilciliği’nden Fatma AKSOY, TEMAD Genel Başkanı Hamza DÜRGEN’i yeni görevinden dolayı tekrar kutlayarak TEMAD’dan ayrıldılar.

Haber ve Fotoğraf: Fatma AKSOY / BULTÜRK Ankara Temsilciliği

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =