BULTÜRK’e AK Parti’den ziyaret

İstanbul 2.Bölge AK Parti Milletvekili adayı Bulgaristanlı Sn.Emine ÇAKIR ve Bayrampaşa AK Parti yöneticileri birlikte Yönetim kurulu toplantımızı ziyaret ettiler.

Öncelikle bizi ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Tanışma merasimi geçtikten sonra sohbet başladı. Bizler dernek olarak faaliyetlerimizi kısaca Dr.Nedim BİRİNCİ anlattı. Aynur ve Oya hanım ve Başkan vekili Mehmet ÇAKIR da bazı ilaveler yaptıktan sonra Genel Başkan Rafet ULUTÜRK sözü aldı; Kendilerine sunduğumuz metini sizlerle paylaşmak isteriz;

Genel Sekreter sözü aldı;

Biz dernek olarak burada Türkiye’deki derneklerden farklı olarak biraz önce kısaca anlatılanları yaptık ve devam ediyoruz. Öncelikle biz ismimiz Bulgaristan olduğu için Türkiye’de yaşayan Bulgaristan kökenlilerin tespitine başladık bu güne kadar İstanbul’da % 9.8 Türkiye genelinde şu ana kadar %13 civarında olduğunu tespitini yaptık. Ayrıca Bulgaristan’da yaşayan Bulgaristan Türklerinin 1 milyon civarında olduğunu fakat Müslümanlar olarak da %25 civarına ulaştığını tespitlerini yaptık.

Şimdi Bulgaristan’da bölgelerde bölge temsilcileri oluşturmaya başladık; Varna’dan başlayarak Dobriç, Silister, Razgrad, Şumlu, Lovça, Plevne ve Tırgovişte olarak bu bölgeye bir temsilci atadık. Nazım ÇAVUŞ kardeşimiz bu bölgeden sorumludur. Bir de Rodoplar’dan bir temsilci atadık o da Haskovo, Kırcaali, Paşmaklı, Pazarcik ve Filibe’den sorumlu Sn. Mehmet TEFİK.  Kısaca Bulgaristan’ı ikiye böldük Güney ve Kuzey temsilcilerimizi atadık onlarda bu bölgelerden temsililer atamaya başladılar.

Dr.Nedim BİRİNCİ devam etti;

Bulgaristan’a CUMHUR İTİFAKI için propaganda yapmak için Varna, Şumen-Şumnu, Razgrad, Plovdiv-Filibe, Smolyan-Paşmaklı, Kırcali illerine giderek Reisin propagandasını yapmaya devam etmekteyiz. Bizim Bulgaristan’dan akrabalarını arayıp etkili olduklarını bildiğimiz için bunu yapmaktayız.

Bu arada bir de iftar verelim REİS VEYA BAŞBAKANIMIZ gelsin diye bir proje yaptık 30.000 kişilik iftar Razgrad Valisi Sn.Günya HÜSMEN ile görüştük…. fakat bizi bu konuda bizi arayan oldu fakat çok geç kaldığımız için yapamadık.

Başkanımız sözü aldı ve şöyle devam etti.

Bulgaristanlı seçmenler için sizlerden AK Parti Genel Merkezinize şunları iletmenizi arzu ederiz.

BU SOYLEMLER İNSANLARIMIZIN ÜZERİNDE ÇOK ETKİSİ OLUR;

  1. Sosyal haklar ile ilgili Bulgaristan vatandaşlarına Bulgaristan’da çalışılmış yılları burada ödeme borçlanma imkânı verdiler. Fakat bu sadece 1991 yılına kadar gelenleri kapsıyor. Sonradan gelenleri de kapsaması için aynı genelgeyi sadece MACIR kelemesini kaldırarak 1991 sonrası gelenleri de kapsamasını sağlayacak şekilde genişletilebilir.

 

  1. Zorunlu göç 1989-1991 yılında gelenlerden devlet para aldı daire yapacağız diye, bunlara daha sonra kooperatifler kurdurdu ve bizim insanlarımız bunu eline gözüne bulaştırdılar. Sonuçta bir sürü insanımızın hakkı verilmedi. Şimdi bunu TOKİ alsın ve bu insanlarımıza devletin vermiş olduğu sözü yerine getirir ise çok memnun kalırlar,

 

  1. Bulgaristan ile ilgili özel bir büronun kurulması ve burada Başkanımıza Bulgaristan’da yapılması gerekenler ile ilgili danışmanlık yapması ve yol haritasının buradan hazırlanması devletimizin yararına olacaktır.

Bulgaristan her gün kan kaybediyor çok ufak bir çalışma ile çok büyük işlerin olacağına inanıyoruz. Bizim  Bulgaristan’ı Türkiye’ye entegre etmek için çalışıyoruz, çünkü Bulgaristan Türkiye’nin Avrupa’ya açılan en strtatejik kapısıdır. Bu da o kadar zor değil fakat bunun için de özel çalışma yapılması gerekir. Sadece bu konuyu bilen insanlarımızla bunları yapmak yeterli olacaktır. Uluslararası işlerde duygusallığa gerek yoktur. Her işimizin önüne aklı koyalım yeter, Biz Türkiye’de tüm partileri gezdik gördük. Hepsine gittik dinledik düşüncelerini de gördük. Bizim kafamızda hayallerimizde olanları özellikle Cumhurbaşkanımızda gördük.

Genel Sekreter Oya DİRİER sözü aldı;

Bizler Milletvekili çıkartalım, Belediye Başkanımız olsun diye çalışma yapmıyoruz, bizim derdimiz devletimizin ebediyen var olması için yollar çareler arayıp bunları bulmaktır. Devletimiz varsa biz varız yoksa hiç birimiz yokuz. Bizler hepimiz Türk’üz biri Makedonya, Yunanistan, Azerbaycan, Türkmen, Özbek vsy. Bunları kaldırmalıyız ve Türk’te birleşmeliyiz Dünyada özgür İslam Devleti sadece Türkiye’dir. Bunu iyi bilmeliyiz ve ardından İslam birliği ve tüm mazlumları da kucaklamalıyız. Şu iyi bilinmelidir biz hepimiz Türkiye Cumhuriyetiyle var olacağız. Devletimize saldırılar bitmeyecektir.

Bizler yönetim olarak toplanıp bir karar aldık TİKA gibi kurumları kapamak isteyen, bizi bu ülkeden kovan bir genelgeye imza atan Meral AKŞENER hanımefendiye biz oy veremeyiz. 1997 yılında içişleri bakanı iken bir genelge imzaladı Bulgaristan’dan gelenleri geri gönderilsin diye. Muharrem İNCE Bulgaristan Kırcaali’ye gitti ve orada konuşmasında BULGAR VATANDAŞISINIZ SİZ BULGARİSTANI KALKINDIRMALISINIZ SİZ BULGARİSTANA VERGİLERİNİZİ EKSİKSİZ ÖDEMELİSİNİZ diye Kırcaali halkına seslendi. Bizler eli nasırlı analarımız babalarımız o yapılan iftara İNCE diye gelmediler TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN CUMHURBAŞKANI ADAYI diye geldiler. Bu insanlarımız Bulgaristan’ı kalkındıran yollarını yapan, tarlalarda çalışan, tütünün en iyisini yetiştiren, Rusya’ya gönderilen meyveleri toplayan ayıklayan ve her türlü kötü işlerini yapan hep bizlerdik. Kısaca BULGARİSTANI KALKINDIRAN ZATEN BİZDİK.

İşte 1989 göçü oldu ve Bulgaristan ekonomik olarak çöktü zaten.

Kısaca bize umut vermeyen birini hiç destekleyemeyiz diğer partilere gerek yok kısaca BİZ CUMHUR İTİFAKINI DESTEKLEMEYE KARAR ALDIK. Bunu da önümüzde hafta basın açıklaması ile duyuracağız kısmetse. Bizim insanlarımızı bu CHP nin arka bahçesi olarak görmekten tüm partiler vaz geçsinler. Bizim insanlarımız devleti güçlendiren kişilerle beraberdir. Geçmişte de bunu yapmıştı Menderes döneminde gelenler DP, Demirel döneminde gelenler DYP, Ecevit döneminde gelenler DSP, Özal döneminde gelenler ANAP yakın oldular genellikle.

Şimdi Bulgaristan’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan sevgisi başladı.

Onyıllarca ezilen ve horlanan halkımız özellikle Afrin hareketinden sonra kendine geldi ve göğsünü kabartmaya başladı. Türkiye’ye özgüven en üst düzeyde. Biz şimdiye kadar böyle bir gurur yaşamadık. Bundan dolayı Afrin Gazisi Cumhurbaşkanımızı gönülden kutluyoruz.

Yukarda belirttiğimiz hususlardan özellikle konut meselesine el atılması durumunda oy oranının önemli ölçüde etkileyeceğini düşünüyoruz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin her halükarda sözünü tutacak kadar güçlü bir ülke olduğuna eminiz. Bu seçimler Türkiye’nin kader seçimi olduğunun bilincindeyiz. Göçmen kardeşlerimiz de Türkiye’nin bekasına oy verecekler. AK PARTİ bu kritik dönemde işbaşında olmalı ve güçlü Türkiye’yi kurmalıdır.

Evet, bu seçim sadece Türkiye’nin seçimi değil, bu seçim umudu Türkiye olan tüm mazlumların da seçimidir. Yeni yüzyıl, Büyük Türkiye Yüzyılı olacaktır, buna kimse engel olamayacak.

Evet, bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’A ve MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’YE gönülden inanıyor ve güveniyoruz.

Kendileri de Bulgaristanlı oldukları için Parlamentoda ve AK Parti’de sizin sözcünüz olacağını söyledi ve  bu sorunlarının üst kademeye ileteceklerini ve ileride daha büyük işbirlikleri yapacaklarını söyleyerek memnun ayrıldılar. Bulgaristanlıların oyları Yeni Türkiye’nin oluşmasında büyük etkisi olacağını ve bu oluşumda hemşehrilerinin de bir tuzu olmasını çok arzu etiklerini söyleyerek sözlerini tamamladılar. Her iki tarafta memnun ayrıldılar ve Başkanımıza bir an önce resmi açıklamanızı da bekliyoruz diyerek ayrıldılar.

Saygılarımızla,

Hazırlayan:

Sezgin YILMAZ

BULTÜRK

Bahçelievler Temsilcisi

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − eight =