ZAFERE DOGRU ADIMLA KONFERANSINDAN

AZERBAYCAN’DAN GELEN MİSAFİRLERLE BİRLİKTE
BAYRAMPAŞA KÜLTÜR MERKEZİNDE.

Azerbaycan’dan gelen Misafirler; Asım VELIEV Gençlerin Armağanı, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı B. Mehseti HÜSEYİNOVA; Azerbaycan -Türkiye Gıda Güvenliği STK Başkanı C. Tale MANSUROF Bakü Sebayil İlçe Belediyesi Şube Müdürü;
Azerbaycan ve Türkiye İstiklal marşları okundu.

Ardından Açılışı Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı B. Mehseti HÜSEYİNOVA yaptı.
Devamında KARABAĞ savaşı konusunda hazırladıkları kısa bir belgesel sunuldu.

 

Ardından Rafet ULUTÜRK Konuştu:
Konferansta konuşma metni:

Saygıdeğer Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin seçkin Türk Dünyası sevdalıları ve muhterem hazirun.

Can Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile birlikte 10 Kasım Dağlık Karabağ – ŞuŞa zaferinin birinci yıl dönümü münasebetiyle “ZAFERE DOGRU ADIMLA” adı altında düzenlemiş olduğumuz bu mütevazi programımıza hoş geldiniz.

Aziz ve kahraman,

Azerbaycanlı TÜRK kardeşlerimizin kahraman silâhlı kuvvetleri ve kadim AZERBAYCAN devletinin,

27 Eylül 2020 tarihinde başlattığı, işgalci ve vandal Ermenistan devletinin işgalinde bulunan,

AZERBAYCAN Devletinin öz topraklarından olan,

5 kent merkezi, 4 kasaba merkezi ve 286 köyünü kurtarmak için vermiş olduğu cesur ve kahraman İSTİKLÂL ve İSTİKBAL harbini,

KARABAĞ’ın incisi güzel ŞUŞA kentinin’de 44 gün zarfında

8 Kasım 2020 (10 Kasım 2020) tarihinde kurtardıktan sonra,

10 Kasım 2020 tarihinde işgalci ve vandal Ermenistan Devletinin teslim olarak yenilgiyi kabul ettiği, antlaşma gereği, yine işgalci ve vandal Ermenistan devletinin işgalinde bulunan, (AĞDAM, LAÇİN ve KELBECER) kentlerinide savaşsız olarak boşaltıp teslim edeceğini belirten AZERBAYCAN Devletinin muhteşem zaferinin,

Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzün ebediyete irtihal ettiği ve her yıl anma programları ve Aziz Milletimiz ile birlikte bugünü yâd etmek amacı ile Saygın AZERBAYCAN parlamentosunun muhteşem zaferlerini ve kutlamalarını 8 Kasım 2020 tarihi olarak kabul edip kutlamalarını bu tarihte yapma kararlarını en kalbî duygularımız ve sonsuz şükranlarımız ile tebrik ediyoruz.

Bu vesile ile insanlık tarihi ve Türk tarihine CAN Azerbaycanımız ŞUŞA zaferinini altın harflerle yazarak Türkiye Azerbaycan ve Türk Dünyasını birleştirecek olan Londra – pekin güzergahlı tarihi “TÜRKLERİN Birleştiği TÜRK YOLU” nun üzerinde bulunan Zengezur koridorunun da açılarak Türk Dünyasını bir biri ile kucaklaştırmıştır.

“Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır”

Özlü sözünden ilham alınarak yapılan stratejik çalışmalar neticesinde DÜNYADA SAVAŞ DOKTRİNLERİNİ Değiştirmiştir. Bu değişim birlik ve beraberliğin bir ürünüdür.

Sözün özü Türkiye Devletimizin önderliğinde tüm Türk devletlerimizin katılım ve destekleri ile dünya üzerinde mazlum milletlere örnek ve hami olarak yeniden BÜYÜK TÜRK GÜCÜ KURULACAKTIR.

Bizler için yıllarca hayal olarak gözüken KIZIL ELMA ve TURAN BİRLİĞİ çok yakın bir zaman zarfında gerçek olacaktır. Buna imanımız ve inancımız tamdır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Saygı ve muhabbetlerimle,

Rafet ULUTÜRK
BULTÜRK
Genel Başkanı

Açıklama yok.

Bir 15 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Açıklama yok.

Açıklama yok.

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five + seven =