TÜRK DÜNYASI ERDOĞAN’A SAHİP ÇIKTI

BULTÜRK MERKEZDE TÜRK DÜNYASI STK’LARI TÜRKİYE  YÜZYILI  İÇİN Recep Tayyip ERDOĞAN’A DESTEK AÇIKLAMASI YAPIYOR

“28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için BULTÜRK Genel Merkezde İstanbul’da bulunan tüm Türk Dünyası STK’ların açıklaması.”

Saygıdeğer basın mensupları,

Değerli Türk Dünyası Gönüllüleri ve Aziz Türk Milletimiz…!

Osmanlı Devletimizin devamı olarak Aziz Türk Milletinimizin kurduğu güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin sınırları dışındaki Osmanlı topraklarında kalan Bizler Devlet-ı Al-i Osman’ın yetim çocuklarıyız.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “BİZLER KAYBEDİLMİŞ TOPRAKLARIMIZIN MİLLİ HATIRALARIYIZ!”

Doğup büyüdüğümüz Osmanlı Devletimizin kaybedilen topraklarında yaşadığımız olumsuzluklardan dolayı binbir zorlukla Ata yurdumuza göç etmiş TÜRK DÜNYASI SEVDALILARI OLAN BİZLERİ BAĞRINA BASAN AZİZ TÜRK MİLLETİMİZE VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZE ŞUKRANLARIMIZI SUNUYORUZ.

Devletimizin icrasında bulunan cesur ve kararlı Hükümetimiz ve CUMHURBAŞKANIMIZIN yanlarında yer alıyor ve destekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dünya Liderimiz Saygın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendiyi desteklediğimizi siz basın mensupları önünde beyan etmeyi tarihi bir görev olarak kabul ediyoruz. Türkiye’nin yeni tarihinde bizlerde yerimizi almak isteriz. Türk-İslam Kültürünün Güneşin doğduğu yerlerden tâ ki battığı yerlere kadar götürecek AHİLİK ruhuna sahip CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ı yürekten destekliyor.

Türkiye yüz yılı için, daha güçlü ve dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip müreffeh bir Türkiye için, mazlum coğrafyaların hamisi olan Türkiye’nin Türk birliğini – TURAN-I kurabilmesi için, hedef Kızılelma’ya yürüyebilmesi için, kazanımların devamı, devletin bekası ve terörün her türlüsünün kökünü kazımak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ı desteklediğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Saygın Recep Tayyip Erdoğan’a ve zor zamanda fedakârlık yaparak kişisel hesaplar yapmadan her daim Cumhurbaşkanımızın yanında olan ve desteklerini esirgemeyen sayın Saygın MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye güvendiğimizi kamuoyu önünde beyan ediyor ve desteğimizi ilan ediyoruz. Aziz milletimizin oyuna ve sandığa sahip çıkmasının önemini vurgulamak isteriz.

Sonuç ne olursa olsun milletin iradesine saygı duyacağız. İstanbul’da bulunan tüm Türk Dünyası STK’lar olarak desteğimiz ve duamız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Saygın Türk ve Dünya kamuoyuna ilan ediyoruz.

Sonsuz saygı ve muhabbetlerimizle, 27.05.2023

__________________________________________________________________

Rafet ULUTÜRK BULTÜRK Genel Başkanın açılış konuşması;

Değerli Basın Mensupları,

Türk Dünyasına gönül vermiş güzide STK’larımız ve fedakâr Başkanları ile çok değerli yöneticileri dost ve dava arkadaşlarımız,

Bu gün, BULTÜRK genel merkezimize gelerek basın toplantımıza katılarak bizlere güç verdiğiniz  ve medeni cesaretinizden dolayı hepinizi Şahsım ve BULTÜRK adına yürekten kutluyor hepinize ayrı ayrı hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. DİLİYORUZ.

Bu gün burada olan tüm STK Başkanları ve yöneticilerimiz ile birlikte dünyada yeni yazılacak yepyeni bir tarihin birer parçası ve şahitleri olacağız. Bu gün yeni bir tarih yazıyoruz.
Bu gün tarafımızı beyan etmek için buradayız.

