Başsalığı – Ferhad Yıldız

Köseler’in Ulu Çınarı Devrildi
(Ferad MURAD) Ferhat YILDIZ VEFAT ETTİ

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK’ün Amcası Hacı Ferhat YILDIZ vefat etmiştir.

Bulgaristan Kırca Ali şehrinin Köseler köyünün Aksakallılarından Murad’ın oğlu Hacı Ferhad YILDIZ 94 yaşında vefat etti. Köseler ahalisinin ileri gelenlerinden Değerli Büyümüz Hacı Ferhad YILDIZ hakkın rahmetine yürümüştür. Allah Rahmet Eylesin.

Hacı Ferhad YILDIZ’ın gönlü gibi kabri de geniş ve makamı da cennet olsun. Bulgaristan Türklerine, BULTÜRK ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz

Hacı Ferhat YILDIZ’a Allah’ tan Rahmet, yakınlarına ve tüm Bulgaristan Türklerine başsağlığı dileriz.

Açıklama yok.

HACI FERHAT YILDIZ (Ferhat MURAD)

Kırca Ali’nin Köseler köyünden,
Rahmetli Murad’ın oğlu,
Mümin Murad’ın Abisi,
Selahattin ve Sabahattin YILDIZ’IN Babası,
Hacı Ferhad YILDIZ vefat etmiştir.

Bu mezar öylesine bir toprak değil, içinde kalbimi taşıyor. Allah ( Celle Celalühü ) bu dünyada çektiğini sana orada gül bahçesi eylesin. Dualarımız hep seninle sende bizim kalbimizdesin.
Dün misafirhanede vaadini doldurdun bugün kendi evindesin. Şu bir karış toprak sana saray olsun. Şimdi sen uyuyorsun belki de sonsuz bir rüyadasın. Ama unutma gittin diye vazgeçildin değil sen hep bizim kalbimizdesin. Biz bir rüyadayız sen ise rüyadan uyandın. Şimdi orda ne görürsün bilmiyorum ama güzel rüyalara uyanmanı dilerim Allah’tan.

Büyümüz Hacı Ferhad YILDIZ’a Allah’tan rahmet dileriz.

Allah kurtulanlardan olmayı nasip etsin. Her nefes yalan, dünya yalan, zaman yalan.
Asıl gerçek Allah’tır ve hepimiz onun emanetini taşımaktayız. Bu emaneti hakkıyla taşıyıp, günü gelince hakkıyla geri ödeyenlerden olmak nasip olsun. Allah sizleri cennetine kabul buyursun, huzur içinde uyusun. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) şefaat etsin.
Yüce Rabbim kalanlara da sabırlar ihsan eylesin. Allah günahlarını affetsin, onu cenneti ile müjdelesin. Yaşamın yarısı ölümdür. Her insan doğduğu anda bir gün öleceğini bilerek doğar. Allah utandırmayacak hayatlar yaşamayı ve temiz ölmeyi nasip etsin.
Allah’tan rahmet, YILDIZ Ailesine, Bulgaristan Türklerine, BULTÜRK ailesinin başı sağolsun.

Murat YILDIZ

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =