Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun!

Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını dileriz.
Kestiğiniz kurbanlar kabul olsun.. İyi niyetle başladığımız her gün sevdikleriniz hep sizinle olsun…
bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Sağlıklı, Mutlu, huzurlu, hayırlı bayramlar dileriz.
Kurban Bayramınız mübarek olsun.

BULTÜRK

Bir yazı görseli olabilir

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan ULUTÜRK,  Kıbrıs Türklerini de unutmadı;

BULTÜRK Genel Başkanı Kurban Bayramı’nı  ile  birlikte Kıbrıs Türk Halkının 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını da kutladı

Bir şunu diyen bir yazı '20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATI Kuzey Kıbris Türk Cumhuriyeti'nin Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlu Olsun' görseli olabilir“20 TEMMUZ, KIBRIS TÜRKLERİNİN ÖLMEKTEN KURTULDUĞU GÜNDÜR”
ULUTÜRK : “Kıbrıs Türkü’nün büyük zulüm ve işkence gördüğü dönemlerde özgürlükleri için, yok olmamak için canla başla mücadele verdikleri bir dönemde, 20 Temmuz 1974’te Türk askerinin adaya çıktığı gündür. “20 Temmuz Barış Harekatı, Kıbrıs Türkü’nü yok olmaktan ve daha fazla masum insanın ölmekten kurtulduğu gündür. Kıbrıs Türkü’nün 47 yıldır özgürce, bağımsız ve bir bayrak altında yaşamanın temellerinin atıldığı gün olarak her yıl kutlanmaya devam edecektir

Barış ve Özgürlük Bayramı olarak onurumuzla kutladığımız 20 Temmuz Barış Harekatı, Kıbrıs Türk halkının bağımsız, egemen özgür bir halk olarak yeniden doğduğu tarihi ve milli bir gündür.

Bu milli ve tarihi günümüze hiçbir nedenle ve hiçbir gerekçe ile hiç kimsenin gölge düşürmeye, ve Kıbrıs Türk halkının onuruyla oynamaya, onurunu incitmeye hakkı yoktur. Şerefli ve onurlu Kıbrıs Türk halkının onurla kutladığı 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı, Kıbrıs Gerçeklerinin en önemli halkalarından biridir.

20 Temmuz Barış Harekatı’nın önemine ve kazandırdığı ortama vurgu yapılan mesajda, “20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı aynı zamanda Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin deniz yetki alanlarının, Mavi Vatanın bu bölgedeki sınırlarının belirlenmeye başladığı, Yunan yayılmacılığının stratejik hedefi ENOSİS yolunun kapatıldığı bir tarihtir.

Kıbrıs İki eşit egemen halkın ve egemen bağımsız iki devletin varlığı temelinde, Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlük hakkının devam edeceği bir yapı dışında sürdürülmek istenen farklı arayışlar artık son bulmuş ve dönüşü olamaz yeni bir döneme girilmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşayan Türk halkına buraları vatan yapan ve sınırlarını yaratan şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnetle, şükranla anıyor, halen hayatta bulunan gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyoruz.

Kıbrıs Türk halkının varoluş savaşını zafere ulaştıran Kıbrıslı şehitlere ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Kıbrıs Türk halkının Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun”.

Bu inançla, tüm Türk-İslam aleminin ve Kıbrıs Türk halkının Kurban Bayramını kutlarız.

BULTÜRK

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − two =