BULTÜRK’TEN HİZMET PLAKETİ

BULTÜRK’e katkı sağlayan MUTLU’ya Hizmet plaketi

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK) bir önceki yönetim toplantısında alınan karar ile  BGSAM önerisiyle BULGARİSTAN TÜRKLERİNE HİZMET ÖDÜLLERİ verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu karar doğrultusunda görevi alan Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi (BGSAM) Başkanı Dr. Erdal KARABAŞ ve Dr. Nedim BİRİNCİ bu plaketlerin öncelikle BEST KAFE SAHİBİ Sn. Nejdet MUTLU ile başlaması kararlaştırmışlardı. Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği’ne katkı sağlayan iş adamlarımızdan plaket ve hediye takdim töreni gerçekleştirildi.

Programda derneğimize ve  Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezimize (BGSAM) katkı sağlayan BEST KAFE SAHİBİ Sn. Nejdet MUTLU’ya bir plaket taktim edildi.

BGSAM Başkanı Dr. Erdal KARABAŞ bu doğrultuda plaketi sunmak için BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK’e rica etti ve kendisini kürsüye davet edildi.

Rafet ULUTÜRK’te BEST KAFE SAHİBİ Nejdet MUTLU’yu tebrik ederek, Başarılarının devamını diliyorum’ ifadelerini kullandı.

 

ÜLUTÜRK; “Bayrampaşa’da faaliyet gösteren ve yaptığı kafe, kafeterya hizmetinde Bayrampaşa’da yeni bir anlayış getiren bu projeleriyle adından sıkça söz ettiren iş adamı Nejdet MUTLU, Bankacılıkta gösterdiği başarılarını emekli olduktan sonra da devam etti. Bu konuda Bayrampaşa’dan başlayarak İstanbul çapındaki kafe, kafeterya konusunda da kendisinden söz ettirdi.  İstanbul’da yaptığı bu hizmet konularında ses getirirken, bizler de hemşehrimizi bu başarıların görülmesi ve plaket ile ödüllendirilmesi başarılı iş adamı ve lüks kafe anlayışını bu bölgeye getiren bizlere de haklı bir gurur yaşattı.

Ayrıca bir de Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği olarak bu güne kadar her problemimize koşan Sayın Nejdet MUTLU Abimize tüm destek ve katkıları için böyle bir günde 18 Mart Çanakkale Zafer Destanın yazıldığı bu günde ayrıca bir de yeni bir destanın yazıldığı AFRİN’e girişimizin 57. gününde (Büyük devletlerde tesadüf yoktur, 57 alayımıza atıf olduğunu düşünüyoruz… Çok ince ayarlanmış bir hesaplamadır…) kutladığımız bu çifte bayramımızda böyle bir günde Sizler gibi değerli bir iş adamımıza bu plaketi vermek benim için şereftir. Değerli üyelerimiz Sn. Nejdet MUTLU Abimiz her zaman yanımızda olmuştur kendilerine başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor ve daha nice beraberliklerimiz olması ümidi ile,

Sizlere BULTÜRK ve BGSAM’a bu güne kadar yaptığınız maddi ve manevi katkılarınızdan dolayı kutluyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tür hizmetleriniz diğer Bulgaristanlı iş adamlarımıza da örnek olmasını diler saygılarımı sunarım”. dedi.

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK’ten plaketi alan iş adamı (Banka Emeklisi) Nejdet MUTLU ise, elinde geldiği kadar tüm derneklere özellikle Bulgaristan Türklerine hizmet eden derneklere katkı sunmaya devam edeceğini belirterek, plaketten dolayı da teşekkür etti.

Daha sonra toplantıda Bulgaristan’da bu yıl sonuna doğru (ekim-kasım aylarında) erken genel seçimler olabilir buna şimdiden hazırlık yapılması konusunda karar alındı. Ayrıca önümüzdeki yıl 2019’da Bulgaristan’da YEREL SEÇİMLER VE AB PARLAMENTO Seçimleri olacaktır. İşte bu seçimler için bu günden çalışmalar başlanması ve stratejiler belirlenmeye başlanması kararlaştırıldı.

Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi (BGSAM) Başkanı Dr. Erdal KARABAŞ, Muh. Mehmet ÇAKIR, Musa VATANSEVER ve Dr. Nedim BİRİNCİ bu konuda görevlendirildiler. Böylece bu toplantımızın da sonuna gelmiş olduk.

Saygılarımla,

 

Musa VATANSEVER

BULTÜRK

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =