BULTÜRK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BULTÜRK DANIŞMA KURULU YEREL SEÇİMLER İÇİN TOPLANDI.

BULTÜRK 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde soydaşlarımızın siyasetten arz ve talepleri, seçim sürecinde izleyeceği tutumla desteklenecek adaylarla ilgili politikalarını masaya yatırdı.

20 Ocak 2024 tarihinde BULTÜRK YÖNETİMİ VE DANIŞMA KURULU toplanarak göçmen soydaşlarımızın arz ve taleplerini dile getirildi. Toplantıda herhangi bir partinin desteklenmesinden ziyade iş üretecek, beklentilere cevap verecek sonuç ve hizmet odaklı, dürüst adaylar değerlendirildi.

Camiamızın oylarının blok halinde doğru saptanan adaylara kullanılmasının temini, dolayısıyla soydaş nüfusumuzun siyasete etkinliğinin gösterilmesi, icra makamlarında temsil gücü sağlanması ve varlığını göstermesi bu doğrultuda  üyelerimizin bilinçlendirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Teras Cafe’de gerçekleşen Danışma Kurulu toplantısına BULTÜRK kurucularımızdan Bayrampaşa CHP Belediye Başkan adayı Sayın Hasan MUTLU’nun icabet etmesiyle, değerlendirmelerimiz konusunda kendisi detaylıca bilgilendirildi.

Sayın Hasan Mutlu’da 1 Nisan’da Belediye Başkan seçilmesi durumunda özellikle Bulgaristan soydaşlarımızla ilgili somut projeleri konusunda bilgiler verdi.

Balkan camiasından katılan iş, siyaset dünyasından duayen isimlerin katılması, yeni kurulması planlanan parti konusunda BULTÜRK’ten görüş alması ve detaylı değerlendirmelerle toplantı sona erdi.

Dr. Nedim BİRİNCİ
BULTÜRK

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + nineteen =