BULTÜRK Ankara Temsilcisi TİKA’da

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği BULTÜRK Ankara Temsilcisi İsmail CİNGÖZ TİKA Doğu Avrupa ve Balkanlar Daire Başkanı Sayın Dr. Mahmut ÇEVİK Beyi ziyaret etti.

Bulgaristan ve Balkanlar’da yaşayan Türk ve Müslüman nüfusun siyasi örgütlenmeleri, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edememeleri üzerine değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede, Bulgaristan’da muhtemel bir erken seçim olma durumunun da göz önünde bulundurulmasının önemine dikkat çekildi.

Bulgaristan Türk ve Müslümanlarının dağınık bir siyasi yapılanma içerisinde olmaları nedeniyle Bulgaristan parlamentosunda istenilen düzeyde temsil edilemediği ve buna bağlı nedenlerle de siyasi ve kültürel kayıplarının her geçen gün arttığından dolayı milli duyguları yüksek bir siyasi oluşum etrafında toplanmalarının önemi vurgulandı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmenin ardından BULTÜRK Ankara Temsilcisi aynı zamanda Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan İsmail CİNGÖZ; yayınlamış olduğu makalelerinden derlediği TÜRKİYE GÜNDEM DEĞERLENDİRMELERİ (Ortadoğu, Doğu Akdeniz, İran) isimli eserini Sayın Dr. Mahmut ÇEVİK’e takdim etti. 28 Ağustos 2020

Haber: Fatma AKSOY
BULTÜRK Ankara Temsilcisi

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − six =