Türk Dünyası’na Duyuru

 TÜRK DÜNYASINDA HEYECAN BAŞLIYOR

2019 YIL BELGESELİNİ SEÇİYOR

TÜRK DÜNYASI GAZETECİLER FEDERASYONU OLARAK DÜNYANIN EN ESKİ VE YAYGIN BİRİKİMLERİNDEN  OLAN TÜRK KÜLTÜRÜ, BİNLERCE YILLIK KÖKLÜ VE SEÇKİN BİR MİRASI TEMSİL ETMEKTEDİR. BU KÖKLÜ VE SEÇKİN MİRASIN GEREK GELİŞİM SÜRECİNİ, GEREK TAŞIDIĞI MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK VE YAŞATMAK ÖNEMLİ BİR GÖREV SORUMLULUĞUNU OMUZLARIMIZA YÜKLEMEKTEDİR.  ÇÜNKÜ TÜRK MEDENİYETİNİN ANLATILMASI VE GENÇ NESİLLER TARAFINDAN ANLAŞILMASI, GELECEKTE ŞEKİLLENECEK OLAN KÜLTÜR ÇEVREMİZ AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR. BU MAKSATLA TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ DÜZENLİYORUZ.

TÜRKİYE, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, AZERBAYCAN, ÖZBEKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ,,MACARİSTAN VE MAKEDONYA BAŞTA OLMAK ÜZERE; ÖZERK TÜRK CUMHURİYETLERİ, TATARİSTAN, ÇUVAŞİSTAN, BAŞKORDOSTAN,TUVA,GAGAVUZYA,DAGISTAN İLE AKRABA TOPLULUKLARI KATILIYOR.

TÜRK DÜNYASI 4. BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE BELGESEL FİLM YARIŞMASI SON MÜRACAT TARİHİ 20 AGUSTOS 2019’DA. GALA VE ÖDÜL TÖRENİ TÜRKİYE- İSTANBUL DA; DERECEYE GİREN FİLMLERİN GÖSTERİMLERİ  9 ÜLKEDE   GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

PROJE ORTAKLARIMIZ   TÜRKİYEDEN      İSTANBUL ,  NİGDE ÖMER HALİSDEMİR,ANADOLU,AMASYA ÜNİVERSİTELERİ; AZERBAYCANDAN  BAKÜ DEVLET,İNCE SAAT VE MEDENİYET,KAZAKİSTANDAN  EL FARABİ ,KIRGIZİSTAN  TÜRKİYE MANAS, ÖZBEKİSTAN TAŞKENT DEVLET MEDENİYET VE SANAT ÜNİVERSİTESİ, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ –  YAKIN DOGU  VE MAKEDAONYA FON ÜNİVERSİTELERİ’DİR.

PROJE DESTEKÇİLERİMİZ, KÜLTÜR BAKANLIĞI SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TİKA, TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ, YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ, TÜRKSOY,İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR DAİRE BAŞKANLIGI,İSTANBUL BELEDİYESİ KÜLTÜR A.Ş,

PROJEYE KATKI KOYAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE YAYIN KURULUŞLARI TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETLERİ BASIN VAKFI, ANADOLU SPOR GAZETECİLERİ DERNEĞİ, İSTANBUL AGAH EFENDİ  GAZETECİLER DERNEĞİ, , AZERBAYCAN MATBUAT ŞURASI, KIRGIZİSTAN  HAN TANGRI VAKFI.

TRT, ANADOLU AJANSI, NTV,HABER TÜRK TV,TÜRKMENELİ TV,KIRGIZİSTAN  ASİA TV,KAZAKİSTAN TÜRK ALEMİ TV,KKTC,BAYRAK RADYO TV, GENÇ TV,TÜRKİYE ORT TV,MERCAN TV,AKSU TV,FIRAT TV,NİN YAYIN  DESTEGİ VERİLEN KURULUŞLARIMIZDIR.

PROFOSYONEL VE ÖGRENCİ KATEGORİLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASINA MÜRACATLARI www.info@turkbelgesel.com ADRESİNE YAPILABİLİNİR

NOT:
GENİŞ BİLGİ
:  www.turkbelgesel.com
İRTİBAT: 0532 0684371
MÜRACAT –  E mail:www.info@turkbelgesel.com

                                                                                                                              MENDERES DEMİR
TDGF GENEL BAŞKANI

 

 

 Gazi Mustafa Kemal Blv. İlka Apt. No:107 Kat:7 Daire: 13 Ankara
Tel: 0312. 417 32 21 – 0532 068 43 71 E Mail:tdgf16@hotmail.com

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 2 =