BULTÜRK’TEN KAMUOYUNA DUYURU

BULTÜRK’TEN KAMUOYUNA DUYURU
“TÜRK BAYRAĞI” SAHİPSİZ DEĞİLDİR…!

Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi Ankara’nın CHP Genel Merkezindeki yerleşkesinden;

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’un Başdanışmanının isteği üzerine Türk Bayrakları konuşlandırıldıkları mekândan çıkartıldı.

Türk Siyaset Tarihinde bir ilk olarak, siyasi faaliyet göstererek ülke yönetiminde söz sahibi olan uzunca bir zamanda iktidar olan CHP Genel merkezinde mekânı tezin eden üç adet gönderli Türk bayrakları yapılan röportaj esnasında,

Başta Aziz Türk Milletinin gururu, onuru ve şerefi olan, şehit kanları ile yoğrulmuş şanlı Türk bayrağımıza hakaret eden başdanışmanın isteği üzerine; daimi olarak konuldukları mekândan üç adet Gönderli Türk Bayraklarını dışarı çıkartarak büyük bir terbiyesizliğe, ahlaksızlığa ve Aziz Türk Milletine karşı saygısızlığa imza atılmıştır.

CHP’nin kurucusu; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e de saygısızlık ve hakaret anlamı taşıyan bu olayı BULTÜRK olarak şiddetle tel’in ediyor kınıyoruz.

Kendilerini “ULUSALCI” olarak nitelendiren ve partilerinin amblemi olan,

“altı ok” taki ATATÜRK ilkelerine karşı yıkıcı ve yok sayıcı bu eylem ve terbiyesizliğe parlamentoda bulunan seçilmiş CHP’liler ile yerel yönetimlerde bulunan seçilmiş ya da atanmış idareci ve bürokratlardan suskun ve çaresiz olarak kabullenmiş olmalarını bir Türk vatandaşı olarak anlamsız hatta ihanet ve delalet içerisinde olduklarının bir delili olarak kabul ediyor, bu görüntüde olan tüm kadrolarını ayrım yapmaksızın BULTÜRK olarak esefle ve nefretle kınıyor tel’in ediyoruz.

Şanlı Türk bayrağımızın nezdinde,

Aziz Türk Milletimiz ve Kadim Türkiye Cumhuriyeti Devletimize karşı yapılan bu menfur röportaj münasebetiyle, ihanet içinde bulunan başdanışman tarafından,

Türkiye Cumhuriyeti’nin güney doğusuyla ilgili olarak da,

“kuzey kürdistan” diye adlandırılarak, Kadim Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Türk Milletini bölüp parçalamak amacıyla özerklik isteyen ifsat,tefrika ve düşmanca talepleriyle demeçleri de ayrı bir ihanet tablosu olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu saygısızlık, terbiyesizlik, bölücülük ve ihanet ike dopdolu röportaja ev sahipliği yapan ve röportajı veren malum kişiye karşı sağduyulu Aziz Türk Milletinin fedakâr ve Vefakâr evlatları tarafından demokratik ölçülerde gereken tepkiler verildiği halde, ev sahibi CHP’nin an itibarı ile sevk ve idaresinde bulunan idareci ve üyelerinin sessiz kalarak kabullenmiş görüntüleri çok manidardır.

BULTÜRK olarak Türkiye’de yaşayan ve ahde vefa ile sadakatlerinden dolayı geçmişten bu yana seçimlerde parti ayrımı yapmaksızın kendilerine yakın gördükleri ideolojilere oy veren Bulgaristanlıların bu olaya kayıtsız kalmayacaklarına inanıyoruz.

Her şartlarda uğuruna canlarını dahi feda ettikleri, Türk bayrağına karşı yapılan bu ihanet dolu hareketin tüm Türk Dünyasının vicdanında kabul görmediği gibi Bulgaristan Türklerinin vicdanlarında asla kabul etmeyecektir.

Bayrağımıza karşı yapılan saygısızlığın,

Aziz Türk Milleti ile, Bulgaristan Asıllı Türk vatandaşları tarafından cezasız bırakılmayacağını özellikle belirtmek istiyoruz. Önümüzdeki seçimlerde ağızlarının payları hak ettikleri ölçüde mutlaka verilecektir.

BULTÜRK olarak görüş ve önerilerimiz, TBMM’de bulunan tüm siyasi partilerde vekil olarak görev yapan Bulgaristan Asıllı Milletvekillerinin de konuya kayıtsız ve ilgisiz kalmalarından hicap duyuyoruz.

BULTÜRK’e rağmen seçilerek Milletvekili olan tüm Bulgaristan kökenli milletvekillerinin suskun ve sesiz kalarak hainlerle birlikte olmalarını kabullenmiyoruz.

Önümüzdeki seçimlerde parlamentoya girecek olan milletvekillerinin, siyasi partileri hangisi olursa olsun tümünün BAYRAK, VATAN, DEVLET VE MİLLET kavramlarına tâbi, saygılı ve sadakatli olmalarına özen gösterilmelidir.

BULTÜRK, Türkiye’de yaşayan sadece Bulgaristan kökenli nüfusun bu güne kadar tespitini büyük bir titizlikle yapmıştır. Sonuçta,

“BEŞ MILYON” civarında bulunan nüfusumuzla birlikte hareket ederek DEVLETİNİN, MİLLETİNİN, VATANININ VE BAYRAĞININ SEVDALILARI, hizmetkarları olarak bildiğimiz ve tanıdığımız kişilerle yola çıkacak onlarla beraber istikbale yürüyeceğiz.

“Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
Işık ışık, dalga dalga bayrağım!

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.
Sana benim gözümle bakmayanın
Mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun
Yuvasını bozacağım.”

………

Diyerek Bayrağımıza bağlılığını ve Bayrağımızın kutsallığını ifade eden,
Bayrak şairimiz, Hemşerimiz, TİRNOVA’LI
“Arif Nihat ASYA’” nın tasvir ettiği ve gösterdiği yoldan BULTÜRK olarak tavizsiz ve amasız mücadelemize devam ederek yürüyeceğiz.

……..

“Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yeryüzünde yer beğen!

Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim!”

 ……

Kadim Devletimiz ve
Aziz Türk Milletimiz için yüce

Allah(cc)tan duamız,
Bizleri dünyada

“AY YILDIZLI” bayrağımızın altından,
Ahiretre ise; “LİVA’ÜL HAMD” isimli bayrağın gölgesinden ayırmasın.

Saygılarımızla,

Rafet ULUTURK
BULTÜRK
Genel Başkanı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − sixteen =