BULTURK KÜTPHANESİNDE KİTAPLARIMIZ…

Bu çalışmalarımıza 2013 yılında BULTÜRK çatısı altında
Bu yola BGSAM-Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezini kurarak çıktık.

BULTÜRK derneği olarak 30 kitap yayınladık. BULTÜRK “Bulgaristan Türklerinin Sesi” adlı dernek gazetemizin 2004 yılında çıkmaya başladı ve Aralık 2022’deBULTÜRK Gazetemizin 188. Sayısını çıkarttık.

BGSAM Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezinin internet sitesi 2013 yılında başlamış ve devam etmektedir. Sitemiz www.bghaber.org Bulgaristan’dan aktüel haber ve yorum internet yayınımız Türkçe ve Bulgarca yayınlanıyor. Bulgaristan, Türkiye ve Avrupa’da Türk aydınlarının buluşma merkezi BGHABER oldu.

Okur kitlemiz yıldan yıla arttı ve artarak devam etmektedir.
Bulgaristan karma bölgelerinde bölge bölge artık 30 bini bile aşan okuyucularımız var. BGSAM’da köşe yazarlarımızın yazılarını ayrıca değerlendirip BGSAM olarak kitaplaştırmaktadır.
BGSAM kitaplarımızın Aralık 2022 itibarı ile 103. Eserimizi çıkartmış bulunuyoruz. İnternetten tüm okuyucularımız ulaşabilmektedir.
Bunları her okurumuzun okuyabileceği şekilde yayınladık.

Bir şunu diyen bir yazı 'BULGARISTAN'DAVE TÜRKİYE'DE BULTÜRK ANKETİ TÜRKİYE'DE BAŞKANLIK SİSTEMİ BULCARISTAN'DA MAYI 989 CAN AZERBAYCAN Seyahatlerimizden NOTLAR AYAKLANMASI POMAK TÜRKLERİ'NİN ÇİLELİ GÜNLERİ RafeeULUTORK BULGARISTAN'DA 3MART RafetULUTÜ BULGARİSTAN'DA LİDERLİK ve DEMOKRASİNİN DOĞUŞU UMUT ÜLKESİ TÜRKİYE DÜNYA MEDYASINDA BULGARİSTAN DOST PARTİSİ RafetUUTÜRK RÖPORTAJLAR Söyleşiler BULGARİSTAN SİYASETİNDE HÖH ve Ahmet Doğan'ın Durumu AocT Rafet BULTÜRK Rafet JLUTÜRK HoBжиBoT BESTNET m KIRCA ALİ BASININDA BULTÜRK BULGARİSTAN Ulusal Medya'da da TÜRKİYE'DE Ulusal Medya'da Rafet ULUTÜRK MEDYA-BASIN GÜNEY BULGARİSTAN BULGARIA BULTÜRK- BGSAM MEDYA-BASIN BULGARİSTAN BUL TÜRK HÃH DOĞAN'IN DURUŞU BASININDA BULTÜRK-BGSAM Rafet ULUTÜRK Rafet RafetULUTÜRK BULGARISTAN'DA RafetULUTÜRK Rafet RtULUTÜRK' görseli olabilir

Bunları okurlarımıza internet sayfamızdan tüm dünyaya ulaştırıyoruz; https://sites.google.com/view/bgsam-kitaplar/2020?authuser=0

Türkiye, Bulgaristan ve AB ülkeleri dışında İngiltere, Kanada ve ABD’de de okur kitlemiz çoğalmaya başlamıştır. “BGHABER ajansımız” artık dünyaya açılmıştır. İnternette yayınladığımız sayfamıza dünyanın çok yerinden büyük ilgi oluştu. Burada Bulgaristan Türklerinin geçmişimizi, madalyonun arka tarafını ve geleceğimize ilişkin tahminleri bizim sitemizden öğrenmesi gurur vericidir. Bulgaristan ile ilgili aktüel ve güncel analizlerimizi de yazarlarımızın görüşlerini gün gün yayınlıyor ve yayınlamaya devam ediyoruz.

Ayrıca benim de “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü 50 yıl mücadele” başlıklı birinci kitabımla Bulgaristan Türklerinin haklı mücadelesini ve kimlik özelliklerini Türk Dünyası’na taşıma çalışmalarımı da anlattım. Ayrıca “Bulgaristan Türklerinin Kimlik Mücadelesi” başlıklı ikinci kitabımda ve yaklaşık bir buçuk asırlık Bulgaristan Türklerinin kimlik kavgasını, gidişi dönüşe nasıl dönüştürebildiğimizi, öz kimliğimizi başarıyla yeniden üretebildiğimizi ve Büyük Türkiye’nin davamıza katkılarını her yazarımız kendi üslubu ile anlatmaya devam etmektedir. Ayrıca bu kitapların dışında Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK’ün kitapları 18 kitaba ulaşmış durumdadır.

Bu yayınlarla birlikte yüzlerce yıldönümü kutlamamız, en son konferansımız Erciyes Universitesinde oldu bunun dışında panel, Kurultay, sempozyumlar, bilgilendirmeler ve görüşme düzenledik, her hafta cumartesi günleri konferanslar düzenlemekteyiz. Balkanlarda yerleşik nüfus arasında derin gelenekli, kök bağları en güçlü, en kabiliyetli ve umut yüklü insanların biz olduğumuzu anlattık, emellerimizi sanat eserlerine yükledik.

Şu dönem uzaktan Türkçe öğrenme programları, teşvikli yöntemler, çocuklarda Türkçe özenti doğurma ve teşvik etme yolları geliştiriyoruz.

Bulgaristan Türk edebiyatını genç kuşağa aktarma ve halk kültürümüzü devretme temel ödevlerimizden biridir.

Yayınlarımızı her zaman ve her yerde bulabilir ve izleyebilirsiniz.

İzleyenlerin bilmediklerini burada BGHABER sitesinde bulabildikleri söylemeleri bizi çok memnun ediyor. Ayrıca bizi takip edenlerin hızla değişme sürecine girdiğini ve ilgi artışıyla taraftar grupları oluştuğunu görebiliyoruz. Bizi izleyenler bizim yazılarımızı okuyanların özgüvenlerinin de artığını görmemiz bizi onurlandırıyor.

Bu güne kadar Bulgaristan Türkleri için yapılmış çabalar ve derin bilgi birikimimizden Türk siyaseti ve konuyla ilgili yöneticilerin daha fazla faydalanacağına inanıyoruz.

Sivil toplum örgütü olarak bu çabalarımızı ve bilgi birikimlerimizi toplumu aydınlatmak amacımızla aşağıdaki medya ortamlarında paylaşmaktayız:

BULTÜRK–BGSAM-WEB SİTELERİMİZ;

  1. Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK)
    BULTÜRK Derneğinin Resmi İnternet sitesi – www.bulturk.org.tr,

 

2. BGHABER Bulgaristan konusunda analizler, makaleler ve haber sitesi:
BGHABER:www.bghaber.org, Bulgaristan ile ilgili Aktüel İnternet Sitesi

 

3. BULTÜRK Bulgaristan Türkleri Sesi Gazetesi: Yayınlanmış Gazeteler
https://sites.google.com/bulturk.org.tr/e-bulturk/anasayfa?authuser=0

 

  1. BGSAM – İnternette BG Stratejik Araştırma Merkezi’nınçıkarttığı Kitaplar: –https://sites.google.com/view/bgsam-kitaplar/ana-sayfa?authuser=0

 

5. BULTÜRK Gazete Haber Sitesi:www.bulturk.net
GAZETE:https://sites.google.com/bulturk.org.tr/e-bulturk/anasayfa?authuser=0

6. BULTÜRK Derneğimizin Yayınladığı Kitaplar;
https://sites.google.com/bulturk.org.tr/bulturkyayinlari/ana-sayfa?authuser=0

7. TÜRKLERİN BİRLEŞTİĞİ TÜRK YOLU DERGİSİ
www.turkyolu.org

Bizim davamız, Türk dünyasına hizmetten başka hiçbir siyasi ve iktisadi beklentisi ve amacı bulunmayan bir sivil toplum örgütü sıfatıyla BULTÜRK olarak her türlü katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu tekrar belirtmek isteriz. Bizi takip edin Bulgaristan’da olan bitenin nabzını tutmak isterseniz, gerçekleri öğrenmek isteyenleri davet ediyoruz.

BULTÜRK kapısı herkese açıktır

Hakları ve sorumlulukları eşit, dünya görüşleri farklı da olabilen ama resmi gerçeğin arkasını da merak eden, demokratik ruhlu özgürlükçü, insanı ve kitabı, öğrenmeyi seven vatandaşların ortak gelecek değerlerini birlikte dövdükleri örs-tür BULTÜRK.

Bizim BULTÜRK’te sadece üye Bulgaristan Türkü değil aynı zamanda Bulgar yazarımız da var Bojidar ÇİPOV gibileri. Tabi ki üyelerimiz de var. İstanbul’da herkesin bildiği gibi Şişli’de Bulgar kilisesi de var ve bu gün bunların da 800 aile cemaatleri vardır.

Bulgar üyelerin artmasına, tartışmalarımıza aktif katılmalarına, mutlaka arınması gereken soykırım denemeli ortak geçmişimizi birlikte elememize, zorunlu Türkçe eğitim, Bulgaristan Tarihini yeniden ve birlikte yazmaya her zaman hazırız.

Nedim BİRİNCİ
BULTÜRK

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − three =