BULTÜRK Heyeti Ankara Ziyaretlerinden

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK ile BULTÜRK Ankara Temsilcisi İsmail CİNGÖZ Ankara’da ziyaretlerde bulundular. Tüm parti merkezlerini ve bazı STK’ların ziyaretlerinde bulundular.

Bulgaristan’da 26 Mayıs 2019 günü yapılacak olan Avrupa Parlamento Seçimlerinin Bulgaristan kısmı ile Ekim 2019 ayı içerisinde yapılacak olan Bulgaristan Mahalli İdareler Seçimleri ve muhtemel erken genel seçimleri hakkında Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın ve muhtemel adayların eğilimlerinin değerlendirilmesi hususunda Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK tarafından hazırlanan raporların sunumu yapılmak üzere BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK ile BULTÜRK Ankara Temsilcisi İsmail CİNGÖZ tarafından; Siyasi Partilerin Genel Başkanlarına ve Dışişlerinden sorumlu Başkan Yrd. ziyaret ederek Bulgaristan ile ilgili raporu teslim ettiler. Ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu birimlerine, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sayit YUSUF’a, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Sayın Mahmut ÇEVİK’e ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sayit YUSUF’un makamında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Sayın Mahmut ÇEVİK’e kitabımı taktimi

Mahmut ÇEVİK: BULGARİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE HİZMET DERNEĞİ BULTÜRK BAŞKANI RAFET ULUTURK VE ANKARA TEMSİLCİSI ISMAIL CİNGÖZ BEYLER ZIYARETIMIZE GELEREK BULGARISTAN IN DÜNÜ VE BU GÜNÜ HAKKINDA İSTİŞARELERDE BULUNDULAR. “BULGARİSTAN TÜRKLERININ KIMLIK MUCADELESI” KİTABININ YAZARI SAYIN ULUTÜRK, ESERINDEN VE BULTÜRK GAZETESİNDEN BIZLERE HEDIYE ETTI. KENDİLERINE TEŞEKKUR EDIYOR SAMİMİ DUYGULARI ILE ÇALISMALARINDA BAŞARILAR DILIYORUM. dedi. ZİYARET SONUNDA BİRER ÇANTA TAKVİM KALEM VE TİKA BROŞURLERİNDEN HEDİYE VERDİ.

Yapılan görüşmelerde seçimlerin ve sonuçlarının Bulgaristan’da yaşayan Türkler ile Türkiye sonuçları açısından istişarelerde bulunulmuştur.

11-12 Nisan 2019 tarihlerinde yapılan ziyaret görüşmelerin ardından değerlendirme toplantısında BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, BULTÜRK Ankara Temsilcileri İsmail CİNGÖZ ve Fatma AKSOY ile BULTÜRK Gönüllüsü Ayşe ÇELİKEL tarafından; yapılan ziyaret ve görüşmeler neticesinde elde edilen kanaatler doğrultusunda, izlenmesi gereken yeni stratejiler planlamışlardır.

Haber ve Resimler: Fatma AKSOY. BULTÜRK Ankara Temsilcisi, 12.04.2019.

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + fourteen =