BULTÜRK, Metin Özkan’ı Makamında ziyaret etti

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK) Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK ile birlikte bu gün Zeytinburnu’ndayız.

E. İstanbul Valiliği Türk Dünyası Koordinatörü şu anda Ahmet Vefik Paşa Ortaokul Müdürü Sn. Metin ÖZKAN Beyefendiyi makamında ziyaret ettik.

Başkanımız ULUTÜRK ile ÖZKAN birlikte eski günlerde İstanbul Valiliğinde birlikte çalışmaları dönemlerine dönerek o eski günlerin hatıralarını tazelediler. Çook eskilerden bir birilerini tanıdıklarını ve bir birine güvendiklerini dıştan gözlemledim.

Bizi tüm okulu baştan aşağı gezdirdi ve orada nasıl bu okulu dönüştürdüğünü ve neler yaptığını göstererek anlattı. İstanbul Valiliğinde olduğu gibi burada okulda da çok büyük değişikliklere imza attığını görebildik. Metin ÖZKAN burada birlikte çalıştığı arkadaşları ile de görüştük ve hepside çok memnun olduklarını gördük. Özellikle de okulu gezerken öğrenciler tarafından sevgisi görmeye değerdi.

Sayın Hocamıza başarılı çalışmalarında devamını diler kolaylıklar ve başarıların katlanmasını dileriz.

Ayrılmadan önce de BULTÜRK Genel Başkanımız kendi yazdığı “BULGARİSTAN TÜRKLERİ KİMLİK MÜCADELESİ” kitabını da kendilerine taktim etti.

Kitabın kapağına şunları yazdı:  Türk Dünyasının Medarı-iftiharı Metin ÖZKAN Hocamıza Bulgaristan Türklerinin Kimlik mücadelesini bir nebze olsun anlatma ümidi ile…

İmza   11 Nisan 2018 Zeytinburnu-İstanbul

yazarak imzalayıp kendilerine taktim etmişlerdir.

METİN ÖZKAN: BULGARISTAN TURKLERININ KIMLIK MUCADELESINI YASAYAN VE YASADIKLARINI KITAPLASTIRAN DOSTUM RAFET ULUTURK KITABINI TAKDIM ETTI. TEBRIK EDIYOR DOSTUMUN YASADIKLARINI KITAPLASTIRDIGI ESERE ILGINIZI BEKLIYORUM. dedi.

 

Rafet ULUTÜRK Sayın Metin ÖZKAN’a Kitabını taktim ederken.    Fotograf ve haber:  Dr. Nedim BİRİNCİ

Metin ÖZKAN KİM;

07-02-1959 Tarihinde Kozan-Adana´da doğmakla beraber Aslen Kayseri-Pınarbaşı/Pazarörenlidir.

1980 Yılında Marmara ünüversitesi Atatürk Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünden Mezundur.

1982 Yılı itibari ile  istanbul ve Gümüşhane-Kelkit´te olmak üzere çeşitli okullarda on yıl süre ile Matematik öğretmenliği ve idarecilik yapmıştır.

1992-1997 Yılları arasında Azerbaycan´da Kültür Merkezi Müdürlüğü, Öğretmenlik ve ´Azerbaycana Hizmet Vakfı´ Kurucu üyeliği ve Genel Müdürlüğü yapmıştır.

1998-2008 Yılları arasında İstanbul Vali Koordinatörlüğü yapmıştır.

Aktif devlet memurluğu devam eden Metin ÖZKAN Ahmet Vefik Paşa Ortaokulda Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Sosyal sorumluluk alanında çok sayıda STK kurucu yada yöneticiliği yapmış ve halen Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Genel Başkanlığına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Dr. Nedim BİRİNCİ

BULTÜRK Y.K.Üyesi

Ahmet Vefik Paşa Ortaokul zeytinburnu ile ilgili görsel sonucu 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 2 =