BÜYÜK ZAFERİMİZ MİLLETIMIZE KUTLU OLSUN

Bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbi şiiri kimindir? İşte şiirin sözleri ve şairi

ŞU KOPAN FIRTINA TÜRK ORDUSUDUR YA RABBİ 

“Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın.”

“Ya istiklal ya ölüm!” Parolasıyla Istiklâl Savaşı’nı başlatan ve “Hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır; o satıh bütün vatandır” diyerek Milli Mücadele’nin boyutlarını ortaya koyan Türk Ordularının Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1922’de başlattığı Büyük Taarruz’u 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazandığı Büyük Zafer’le taçlandırdı.

Ulu önder bu zaferden sonra 1 Eylül 1922’de ” Türkiye Büyük Millet Meclisi Orduları” hitabıyla başlayan tarihi beyannamesini yayınladı ve “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz Ileri!” emrini verdi. Böylece Milli Ordu’nun 9 gün sürecek ve 9 Eylül 1922’de Izmir’de düşmanın denize dökülmesiyle sonuçlanacak tarihi yürüyüşü başladı.

Yeni nesillerin Osmanlı devletinin ömrünü tamamladıktan sonra bu enkazdan yeni Türk devleti Türkiye Cumhuriyetini yokluklar içinde kan ve can pahasına kuranları unutmamaları, rahmet ve minnetle anmaları gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları özgür bir vatan olarak bizlere emanet eden büyük Atatürk, ve tüm silah arkadaşları ile kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad-ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını,
Afrika”nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak
30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarız.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

BULTÜRK

___________________________________________________________________

30 Ağustos Zafer Bayramı, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir. 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun..

Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır.

Atatürk'ün sözleriyle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlamı - Anadolu ve Rumeli Medya

“Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.” Atatürk

Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Büyük TÜRK MiIIeti’nin 30 Ağustos Gurur Günü, 
BÜYÜK ZAFERİMİZ MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN

30 Ağustos Zafer Bayramı resimleri - Resimli Zafer Bayramı sözleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 12 =