BULTÜRK Derneği’nden Can Azerbaycan’a destek

Ermenistan’ın işgal etmesine karşın Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim savaşa dönüşürken, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi BULTÜRK, BGSAM ve Almanya’da bulunan Avrupa Bulgaristan Türkleri Dernekleri’nden de Azerbaycan’a birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Ermenistan işgali” ile ilgili açıklama yapan BULTÜRK Derneği Başkanı “Türk dünyasını parçalamaya ve Türkiye’yi zor durumda bırakmaya yönelik sürekli senaryolar üretilmiştir.“ Libya, Doğu Akdeniz olmadı şimdi de Kafkaslarda Türkiye’yi ve Türk dünyasını zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Tüm imkanlarımızla ve dualarımızla Azerbaycan’ın yanındayız” açıklamalarında bulundu.

BULTÜRK Yönetimi yapmış olduğu açıklamada; “Son yıllarda Türk Dünyası üzerine oynanan sinsi oyunlar giderek ivme kazanıyor. Gün geçmiyor ki dünya devleri yeni bir plan yeni bir tuzak hazırlanmasın ve sergilenmesin. Egemen güçler Türkiye’yi zora sokacak ne kadar argüman varsa sahaya sürmeye devam etmektedir. Türk Dünyasını parçalamaya yönelik yüz yıllık tiyatro yeniden sahnelenmeye konmaya çalışılıyor. Önce Ortadoğu, sonra Libya, olmadı Doğu Akdeniz ve Kıbrıs derken şimdide Kafkaslar, ardından da Balkanlar geliyor. Emperyalist güçler, Kafkaslarda 30 yıl önce Ermenilere Rusya-Fransa öncülüğünde işgal ettirdikleri Karabağ üzerinden yeni çirkefliklerini ortaya koydular. Akıllarınca yine zavallı Ermenileri kullanarak Azerbaycan’a ve Azerbaycan üzerinden Türkiye ve Türk Dünyasına ayar ve gözdağı vermeye çalışıyorlar. Amma artık eski Türkiye olmadığı gibi eski Azerbaycan da yok. Onların bildiklerinin tamamı artık eski bir nostalji olduğunu unutmuşlar görünüyorlar ve hepsi birden şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar bile. Bizler de BULTÜRK Derneği olarak; insan hak ve hukukunu hiçe sayan, kan ve göz yaşına boğdukları mazlûmların  ve mağdurların yanındayız. Bu sefer daha da yakın olan dostumuz değil kardeşimiz Can Azerbaycan’ın yanındayız.” dedi.

Devamında; “Şunu artık çok iyi bilsinler ki; Ne sizin tetikçileriniz ve kuklalarınız bu asil millete ayar veremeyeceklerdir. Bizleri, ne Ermeni kışkırtıcısı AB, ne de Birleşmiş Arap Emirliklerinin Ermenistan’a olan desteği yıldıramaz ve engelleyemez” dedi.

Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını örenecekler.  Türkiye’nin yeniden ayağa kalktı ve sadece Ortadoğu, Kıbrıs, Libya değil, Afrika ve yeryüzünde bize umudunu bağlamış mazlûm ve mağdur bir tek kişi kalmayıncaya kadar bunlar devam edecektir. Türk Devletinin ve Türk Milletinin merhameti geçmişte olduğu gibi sizleri de kucaklamaya yeter. Son kez uyarıyoruz, hatanızdan dönün Karabağ’ı boşaltın, yoksa diğer topraklarınızı da alarak Türkiye ile Türk Dünyası koridorunun açılmasını istemiyorsanız hemen bu toprakları terk edin. Türkiye ile dost olun, başka da çareniz yok.

Bu Millet var olduğu müddetçe, ne Azerbaycan, nede her hangi bir Türk Halkı toprağından bir tek çakıl taşı koparamazsınız. Artık o rüyalarınızdan uyanın kalkın gerçekleri görün yoksa kaybınız çok fazla olacaktır.

100 yıldır gördüğünüz o güzel rüyalar bitti, artık TÜRK HALKLARININ RUYALARI GERÇEKLEŞECEK bunu çok iyi bilmelisiniz ve bir an önce aslınıza Türk dostu olmaya gayret ediniz.

Çıkış yolunuz Karabağı’yı geri vermek olmalıydı, yok eğer vermez iseniz Azerbaycan Kahramanları sadece Karabağ yı alarak durmıyacaktır karadan Türkiye ile birleşene kadar devam eder.

Türk Dünyası Koridorunu da ele geçirene kadar devam eder. Yani çıkış yolunuz Dünya devlerini değil Türkiye ve Türklerle iyi geçinmek olacaktır. Bunun başka yolu yok.“

Tüm Türk-İslam alemine şimdiden hayırlı uğurlu olsun…

Saygılarımızla,

BULTÜRK YÖNETİMİ       BGSAM YÖNETİMİ            AVRUPA BULGARİSTAN TÜRKLERİ YÖNETİMİ
İSTANBUL                            İstanbul                                 Frankfurt Almanya

Bir Celal Öcal, Ilyas Vatansever, Ahmet Selim Arslan, Nedim Birinci, Rafet Ulutürk ve Olga Radova dahil 16 kişi ve gülümseyen insanlar görseli olabilir

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =