Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Hakkında Basın Duyurusu

Bulgaristan’da 23.10.2011 tarihinde yapılan seçimlerde ilk Türk Cumhurbaşkanı adayı demokratik bir yarışa katılmıştır. Adayımız Sn.Sali Şaban’a oy veren tüm hemşerilerimize gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür eder sevgi ve saygılarımızı sunarız. Tüm zorluklara tehditlere ve baskılara boyun eğmeyerek Bulgaristan’da cumhurbaşkanı adayı olma cesaretini gösteren Sn. Sali Şaban Beyefendiye de teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Tüm zorluklara tehditlere ve baskılara boyun eğmeyerek Bulgaristan’da cumhurbaşkanı adayı olma cesaretini gösteren Sn. Sali Şaban Beyefendiye de teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.

BİR TÜRK, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE ADAY OLMUŞ İKEN;

Karşılarında Türk aday dururken mezar taşlarımızı kıran, kundaktaki bebeklerimizi katleden, dinimizi ve dilimizi yasaklayan zihniyetin adayı için propaganda yapan AYDIN GEÇİNEN TOTALİTER REJİM KALINTILARINI ŞİDETLE KINIYORUZ.

KENDİSİNİ BULGARİSTAN’DAKİ TÜRK AYDINLARI OLARAK TAKDİM EDEN ANCAK TÜRK ADAYI YERİNE DÜNKÜ SOYKIRIMCILARA OYLARIN VERİLMESİNİ TAVSİYE EDEN KONFEDERASYON, FEDERASYON, DERNEK YÖNETİCİLERİNİ KENDİ VİCDANLARINI SORGULAMAYA DAVET EDİYOR ve kendilerini halkımıza havale ediyoruz. Milletimizin bu kalıntılara gereken cezayı vereceğinden ve en kısa sürede de bu kamburlardan kurtulacağına eminiz.

Bilindiği gibi 30.10.2011 tarihinde 2.Turda iktidar patisi No.2 ile–GERB adayı Rosen PLEVNELİEV ve BSP adayı No.8 ile İvaylo KALFİN kozlarını paylaşacaklardır. Oyların çoğunu alan aday, Bulgaristanın yeni Cumharbaşkanı olacaktır.
Bulgaristan’da yaşayan tüm seçmenlerimize, bu hafta sonu gidecekleri oy sandıklarında iyi düşünüp, hiçbir kimsenin, hiçbir derneğin baskısı ve etkisi altında kalmadan oy vermelerini, vazifelerini gerektiği gibi yerine getirdikleri inancı ile vicdanen huzurlu olabilmelerini temenni ediyoruz.

Türkiye’de yaşayan çok değerli kardeşlerimize ise
2.turda sandığa gitmemelerini rica ediyoruz.
Halkımızın takdirine arz olunur, Saygılarımızla…

Rafet Ulutürk
Bulgaristan Türkleri
Kültür ve Hizmet Derneği
Genel Başkanı

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sixteen − seven =