BULTÜRK’ten Düzce Cumhuriyet Savcısı Özlem BERBEROĞLU’nu makamında ziyaret

BULTÜRK Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK Düzce Temsilcisi Nevzat ÖZTÜRK’ün daveti üzerine Düzce’ye gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundular. Derneğin amacı olan, “Bulgaristan’dan göç etmiş ve Türkiye’de yerleşmiş halkların hukuki, iktisadi, sosyal ve kültürel değerlerinin korunması ve sorunlarının çözümlenmesi, halen Bulgaristan’da yaşayan Türklerin ve Müslümanların tarihi, hukuki, siyasi, iktisadi, kültürel ve toplumsal sorunları ile ilgili her türlü dayanışma” ilkesini kendisine şiar edinen Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK durmadan, yorulmadan, bıkmadan koşuşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce’ye gelen Rafet ULUTÜRK, ilk önce Bulgaristan’dan 1989 göçü ile Türkiye’ye gelen, anayurda dönen ailelerimizden halen Düzce Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Özlem BERBEROĞLU’nu makamında ziyaret etti. Savcı BERBEROĞLU, Türk’ün asil ve insani vasıflarının timsali olarak tam bir zarafet ve nezaket örneği gösterirken, misafirperverlikleri ve güler yüzü ile unutulmayacak bir gün yaşattı.

Son derece samimi bir ortamda geçen ziyarette, BULTÜRK’ün faaliyetleri, projeleri, Bulgaristan Türklerinin problemleri ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Ziyarette BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü 50 yıllık Mücadele”, “Bulgaristan Türklerinin Kimlik Mücadelesi” Rafet ULUTÜRK kitapları ile  Bulgaristan Türklerinin Büyük Göçü (Bildiriler kitabı) ve BULTÜRK Gazetesi”ni Düzce Cumhuriyet Savcısı Özlem BERBEROĞLU’na takdim ettiler.

Nevzat ÖZTÜRK
BULTÜRK Haber

BULTÜRK Hemşehri Ziyaretleri - BULTÜRK Derneği

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =