BULTÜRK’ten Bayrampaşa MHP’ye Ziyaret

BULTÜRK Yöneticileri başta Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK, Genel Sekreter Oya CANBAZOĞLU DİRİER, Mehmet ÇAKIR, Dr. Nedim BİRİNCİ, Hakan ÖZDEŞ, Sezgin YILMAZ, Seydullah HALAÇ, Abdullah HACIFETTAHOĞLU, Aynur FİLİZ  MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Sayın Yaşar KABA’yı ve teşkilatı makamında ziyaret ettik. Bayrampaşa’da MHP ilçede çok büyük bir kalabalık vardı. Tabi seçimler yeni geçmişti belki de kalabalıklar devam ediyordu yoksa iktidar oldu artık buraları da AK Parti gibi dolup taşacak mıdı bilemiyorum. Orada olan tüm arkadaşlarla tek tek tokalaştık ve biraz haspihal ettik seçimleri değerlendirdik. Ardından Başkanlık odasına aldılar bizleri. Tabi ki burada kolonya ve çikolatalarla karşılandık. Ardından kahveler geldi ve seçim sohbetine devam ettik.

Başkan KABA heyete gelenler ile tek tek ilgilendi seçim çalışmaları esnasında ve sonrasında seçim sohbetlerden sonra Başkan söze şöyle devam etti; “Göreve geldiğimden beri bizleri yalnız bırakmayan BULTÜRK Yöneticilerine teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Partimize ve kutlu dava ilkelerimize seçim sonrası Bayrampaşa STK’lardan bizleri ilk ziyaret gerçekleştirmeniz bizleri mutlu etmiştir” dedi.

BULTÜRK Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK de MHP İlçe Başkanına BULTÜRK faaliyetlerini kısaca anlatıktan sonra, Bir de kitapçık halinde verdi ve yanında BULTÜRK’ün hazırlayıp bastıkları kitaplardan “Sofya Hatıraları”, “89 Göçü” ve “46 yıl sonra Bulgaristan” kitaplarının yanında, Başkanımızın kendisinin kaleme aldığı “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü” ve “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” kitaplarını da tek tek kendilerine taktim ederek MHP kütüphanesinde bu kitaplarımızın da yer alması buraya gelen gençlerimiz Bulgaristan Türklerini bu kitaplardan öğrenmelerini arzu ederek saygılarımızı sunduk.

Rafet ULUTÜRK;“MHP olarak özellikle İstanbul’da İL olarak Türk Dünyasına sizden başka sahip çıkan bir parti yok. Türk Dünyasına sahip çıktığınızdan dolayı da Sizlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca 24 haziran Cumhur itifakı ve MHP nin erken genel seçimler için Bayrampaşa MHP’ne başarılarından dolayı sizleri tebrik ederiz ve başarılarının devamını diliyoruz”. dedi.

Yaşar KABA; da “Türk Dünyası bizim sevdamız bizim davamızdır bizler bunlarla büyüdük bu günlere geldik. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı ve MHP Türkiye’nin geleceğidir, yolları belli, bizim yolumuz Liderimiz, Önderimiz ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yoludur, bizim yolumuz Turan yoludur.  Türk halkı 24 haziran seçimlerinde Genel Başkanımızın dediği gibi “Üç Hilal sancağını düşürmediniz, dilerim ki, sizler de hayat boyu düşmezsiniz. Türk milleti, Milliyetçi Hareket’i TBMM’nin hem kilit partisi yapmış, hem de denge ve denetleme görevini vererek önemli bir sorumluluk yüklemiştir.”.

Sizler BULTÜRK Derneği olarak Rumeli Balkan camiasında tek STK olarak seçim öncesi açıklama yaparak bize “Cumhur İtifakına” ve MHP’ye destek olduğunuzu açıkladığınız için sizleri bu cesaretinizden dolayı başta Başkan Rafet ULUTÜRK olmak üzere hepinizi kutluyorum. İnşallah bizlerde bu üç hilal sancağını Bayrampaşa’da da düşürmeyiz. Bizler birlikte inşallah önümüzde yerel seçimlerde de bu seçimlerde olduğu gibi birlikte çalışmalar yapar ve Bayrampaşa’da da birlikte başarılı oluruz ve olacağız sadece inanmalıyız ve çalışmalıyız.. dedi.

MHP İlçe Başkanı Yaşar KABA’ya 24 Haziran’da Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilk turda seçilmesi ve MHP nin seçim başarısından dolayı, seçim zaferinden dolayı BULTÜRK yönetim kurulu olarak kendilerini tekrar tebrik ettiği görüşmede, yeni döneme ilişkin fikir teatisinde bulunuldu.

Bizleri kapıya kadar geçiren Bayrampaşa İlçe Başkanı KABA tek tek hepimizle ilgilendiği için BULTÜRK grubu adına kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu kutsal davalarında Allah yar ve yardımcıları olsun.

Oya Canbazoğlu DİRİER
BULTÜRK
Genel Sekreteri

 “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi”  kitabını taktim ederken

“Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü”  kitabını taktim ederken

“BULTÜRK Faaliyetleri” “Sofya Hatıraları”, “89 Göçü” “46 yıl sonra Bulgaristan” “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü” ve “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” BULTÜRK VE BGSAM TAKVİMLERİ ve kitaplarımızı da tek kendilerine izah ederken.

Not: Resimdekiler; Sezgin YILMAZ, Hakan ÖZDEŞ, Seydullah HALAÇ, Abdullah HACIFETTAHOĞLU, Mehmet ÇAKIR,  Oya CANBAZOĞLU DİRİER, Yaşar KABA, Rafet ULUTÜRK, Aynur FİLİZ ve Dr. Nedim BİRİNCİ,

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − nine =