Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne Ziyaret

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK Ankara’da ziyaretler esnasında Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Savaş ÜNLÜ’yü Ankara’da makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rafet ULUTÜRK, Genel Müdür ÜNLÜ ile bir süre sohbet etti.

Sn. Savaş Ünlü, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Daire Başkanlığı görevinden Göç İdaresi Genel Müdürlüğü görevinde BULTÜRK Derneği olarak hayırlı olsun ziyaretinde kendisine yeni görevinde başarılar diledik.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü veya kısa adıyla Göç İdaresi Genel Müdürlüğü. Kısaltması GİGM. Göç alanına ilişkin politika ve stratejileri uygulamak, bu konularla ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak, yabancıların Türkiye’ye giriş ve Türkiye’de kalışları, Türkiye’den çıkışları ve sınır dışı edilmeleri, uluslararası koruma, geçici koruma ve insan ticareti mağdurlarının korunmasıyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere İçişleri Bakanlığına bağlı olarak kurulmuştur.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 04/04/2013 tarihli ve 6458 sayılı “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” ile kuruldu. 6458 sayılı Kanunun 103 üncü maddesi Genel Müdürlüğün kuruluşunu düzenlemektedir. Söz konusu Kanun, 11/04/2013 tarihli ve 28615 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmış ve aynı gün Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Yasanın çıkarılmasından bir sene sonra, 2014 yılında, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü faaliyetine başlamıştır.

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − fifteen =