BİLİŞİM FARKINDALIĞI KONFERANSI

BULTÜRK, BGSAM ve Siber Güvenlik Teşkilatı Derneği, Siber Güvenlik Konferansı Düzenledi.

İstanbul, 04 Nisan 2024, Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi (BGSAM) ve Siber Güvenlik Teşkilatı Derneği tarafından gerçekleşen Bilişim farkındalığı konferansı’na BULTÜRK Derneği ev sahipliği yaptı.

Toplantının moderatörlüğünü Siber Güvenlik Teşkilatı Derneği Başkanı İbrahim PEHLİVAN konuşmasına etkinliğin herkes için verimli ve ilham verici olması dileği ile başlattı. Dünyanın nereden nereye geldiğini ve önümüzde de kuantum devri geldiğini belirterek devam etti. Türkiye’de sibergüvenliği geliştirmek ve bu anlamda bilişim farkındalığı yaratmak için bu konferansları düzenlediklerini dikkat çekti.

Açılış konuşmasının ardından, konferansta konuşmacılardan katılımcı Melis BÖKE YAZICIOĞLU dijital tehditlere karşı bilinçli adımlar konusunda bilgi verdi.

Konuşmasında Telefonlar, bilgisayarlar, e-postalar gibi konularda yapılan sunum büyük ilgi gördü ve soru-cevap bölümüyle devam etti. Katılımcılar, Melis BÖKE YAZICIOĞLU’na büyük alkışlarla teşekkür etti.

Daha sonra İbrahim PEHLİVAN, bazı soruları yanıtladıktan sonra ikinci konuşmacı Abdullah DOL’u sahneye davet etti.

Abdullah DOL, siber güvenlik ve eğitmen girişimci olarak dijital tehditlere karşı bilinçli adımlar konusunda kapsamlı bir konuşma gerçekleştirdi. Dolu dolu geçen konferans, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı ve soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Toplantının sonunda, katılımcılar birlikte günün anısına birlikte fotoğraf çektirdi ve konferans sona erdi.

Saygılarımızla, 

Hakan ÖZDEŞ

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =