Türkiye ile Bulgaristan Arasında Kardeşlik Köprüsü kuruldu

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği ile Osmanlı ve İslâm Eserleri Koruma Yaşatma Dernekleri arasında Dostluk Köprüsü kuruldu.

Konuklar arasında Tarihçi Yazar Hasan Kamiloğlu ve birçok STK Yöneticileri dernek başkanları bulunuyordu. Kamiloğlu’nun Duasi ile İki Dernek arasında Dostluk, Kardeşlik adımları atılmış oldu.
Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği Genel Başkanı Rafet Ulutürk, imza töreninde yaptığı konuşmasinda, ” Osmanlı eserleri demek Bulgaristan demek, çünkü en çok tarihi eser Bulgaristan’da var. Bulgaristan’daki Osmanlıya ait Türk-İslam Tarihi Eserlerimizi Osmanlı ve İslam Eserleri Koruma Yaşatma Dernegi ile beraber koruma altına alacağız. Bununla birlikte çok daha güzel projelere imza atacağız. Hep birlikte bu tozlu raflardan bunları çıkartıp halkımıza sunacağız.”diye konuştu

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekanBULTÜRK Dernek Başkanı Rafet ULUTÜRK imzalarken.

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekanOsmanlı ve İslam Eserleri K.Y. Dernek Genel Başkanı Uğur Narman’da;

İmzaladığımız Kardeşlik Protokolü bizim ilk adımımız oldu. Bundan sonra çok daha büyük veses getirecek projelere yer vereceğiz. Kardeşlik protokolü her iki derneğimiz adına da olumlu olmuştur. Birlikten kuvvet doğar sözü kardeşlik projesi ile karşılık bulacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekanBULTÜRK’e Hediiye taktim ederken

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekanBULTÜRK’ten günün anısına bir teşekkür belgesi sunarken

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve iç mekanBULTÜRK’ten günün anısına bir teşekkür belgesi de Başkan Yardımcısı Sn. Furkan GÖK’e verildi.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekanDerneğin kütüphanesi için “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” Kitabımızı taktim ettik.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 8 =