Hasan Mutlu’ya Türk Dünyası STK’larından Hayırlı Olsun Ziyareti

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu’ya Türk Dünyası STK’larından Hayırlı Olsun Ziyareti

Bilindiği gibi, BULTÜRK ve BGSAM, Bayrampaşa’da yaşayan soydaşlarımızla istişareler sonucunda, yerel seçimlerden çok önce, tüm iletişim kanallarında ve diğer STK’larla yapılan toplantılarda, CHP adayı Hasan Mutlu’nun çözüm odaklı yaklaşımı nedeniyle desteklenmesi gerektiğine dair detaylı ve açık bir şekilde ilan etmişti.

Seçim sonrasında; Bayrampaşa’da Sayın Hasan Mutlu, başarılı bir seçim stratejisi, halkla yakın teması ve doğru projelerle birlikte belirli STK’ların sağlıklı desteklerini alarak 1 Nisan 2024 tarihinde umutla beklenen yeni belediye başkanı olarak göreve başladı.

Sayın Hasan Mutlu’nun yoğun seçim çalışmalarına destek veren BULTÜRK ve BGSAM yöneticileri, Türk Dünyası Birliği’nin temel hedeflerinden biri olan uyumlu bir şekilde, 3 Mayıs 2024 tarihinde Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Hasan Mutlu’yu Türk Dünyası STK’ları olarak makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Belediye Başkanı Hasan Mutlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra bir BULTÜRK kurucusu olarak gurur duyduğunu belirtti. Ayrıca BULTÜRK’ü 25 yıldır tanıdığını ve kendisinin de BULTÜRK’e her zaman katkıda bulunduğunu belirtti. Seçim döneminde ilk bize inanan bize güç veren ve açıkça seçim öncesi açıklanan desteği çok değerli bulduğunu ve Başkanlığı döneminde dernek ile her türlü çalışmaya, projeye ve iş birliğine hazır olduğunu ifade etti.

BULTÜRK yönetimi, 2019 yılında Bayrampaşa’da gerçekleştirilen ilk Türk Dünyası Kadın Kurultayı’nın devamını yapmayı planladıklarını, bunun için Ekim-Kasım aylarında ikinci bir kurultay düzenlemeyi planladıklarını ve Bayrampaşa Belediyesi’nin ilgi ve desteğini beklediklerini ifade ettiler.

Ayrıca, Türk Dünyası’nda tespit ettikleri değerli şehirlerin belediyeleri ile Bayrampaşa Belediyesi arasında kardeş şehir ilan edilmesi ve kültürel, sosyal ve dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi ile birlik beraberliğin sağlanması projelerini gerçekleştirmeyi umduklarını dile getirdiler.

Türk Dünyasından gelen STK Başkanları ve kanaat önderleri, tek tek başarı dilek ve temennilerini iletti. Afganistan’dan gelen heyet Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU’YA Kaftan giydirerek kendilerine taktim ettiler. Diğer bölgelerden gelen misafirler de hediyelerini taktim ettiler. BULTÜRK yönetimi de “KIRCAALİ EFSANESİ BELGESELİN” kitabını ve bir de kupa taktim ettiler. Ayrıca bu belgesel filmi tüm okullarda göstermek istediklerini ve bu konuda kendilerinden destek istediler. Afganistan’dan Azerbaycan’a, Balkanlardan Sibirya’ya ve diğer tüm ülkelerden gelen çocuklar, okudukları şiirlerle ziyarete renk kattılar. Tüm şiirler çok güzel okundu, ancak Türkmen kızının Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiiri çok beğenildi. Arif Nihat Asya’nın da Bulgaristan Filibeli bir ailenin oğlu olduğunu da hatırlatalım.

Sayın Hasan Mutlu, her ziyaretçiyle günün anısı olarak fotoğraflar çekilmesine izin vererek, kimsenin ricasını kırmadı.

Bizler de BULTÜRK ve BGSAM olarak Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Hasan Mutlu’ya bu halka ve hakka hizmet yolunda yapacağı görevlerde Allah utandırmasın diyor, gönülden başarılar diliyoruz.

Musa VATANSEVER
BULTÜRK & BGSAM

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + two =