BULTÜRK Başkanı AK Parti İlçe Başkanı Ersin SAÇLI’yı Ziyaret Etti.

BULTÜRK’TEN Bayrampaşa AK Parti İlçe Başkanı Ersin SAÇLI’yı Makamında Ziyaret.
BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK:
 “Öncelikle bu ziyaretten dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. BULTÜRK Derneği olarak bizler, AK Parti hükumetinin Bulgaristan’a, soydaşlarımıza yaptığı hizmetlerden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Bizler, Bulgaristan Türkleri, Bulgaristan’da olduğumuz kadar Anadolu’da da büyük bir nüfusa sahibiz. Sadece İstanbul’da 1.5 milyon civarında olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz.
Buna yönelik olarak yaptığımız Bayrampaşa’da Bulgaristan Türkleri nüfus sayısı ve tüm İstanbul’un ilçeler bazında yüzdelik oranlarla yaptığımız çalışma yeni yaptığımız raporumuzu ve nüfus tablosunu sizlere takdim ediyoruz. ”
dedi. Bulgaristan Türkleri İstanbul nüfus tablosunu ve 2021 yılında Bulgaristan’da Martta yapılacak genel seçimler ile ilgili raporu kendilerine takdim etti.

İlçe Başkanı Sn. Ersin SAÇLI: “Bayrampaşa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının, STK’ların özellikle de BULTÜRK Derneği Genel Merkezinin ilçemizde hizmette ve Bulgaristan ve soydaşlarımızla diyalog konusunda büyük bir katkıları olmuştur. Öncelikle bunu belirtmek isterim. AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, STK’ları önemsemiş ve daima desteklemiştir. Siz STK’ların fikirleri, projeleri ve toplumsal konularda sunacağınız çözüm önerileri/raporları önceliğimiz olmuş, olmaya da devam edecektir. Bu bakımdan, Bayrampaşa’da faaliyet gösteren STK’ların kıymetli temsilcileri ile buluşmaktan onur duyuyoruz. Dünya Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın göstermiş olduğu kutsal yoldan yürümeye devam ediyoruz. Tüm birimlerimizle ve ekibimizle bıkmadan ve yorulmadan günde 18 saat çalışıyoruz. diye sözlerini bitirdi.

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK; “Sayın Başkanımıza ilgi, alaka ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim. Ben burada Türkiye’nin Afrika’da, Kafkaslarda, Balkanlarda, Suriyede’ki, İrak’taki operasyonlardan, Libya’da dünyayı şaşırtan olaylardan bahsetmeyeceğim. Ben, Kırca Ali’de yapılan Kırca Ali Türbesini, yeni yapılan Kırca Ali camisini de söylemiyorum. Bunları zaten kamuoyu biliyor. Ben burada Kırca Ali’deki kendi köyüm Köseler’e bile bölgemizin en büyük, modern ve çok güzel bir cami yaptığı için, köyümün insanları ve Bulgaristan Türkleri adına  Türkiye Cumhuriyetine, Cumhur İttifakına teşekkür ediyoruz.
Soydaşlarımızın, bizim insanımızın Cumhurbaşkanımıza minnet, teşekkür ve dualarını da iletmek istiyoruz. Bizler STK temsilcisi olarak kişilere veya partilere değil, milletimize güzel hizmetler, işler yapanları desteklemeye devam edeceğimizi bilmenizi isteriz. “Hakk’a hizmet halka hizmettir” diyerek bu yolda cesurca yürüyenleri, laf değil iş üretenleri desteklemeye, hizmet ettikleri sürece devam edeceğiz.
Önümüzde Bulgaristan’da Mart 2021 yılında yapılacak Genel Seçimler ile ilgili raporumuzu hazırladık ve sizlere taktim ediyoruz. Umarım gereken yerlere gönderir ve  BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE oluşumunda bizlerin de bir nebze olsun katkımız tuzumuz olur inşallah…” dedi.

Saygılarımla,

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, Ersin SAÇLI’ya, “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü” kitabını da taktim etti.
Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Haber: Abdullah HACIFETTAHOĞLU
BULTÜRK İstanbul

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 11 =