BULTÜRK İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, BGSAM ve ekibi ile birlikte İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Rafet ULUTÜRK: İstanbul’da Türk Dünyası STK’lar ile birlikte İyi Parti İstanbul İl Başkanını ziyaret ettik. Bizlerde kısaca BULTÜRK Derneğinin faaliyetlerini anlattıktan sonra BULTÜRK’ün çıkarttığı kitaplar ve gazeteler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Aylık 2004 yılından beri çıkarttığımız BULTÜRK “BULGARİSTAN TÜRKLERİNİN SESİ Gazetemiz aylık çıkmaya devam etmektedir bu gün Ekim 2020 tarihli 161. sayımız çıkmıştır.
Ayrıca BULTÜRK’ün bünyesinde kurulan BGSAM – Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi Başkanımız Dr. Erdal KARABAŞ’ın öncülüğünde Ağustos 2020 itibarı ile 73. Kitabımızı da çıkarttığımızı sizlere gururla bilgilendirirken artık BULTÜRK Derneğimizin de faaliyetlerinden 20 kitaba ulaşıldığını BULTÜRK-BGSAM toplam 93 kitabımızın bulunduğundan dolayı gururluyuz.

İstanbul Türk Dünyası STK’lar birlikte İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve  İstanbul İl yöneticisi Uğur HASANÇEBİ de  sohbetimize katıldılar. İyi Partinin Türk Dünyası konusunda özel bir birim kurduklarını ve bu konuda yeni çalışmalara başladıklarını anlatılar.
Türk Dünyası meselelerin konuşulduğu bu toplantıda BULTÜRK olarak Mart 2021’de Bulgaristan’da yapılacak  genel seçimler konusunda da kendilerine bilgi verdik.
Ayrıca Bulgaristan’da seçimler ile ilgili yapmış olduğumuz raporumuzu da kendilerine  sunduk.
İyi Parti İl Başkanı KAVUNCU: Derneğin bu ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek “BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK’e İstanbul’da ve Türk Dünyasında başarılı çalışmalarından ve Bulgaristan Türklerine hizmetlerinden dolayı kendisini ve ekibini tebrik etti ve İyi Parti İl Başkanlığımızı ziyaretlerinizden dolayı şahsım ve partim adına  sizlere teşekkür ederim” dedi.
Ardından BULTÜRK Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK’ün kendi yazmış olduğu  “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü ve 50 yıllık Mücadele” ve “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” isimli kitapları İstanbul İyi Parti İl Başkanı Buğra KAVUNCU’ya taktim etti.
Buğra KAVUNCU da BULTÜRK Derneği Genel Başkanına yapmış olduğu bu anlamlı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kendilerine hem kitaplar hem de rapor için teşekkür etti.
Rafet ULUTÜRK de Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği İstanbul’umuza Sayın Buğra Kavuncu’ya ülkemize ve milletimize hizmet yolunda üstün başarılar diliyoruz, ayrıca kendilerine bizlere göstermiş oldukları misafirperverliği için teşekkür ederiz. dedi.
Buğra KAVUNCU da tekrar buluşmak, görüşmek üzere BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK ve beraberindekileri uğurladı.
Toplantının sonunda İstanbul Türk Dünyası STK’ları ve üyeleri günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Berk ARSLANTAŞ
BULTÜRK
Kızılelma: Vatan ne Türkiye’dir Türklere, ne Türkistan
Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
Türklerin vatanı ne Türkiye ne de Türkistan’dır.
Bu coğrafya Türkler için dar ve sınırlı bir alandır. Türklerin vatanı büyük ve ebedi bir ülke olan Turan’dır. Ömer Seyfettin bunu Kızıl Elma hikayesinde “padişahın atının gidebildiği her yer” olarak belirler. Ziya Gökalp bu bakımdan somut bir vatan coğrafyası yerine soyut bir Turan’dan söz eder. Bunun için Türklerin yurdu ve Turan coğrafyasını sadece Türklerin yaşadığı topraklar olarak değil bir cihan hakimiyetine kadar uzanacak ideal olarak belirler. Türkler geçmişte bunu başarmışlardır; o halde yine başarabilirler.
İstanbul’da Türk Dünyası STK’ları Doğu Türkistan’dan – Avrupa’ya, Afganistan’dan -Sibirya’ya kadar değil Türkün bulunduğu her yer Türk’ün Vatanıdır.
_______________________________________________________________________________________________________________

BULTÜRK–BGSAM-WEB SİTELERİMİZ;

 1. Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK)
  BULTÜRK Derneğinin Resmi İnternet sitesi – www.bulturk.org.tr, 
 2. Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi Haber sitesi:
  Bulgaristan konusunda analizler, makaleler ve haber sitesi:
  Haber Sitesi : www.bghaber.org 
 3. BULTÜRK Bulgaristan Türkleri Sesi Gazetesi:
  https://sites.google.com/bulturk.org.tr/e-bulturk/anasayfa?authuser=0   
 4. BULGARİSTAN STRATEJİK ARAŞTIRMA MERKEZİ (KİTAPLARIMIZ)
  İnternette BGSAM’ın çıkarttığı Kitaplar:
  https://sites.google.com/view/bgsam-kitaplar/ana-sayfa?authuser=0 
 5. BULTÜRK Gazete Haber Sitesi:
  www.bulturk.net
 6. GAZETELERİMİZİN TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ: https://sites.google.com/bulturk.org.tr/e-bulturk/anasayfa?authuser=0
 7. BULTÜRK DERNEĞİ KİTAPLARI
  https://sites.google.com/bulturk.org.tr/bulturkyayinlari/ana-sayfa?authuser=0 8. BGSAM Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi Makaleler ve Analizleri
  https://bgsam.org/ 

Türk dünyasına hizmetten başka hiçbir siyasi ve iktisadi beklentisi ve amacı bulunmayan bir sivil toplum örgütü sıfatıyla BULTÜRK tüm Türk Dünyasına yazılarımızı, kitaplarımızı ve gazetelerimizi sunmaktayız:

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − one =