Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğrencileri BULTÜRK’te Misafir Oldu

BULTÜRK ZİYARETLERİNDEN.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğrencileri BULTÜRK’te Misafir Oldu

Kayseri Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı kardeşim Gökçe Yükselen PELE’nin yönlendirmesiyle, fakültenin öğrencileri BULTÜRK Genel Merkezi’nde misafirimiz oldular. Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Fakültesi öğrencilerimiz Ahmet Dursun TAMER ve Serhat KARAOK, Türk Dünyası coğrafyasındaki göç hareketleri ile ilgili söyleşi ve araştırma tezleri kapsamında İstanbul’a geldiler. Bu ziyaretleri sırasında, Bulgaristan konusundaki bilgilerini derinleştirmek amacıyla BULTÜRK Derneği’nde kendileriyle Bulgaristan konusunda bir röportaj gerçekleştirdik.

Bu önemli araştırma yolculuğunda kendilerine başarılar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin sekiz yüz bin kilometrekarelik vatan topraklarına, on bir milyon kilometrekarelik kültür coğrafyasından gelerek Türk olarak yaşama gayretine giren bu gençlerimizin, milletimizin birliğini ve dirliğini tanımayı amaç edinmeleri her türlü takdiri hak ediyor.

Kendilerine yazmış olduğum “DÜNDEN BUGÜNE BULGARİSTAN” kitabının iki cildini ve KIRCAALİ EFSANESİ kitaplarını taktim ettim.

Bizleri de bu çalışmalarına dahil ettikleri için kendilerine teşekkür ediyor ve çıktıkları yolda tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Not: İstanbul’da Türk Dünyası dendiğinde akla gelen isimlerden biri olan aksakalımız Metin ÖZKAN da bu toplantıda hazır bulundu. Birlikte günün anısına bir fotoğraf çektirdik.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 7 =