Ne diyor Ömer Seyfettin;

Benim vatanımın sınırları Edirne’den başlayıp Hakkari’de bitmez!

Benim vatanımın sınırları,

Türkçe konuşulan yerde “BAŞLAR”

Türkçe konuşulan yerde “BİTER”

Bugün dünyada bir çok devlet,

Atamız Mete Han’dan beri ülkeler fethetmiş, devletler kurmuş, adaletle yönetmiş, sınırları içinde yaşayan bir tek kimsenin bile ne dillerine ne dinlerine dokunmamış ecdadımız, amma dünya devletleri büyük Türk milletine karşı düşmanlıkta yarışır olmuşlardır.

Türklere neden mi düşmanlar?

Çünkü biz Türkler İslamiyet ile şereflendikten sonra İslam’ın kılıcı, koruyucusu olduk, dünya’da İslamın bayraktarlığını yaptık

Gittiğimiz yerlerde insanları yok etmedik, imar ettik. Tarihe bakın, bizden önce kim, hangi devlet İslam adına fetihler yapmak ve İslam’ı yaymak için batıya doğru açılmıştır?

İslamiyet bir gövde ise Türkler o gövdenin başıdır.
Gövdeyi yok etmenin en kolay yolu başı gövdeden ayırmaktır.
Onun için dünyadaki bütün islam karşıtları Türklere düşmandır.

Türkleri yeryüzünden silmek için amansız bir savaş veriyorlar.

Tam yüzyıldır, Balkanlar’da, Anadolu’da, Kıbrıs’ta Ortadoğu’da, Kafkaslarda tüm Türkistan’da Türk çocukları öldürülüyor. Bu gidişe dur dememizin zamanı geldi yeter artık bıçak kemeye dayandı.

Bu gidişe artık bir son verilmelidir. Onun için diyoruz ki;

Belki dedelerimiz Abdülhamit’e sahip çıkamadı, babalarımız Adnan Menderes’e sahip çıkamadı ama biz büyük Türk milletinin istikbali için, 28 Mayıs 2023’te Türklüğe, Turan Birliği’ne, KIZILELMA’YA sahip çıkan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da sahip çıkacağız.

Bizler yarın Türk Dünyası Liderine Dünya Lideri Tayyip ERDOĞAN’I 13 Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Artık devletimizi özgür hale getireceğiz, kararları biz vereceğiz. Karar yarın sonuçlanacaktır.

Kalın sağlıcakla,

Toplantıya katılanlar – 27.Mayıs.2023 BULTÜRK Genel Merkezi

– BGSAM – Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı – Prof. Dr. Hayati DURMAZ

– BULTÜRK – Bulgaristan Türkleri – Dr. Nedim BİRİNCİ

– Suriye Türkleri – Ahmet AĞCA

– Kırım Türkleri – Hakkı KARADAŞ

– Afganistan Türkleri – Mustafa K. MAHDUM

– Güney Azerbaycan Milli Uyanış Harekâtı Türkiye Temsilcisi – Ağrı KARADAĞLI

– Azerbaycan Türkleri – Cafer DAL

– Ahıska Türkleri – Mehmet DÖNMEZ

– Ural Kültür Stratejik Araştırma Derneği- Hakan ÖZDEŞ

– Avrupa Bulgaristan Türkleri Derneği – Seniha RASİM

– Dağıstan Türkleri ve Halkları Derneği Başkanı – Zümrüt HIZRİEVA

– Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Derneği – Metin ÖZKAN- Özbekistan Türkleri – Gülşad İBRAHİM

– Çuvaş Türkleri – Nadina CAVADOVA

– Bosna Sancak – Safet ERDEM

– İngiltere Londra – Ahmet ÇOLAK

– Makedonya Türkleri – Eyüp CESUR

– Yunanistan Türkleri – Işık AHMET

– Gagauzyeri – Necdet ERTURUL

– Moldova Cumhuriyeti – Olga RADOVA – Tarih Bilimci Etnolog Antropolog

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 3 =