BULTÜRK GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİNDE

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sn. HASAN TAHSİN USTA Beyefendiyi BULTÜRK Bulgaristan Kültür ve Hizmet Derneği yöneticileri olarak makamında kendilerini ziyaret ettik.
Başkan Tahsin USTA misafirlerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan yapmış olduğu açıklamada:
“Gaziosmanpaşa seçimlerde elde ettiği büyük başarıya rağmen “Durmak Yok Yola Devam” ilkesi ile 1 Kasımda yapılacak Genel Seçimlerin çok önemli olduğunu çünkü savaşımızın dünya ile Türkiye arasında olduğunu belirtti. Bu günlerde şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor ve tüm Türk Dünyasına başsalığı diliyoruz. O sebepten bizler birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz üzerine giderek bu seçimlerde bunu dünyaya göstermeliyiz.

Bizler AK Parti olarak seçimlerin bittiği gün çalışmalarımıza başlıyoruz. Dolayısıyla başarının nereden geldiği veya başladığı belli oluyor. Yani, Çalışan her zaman Kazanır”.
“AK Parti Ülke genelinde teşkilatlarına hâkim olduğunu ve ayrıca bu güne kadar kurulan Türk Cumhuriyetleri içinde ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Atatürk’ten sonra sahip olduğu en iyi teşkilat kurma ve teşkilatçılığın başarısını görüyoruz. Böyle bir teşkilatı kurma sevk ve idare etmek çok zor bir şeydir ve bunu başaran Liderler sayesinde Devletler asla yenilgi yüzü görmezler.

Şu anda, AK Part bir kurum haline gelmiş durumdadır Liderimiz Partisinden ayrılarak Cumhurbaşkanı olmasına rağmen partinin başına gelen Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU da bu çalışmaları durmadan devam ederek çok iyi idare eden içinde bulunan tüm guruplara hâkim bir Genel Başkan ve Yardımcıları var.

Bu yoğun çalışmalar da onların haklı başarısı oluyor”…
“Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak bizler de daha yeni bir yerel seçimden çıktığımız halde önümüzdeki yıllarda Belediyemizde yapılacak işlerin çalışmalarımızı başlatarak her mahallemize planlarımız projelerimizi uygulamaya koyarak. Çalışmalarımıza devam etmekteyiz, vermiş olduğumuz sözlerin bu kısa zamanda nasıl daha erken ve nasıl daha çok iş yapılması gerekir konusunda yol haritamızdan devam etmekteyiz.

Bizim için gerçekten durmak yok, halkımıza hizmete ve yola devam” dedi. Özellikle seçim sonrası halkımızın teveccühüyle yeni Belediye Başkanı sizlerinde katkıları ile kazandıran Gaziosmanpaşa tüm halkımıza duyarlılıklarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum”.
“Ayrıca sizlerin ziyareti beni şahsen çok memnun etti, teşekkür ederim. Ülkemiz Çok zor dönemden geçti ve bu zor dönemde sizlerin desteği bize güç verdi. İnşallah Gaziosmanpaşa halkı da bize inandı ve bizlere yolunuza devam edin dedi. Bizler sizlerle hep birlikte bu zorlukları aşdık, GOPaşa ilçesini hep birlikte daha iyi yerlere taşıyabilmeliyiz. Bizler İstanbul Ankara ile değil bizler dünyada en iyi belediyecilik nasıl yapılması gerekir ise onu yapmaya çalışıyor ve burada yaşayan insanlarımızı daha rahat etmeleri için neler yapılmalı bunlara kafa yoruyoruz.

Bulgaristana gittim Kırcali şehrinde iftar verdik. Kırcali şehri Rodopların en güzel her taraf yeşillik çok şirin bir şehir. Fakat gördüğüm şey beni üzdü orada Türk-Müslüman gibi yaşayanları göremedim üzüldüm. Bir de orada yöneticilerin pek işlerini organizasyonları yapamadıklarını gördüm. Biz Kırcalide iftar veriyoruz, Büyükelçimiz Mestanlıda aynı akşamda bunları düzenlemek bu kadar zor olmamalı, sankı bilerek bizleri ayırmışlar gibime geldi. Birde burasının geleceğinin Esmer kardeşlerimizde olduğunu gördüm. Orada bir söz varmış insanların arasında “Bir Roman çocunu dövermış ve söylenirmiş OKU OLUM OKU TÜRKLER GİTMEKTE BULGARLAR BİTMEKTE BU DEVLET SANA KALACAK OKU diye çocuğunu dövermiş. İşte bu söz çok yakında gerçekleşecek gibime geldi. Burada gerçekten bir merkezden yönlendirilmesi gerekir.

Genel Sekreter Dr.Gülten ÜNLÜ sözü aldı; Başkanım gelecek yıl biz bu işi yapmaya talibiz. Biz bu konuda Ankaraya da raporumuzu gonderdık çünkü böyle giderse yardım yerıne oraya zarar veriyoruz. Bakın Kırcali Valisini ziyaret etmişsiniz ve kendilerini davet etinizi söylediniz. Fakat Başkanımız Vali beyle görüşmüş ve Vali kendisini davet etmediğini söylüyor. Hatta Kırcali Milletvekili de gelmiş o da gelecekti diyor. Yani burada bu işi yapanlar kimler ise bu arkadaşlardan birileri ya paralele çalışıyorlar ya da Bulgarca bilmedikleri için yönlendiriliyorlar. O sebepten dolayı biz bu işe talibiz dedi.

Hasan Tahsin USTA; “Bizler her zaman üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışacağız, BULTÜRK derneğinize seçim öncesi açıklamalarından bize ve AK Partiye destek verdinizden dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyor. Tüm Rumeli – Balkan camiasından tek sizler bizim yanımızda olmanız ve AK Parti’yi desteklemeniz tüm diğer STK’lara karşı dik durmanızdan dolayı sizleri tekrar tekrar kutluyorum. Ayrıca sizleri her zaman destekleyeceğimizi bilmenizi isteriz. Çalışmalarınızda her türlü desteği yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi ister ve artık bizlerde Bultürk’ün çalışmalarında varız ve var olmaya da devam edeceğiz” dedi.

BULTÜRK Yönetimi de yerel seçimlerdeki başarılarından dolayı kendilerini kutladı. GOPaşa Halkına inandığınız ve bu inançla halktan oy istediniz ve bu halk sizlere güvendiğini ve doğru yolda olduğunuzu gösterdi, muhalefet kırmızı kart beklerken halk sizlere tekrar yeşil kart gösterdi. Böylece yolunuza ve işlerinizi bıraktığınız yerden devam dedi.
Bizler Bulgaristan’da yapılan hizmetlerinizden dolayı AK Partiye her zaman desteğimizi sürdüreceğiz. BULTÜRK olarak sizleri destekliyoruz ve başarılarınızın devamını dileriz.
Sizlere ve tüm ekibinize önümüzdeki genel seçimlerde de başarılarınızın devamını diliyoruz. Bu seçimler Türkiyenin geleceğinin seçimidir o sebepten çok dikkatli olmalıyız.
Artık Bulgaristan Türkeri’nin de AK Partiye oy verdiğini tüm Türkiye gördüğüne inanıyor ve buna herkesin inanmasını diliyoruz. Bizim insanlarımız oylarını ayakları yere basan vaatlere verirler.

Bizim insanlarımız adaletli ve vatanseverdirler, bizler nankör, vicdansız değiliz, Bulgaristan’a yapılan hizmetlerinizi görüyor ve bizlerde takibe devam ediyoruz. Bizlerde Hemşerilerimizin AK Partiye verdikleri destekten dolayı memnuniyetlerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımcınız olsun.
Tüm dualarımız yaşanabilir Türkiye” ve “Yeniden Büyük Türkiye”yi birlikte kurmamız için… Bu kuruluşta bizlerde yerimizi alacağımızı sizlere beyan ediyoruz, bizim buradan başka gideceğimiz yer yok o sebeple bizim oyumuz Türkiyenın güçlenmesi yanda olacaktır. Dünyaya karşı hepimiz birlik beraberlik ve kardeşliğimizi bu seçimlerde göstermeliyiz ve bu olacağına inanıyoruz.

Birlikte gittiğimiz üyelerimizden Doğuda öğretmenlik yapan Sn.Serkan YILDIZ – Başkanımıza rica etti doğuda çalışmış olduğu okula spor malzemeleri verebilirmisiniz dedi ve Başkanda kendisini kutladı. Doğunun  …… ilçesinde görev yapan bir spor öğretmeninin bunu düşünmesi işte Türk-Müslüman olmanın bu olduğunu ve ne gerekirse veririz bu çocuklara senin vesilenle bizlerde yardım ve duğa almış oluruz dedi ve gereken malzemeler yazıldı.

Ziyarete katılanlar: Başta Bultürk Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, Genel Sekreter Dr. Gülten ÜNLÜ ve üyelerimizden Mustafa AKGÜN Serkan YILDIZ katıldılar.

 

Ziyaret edenler: Soldan sağ, Serkan YILDIZ, Mustafa AKGÜN, BULTÜRK Başkanı Rafet ULUTÜRK, Belediye Başkanımız Hasan Tahsin USTA ve Gülten Erdem ÜNLÜ.

Mustafa AKGÜN

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten − four =