İstanbul Türk Dünyası STK’lar Birarada

BULTÜRK derneğimizin ev sahipliğinde düzenlenen “Şubat Ayı Türk Dünyası STK Başkanları İstişare Toplantısı” yapıldı.

İstanbul MHP İl Başkanlığını temsilen Türk Dünyasından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sn. Bülent MAŞAOĞLU da katılmıştır. Katılım gösteren Afganistan Türkleri Uluslararası Sosyal,Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yaşar YILDIZ, Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep VAROL, Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kurbanbek KUTLU, Ural Eğitim Kültür ve Stratejik Araştırmalar Derneğinden Mehmet DEĞİRMENCİ, Suriye Türkleri Derneği Başkanı Tarık Sülo CEVİZCİ, Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneğinden Dr. Nedim BİRİNCİ, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş AVCI, Doğu Türkistan Vakfı’ndan, İsa Yusuf Alptekin Vakfından, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği Türkiye Temsilciliği, Azerbaycan Derneği ve Ahıskalı Akademisleri katılmışlardır.

Çok verimli bir toplantı oldu.

Ev sahipliğini BULTÜRK olarak yaptığımız Şubat ayı toplantımıza katılan tüm STK yoneticilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca gelecek Mart Ayı toplantımız için ev sahipliği yapmak isteyen Afganistan Türkleri Uluslararası Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde olacağını şimdiden hatırlatmak isteriz.

Bu toplantıların devam etmesini arzu eder tüm dernek yöneticilerine başarılar dileriz.

Dr. Nedim BİRİNCİ

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =