Bayrampaşa’da, 18’den 102’ye Kadar Geniş Bir Yaş Aralığında Seçime Katıldı

31 Mart 2024 Yerel seçimleri ilginç gelişmelere sahne oldu. Bazı partiler ekonominin altında ezilirken, bazıları vatandaşın nabzını ölçemeyerek siyasi tarihin mağluplar sayfasında şimdiden yerlerini aldılar.

Kimse bu sonuçları beklemiyordu. Fakat bir şey kesindi; Vatandaşta ne sıkacak kemer ne edecek tahammül kalmamıştı. Türkiye yapılan siyasi hataların cezasını ödemekten, her geçen gün düşen alım gücünden, yurtdışında yaşamayı hayal eden evlatlarıyla bu sıkıtı dönemin suçlusunu arar durumdaydı, yılgındı, bıkkındı. Seçmene söyleyecek sözü kalmayanların banka promosyonlarını müjdeledikleri, trajikomik vaatlerle toplumda “YETER artık! Dedi.

Türkiye böyle bir atmosferde yerel seçimlere gitti.

Vatandaş fakirleştiği her geçen gün geçim sıkıntısından dolayı, çevresiyle ilişkileri kopma derecesine gelmiş, sosyalleşemez olmuştu. Toplum ayrışıyor, aileler bölünüyor, ahlak, erdem ve değerlerimiz kayboluyordu.

Ancak toplumun vicdanında bir ışık yandı sanki…
Çaresizlik insanları isyana iterken, insanlar aralarında, topluluklar arasında “bu kötü gidişatın, bu kadrolarla devam edemeyeceği” düşüncesi yayılmaya başlandı.

BULTÜRK olarak daha önce Bulgaristanlı vatandaşlarımızın gücü sayesinde kazanmalarına katkıda bulunduğumuz önceki yerel yöneticilerin, belli odaklara hizmetinden, şeffaf olmayan giderlerinden ve seçmenine ihanetten dolayı, BULTÜRK Danışma Kurulu olarak bu seçimde partiden ziyade doğru aday tercihine karar verildi. Aday BULTÜRK kurucusu Hasan MUTLU.

Doğru aday CHP’den Hasan MUTLU idi ve camia olarak tüm desteğimizin verileceği kararı alındı.

Bu seçimde Bulgaristanlı seçmen kardeşlerimiz organize bir şekilde ve çok kararlı davrandı. Seçim döneminde yapılan dernek toplantılarımızda, kafelerde, mail, mesaj ve dijital ortamlardan sürekli iletişim sağlanarak soydaşlarımız güncel aday, proje ve detaylar konusunda bilgilendirildi. Özellikle de Bayrampaşa’da yaşayan Bulgaristanlı sadece 89 göçmeni 3000 aile tek tek evlere ziyaret edilerek kendilerine anlatıldı.

Bu seçimlerde sağlanan sinerji ile büyük ilgi Bulgaristanlıların büyük ve organize bir topluluk olduğu bilincini pekiştirdi. BULTÜRK Gençlik ve kadın kollarımız İNANILMAZ bir gayretle,  performansla çalıştılar.

Hatta seçmen ve sorumluluk bilincinin zirvesi kabul edilecek bir örnek olarak 102 yaşındaki bir Bulgaristanlı vatandaşımız, bu seçimde sandığa giderek OY’unu kullandı. Bilinçliydi. Kullandığı Oy’un sonuçlarını tahmin ediyordu ve soydaşlarımızın kararına O’da uymuştu. Bir oy deyip geçmeyin işte bu büyümüz hepimize bir örnek oldu.

SALİH DÖNMEZ’İN DEDESİ Ahmet DÖNMEZ 102 yaşında oyunu kullandı
YANİ BU SEÇİMDE BULGARİSTAN’LI SEÇMENLER 18’DEN 102’YE KADAR VATANDAŞLIK GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİLER VE SANDIKTAKİ TERCİHLERİ İLE BAYRAMPAŞA’NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRMESİNE VESİLE OLMUŞLARDI.

Bu seçim sadece Bayrampaşa Belediye başkanlığı değil, aynı zamanda Bulgaristanlı soydaşlarımızın aynı ADAY için birlik olması açısından Mutluluk verici bir seçim olmuştur.

BULTÜRK olarak bize ve inanan, duygularını, düşüncelerimizi değerlendirip destek veren tüm Bulgaristanlı kardeşlerimize teşekkür ediyor, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramının memleketimize, milletimize huzur mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyoruz.
İLK DEFA BULGARİSTANLILAR BİR DEĞİŞİME VESİLE OLMUŞLARDIR.
Tüm insanlığa hayırlı olsun inşallah örnek bir belediyecilik yapmalarına da vesile oluruz.

BULTÜRK

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =