Türk Dünyasını Buluşturan Düğün

Mehtap ve Osman YAMAÇ’ın kızları Buse ve Saliha ve Rafet ULUTÜRK’ün oğlları Muhammet ULUTÜRK’ün düğün merasimleri Aktivitem Park My Village Bahçesi Beykoz İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye’de fedakâr ve vefakâr çalışmalarıyla çok iyi tanıtan ve itibar gördüğü gibi, Bulgaristan ve Bulgaristan Türklerinin haklarının yılmaz savunucusu olarak tanınan,

BULTÜRK Genel Başkanımız, Saygın,
Rafet ULUTÜRK ve eşi Sayın Saliha ULUTÜRK hanımefendinin oğulları Muhammet Bey ile Yozgat ilimizin seçkin karakter ve itibara sahip,

Sayın şair
Osman YAMAÇ Bey ve Sayın Mehtap YAMAÇ hanımefendinin. Kızları,

Sayın,
Buse YAMAÇ hanımefendi, “BEYKOZ AKTİVİTEM” park My Village bahçesinde yapılan nezih ve Saygın davetlilerin katıldıkları düğün merasimiyle dünya evine girdikleri.

Düğüne,
Türk Dünyasından siyasetçi ve STK’ları temsilen çok sayıda davetli ve gönül adamları bir araya geldiler.

Açıklama yok.

Düğün merasimine,
Türkiye Cumhuriyeti’nin en çalışkan ve fedakâr bakanlarımızdan, “İç işleri Bakanımız,
Saygın,
Süleyman SOYLU beyefendi başta olmak üzre, TBMM Başkan vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal ADAN, Ak Parti Dış İlişkiler Başkanı Ak Parti Bursa Milletvekili Efkan ALA, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN ve

Çok sayıda bakan, Milletvekili ve bürokratın gönderdikleri telgraf ve Çelenklerin Saygın misafirlerimizce takdir edilerek çok büyük tezahüratla ayakta alkışlanarak okundu.

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Ayrıca,
Yurt dışından özellikle,
Türk Dünyasından gelen mesajlar; Ganira PAŞAYEVA –Azerbaycan Milletvekili, Güven ARIKLI KKTC Türk Bir Genel Başkanı, Fatma AKTAŞ – Holanda Avrasya Vakfı – Genel Başkanı, Türk Hareket Partisi Genel Başkanı Enes İBRAHİM, Çuvaş filmleri dernek Başkanı Oleg Tseplinkov, Kırgız Türkleri Derneği-Nurlan Kırgız, Kazakistan – Prof. Dr. Dosay KENJETAY, Yunanistan – Mücahit DÜKKÂNCI, Gagauzya Kıpçak Belediye Başkanı Oleg GARİZAN, Yusuf CİNAL – Belçika, Avrupa Bulgaristan Türkleri Derneği Genel Başkanı Seniha Rasim Sabri; İngiltere Londra’dan TURK YOLU Dergisi Londra temsilcisi Ahmet ÇOLAKOV,

Bayrampaşa CHP İlçe Başkanı Hasan MUTLU, Bayrampaşa Belediye Başkanı – Atila AYDINER’ın de telgrafları okundu.

Katılımcılar: MHP MYK üyesi – Bülent Maşaoğlu, Türk Dünyası Belgesel Film Federasyon Başkanı Menderes Demir, Çingiz Bayramov-Azerbaycan, İbrahim Pehlivan-Siber Güvenlik Derneği, Suriye İpek Yolu Vakfı Başkanı – Mustafa Kemal Mahdum, Beydili Türkmen Derneği Genel Başkanı – Ahmet AGÇA, Kemal Karadağ –Rumeli Eğitim Vakfı, ve Türk Dünyası STK yöneticileri Kazakistan, Kırgız Türkleri Derneği-Nurlan Kırgız, Çuvaşistan, Gagauzya,  ve çok sayıda misafirin de katılım sağladıklarını müşahede ettik. Afganistan’dan Kültur bakan yardımcısı Abdulbeşir Hâkimi ve İpek Yolu Başkan yardımcısı Abdulhekim Mahdum ve düğüne katılan Genel Başkanları Mustafa Kemal MAHDUM devlet büyüklere giydirilen bir Türkmen cübbesi Muhammet ULUTÜRK’e giydirdi.

Çifti bu mutlu günlerinde, aileleri, arkadaşları ve yakınları da yalnız bırakmadı.

Düğünün sonunda kızın babası şair Osman YAMAÇ kızına yazdığı bir şiir ile tüm katılımcıları ağlattı ardından; “Muhammet Kızım önce Allaha sonra da sana emanet ediyorum” diyerek kürsüden indi.

Muhammet ULUTÜRK ve Buse YAMAÇ düğünlerinde sevdikleriyle beraber doyasıya eğlendiler.

Bizlerde BULTÜRK ve BGSAM aileleri olarak yeni çiftimize mutluluklar diler ve katılan ve mesaj gönderen tüm dostlara teşekkür ediyoruz.

Açıklama yok.
ANNELERİ İLE BİRLİKTE

Osman YAMAÇ’ın şiiri
Hani bir insana derler ya en acı ve en tatlı günü hangi gün derseniz benim için bu gündür. Bir yandan yavrumun mutluluğuna sevinirken bir yandan yuvadan kopuşuna ayrılmak kolay değil Allahtan dileğim mutlu olsunlar mutlu olurlarsa her şey zaten onların olur.
Ben fazla sözü uzatmadan kızıma bir şiirle veda etmek istiyorum.

Kızıma veda

Yıkıldı gönlümün tahtı sarayı
Yaralı kalbimi kanattın kızım
Gidip başka yere kurdun yuvayı
Yerini şimdiden arattın kızım

Gururumsun kararmadın yüzümü
Yaban  elde kaybetmedin  özünü
Doğduğun gün güldürdüğün yüzümü
Bu mutlu gününde ağlattın kızım

Sen giderken sancı girdi sol yanıma
Davul vurdu ok saplandı bağrıma
Bazen üzdüm o gidiyor ağrıma
Gözümden yaşları çoğalttın kızım

Odana girdim her taraf ıssız
Tükenmiş pil saat sessiz
Yatağın bomboş kalmış sensiz
İçime yaşları akıttın kızım

Dilerim mutlu ol  yuvasız ve Allah ‘tan sevgisiz kalma
Eşinin gönlünde kiracı olma
Ayrılık zormuş cayardım amma
Telli duvağını bağlattın kızım

“Muhammet Kızım önce Allaha sonra da sana emanet ediyorum”

Osman YAMAÇ

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 2 =