BULTÜRK’TEN RUMELİ  BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU’NA ZİYARET

24.09.2020

BULTÜRK Derneği 24 Eylül 2020 saat 13.30 da Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nu Ziyaret Etti. Federasyon çalışmaları hakkında bilgi alındı ve BULTÜRK çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

Federasyon merkezinde gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Üyesi E.Albay Süheyl ÇOBANOĞLU karşıladı. Kendisi ile hem Balkanları hem de Türk Dünyası üzerine güzel bir sohbet edildi. Özellikle Bulgaristan’da geçmiş seçimler ve önümüzde 2021 yılındaki genel seçimler üzerine fikir alış verişinde bulunuldu.

BULTÜRK Başkanı Rafet ULUTÜRK, Süheyl ÇOBANOĞLU’na kendi yazdığı “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü ve 50 yıllık Mücadele” ve “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” isimli kitapları takdim etti.

Ayrıca Federasyonun oluşturduğu kütüphane için hem kendi kitapları hem de BULTÜRK Yayınlarından birkaç adet “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü ve 50 yıllık Mücadele”“Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi”, “Bulgaristan Türklerinin Büyük göçü 89”, “Türk Dünyasında Kadın Konferans Bildirileri”, “Sofya Hatıraları”, “Balkanlarda Sürgün Fırtınası”, “BULTÜRK Faaliyetleri” kitaplarını da taktim etti.

Sohbette genelde Türk Dünyası ele alınsa da öncelik Bulgaristan oldu. Bulgaristan 2021 Genel Seçimleri ve çalışmalarıyla ilgili ayrıca görüşülmesi kararlaştırıldı. Yapılan ziyaret esnasında, geleceğe yönelik istişarelerde de bulunuldu.

E. Albay Süheyl ÇOBANOĞLU, Rafet ULUTÜRK’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederken Rafet ULUTÜRK de kendilerine göstermiş oldukları misafirperverliği için teşekkür etti.

Açıklama yok.

 

Hakan ÖZDEŞ
BULTÜRK

 

 

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + two =