BULTÜRK DERNEĞİMİZE ZİYARET

Marmara Üniversitesi Spor Birimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Cansel CUMBUR UĞURLU 09 Kasım 2020 de BULTÜRK Derneğimizi Ziyaret Etti. BULTÜRK Derneğimizin çalışmaları hakkında bilgi verirken kendisi ile BULTÜRK derneğinin kuruluşuna kadar gidildi.

Türk Dünyasından yakından ilgilenen Cansel Hocamız aynı zamanda eski Türkiye Cumhuriyetinin Milli sporcusudur. Kendisi birçok uluslararası tekvando yarışmalarında birçok yerde Türkiye Cumhuriyetinin Ay Yıldızlı Bayrağını dalgalandırmıştır. Balkanlar’dan Avrupa’ya ve Avrupa’dan Asya’ya kadar birçok şampiyonluğu bulunan Sn. Cansel UĞURLU uluslararası müsabakalarda derecelere girmiş birçok madalyalar almış ve AY YILDIZLI Bayrağı göklerde dalgalandırmıştır.

Türkiye ve Türk Dünyası için de çok değerli olan Sn. Cansel UĞURLU’yu derneğimizde misafir etmek bizim için onurdur diyen BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK şöyle devam etti.

“Bizler dernek olarak Türkiye Cumhuriyetinin Milli sporcularımızın hele hele Ay Yıldızlı Bayrağımızı Dünya’da dalgalandıran kahraman sporcularımızın hepsinden gurur duyuyor ve her konuda kendilerini karşılıksız destekliyoruz. Bizler Cansel Hanımı daha Balkan şampiyonasından şampiyonluk madalyasını alarak Türk İstiklal marşını okutmuş ve Ay Yıldızlı Bayrağımızı dalgalandırdığı o günlerden tanıyoruz hatta daha birçok müsabakalarda yine göğsümüzü kabartmıştı. Bunlardan özellikle bir tanesini BULTÜRK Gazetemizin 11. Sayısında Türk Dünyasının Liderlerinden 15 Kasım 1983 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin KKTC’de ilk cumhurbaşkanı seçilen KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Rauf DENTAŞ’ın bir müsabaka sonrası kendisine vermiş olduğu birincilik madalyasını gururla manşetten vermiştik”.

Cansel Hanımefendinin yaptığı bu ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren duygularını şöyle devam etti;

“Cansel UĞRLU Hanımefendiye derneğimize gelerek kendisinin bu vefası için ve verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bizler de dernek olarak çocuklarımızın gelişimlerine özellikle spor konularında bizlere yardımları için teşekkür eder ve elimizden geldiğince katkı sağlamak için çalışıyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerini gelişmesi için ortam hazırlıyor ve Cansel UĞURLU Hocamızın göstermiş olduğu yolda gençlerimiz de kötü alışkınlıklarından kurtulmuş oluyorlar. Bu toplumumuza yapılmış en önemli destektir çünkü spor toplumların geleceğini etkilemektedir. Spor ile uğraşmayan toplumlar maalesef kötü alışkanlıklara kapılıyor ve geleceği yok olmaktadır. Bunun için genç neslimizi spora yönlendirmeliyiz”. Dedi.

Öğr. Gör Cansel UĞURLU: Ziyaretten çok memnun kaldığını ve güzel bir yerde bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek şöyle devam etti: “BULTÜRK Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK’ü İstanbul’da ve Türk Dünyasında bu güne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalarından ve Bulgaristan Türklerine hizmetlerinden dolayı kendisini ve tüm ekibini tebrik ediyor ve bu güzel ve iz bırakan çalışmaları için kendilerini kutluyorum.

Bizlerde işlerimizden dolayı pek vakit bulamıyoruz. Ama internetten yazıları okuyor ve faaliyetleri takip ediyoruz. Artık dünya küçüldü elimizdeki telefon buna yetiyor ve bizlerde takibi bırakmıyoruz. Dernekte çok güzel kalıcı örnek çalışmalar yapıyorsunuz, hepinizi kutluyorum. Özellikle BULTÜRK ve BGSAM olarak yayınlamış olduğunuz o kitaplar gelecek nesiller için en büyük zenginliktir. Biz Türklerin en büyük eksikliğimiz bu, bizler tarih yapıyoruz amma onu yazmıyoruz işte bu eksikliği bu dernek doldurmuş durumdadır. Tekrar bu 90 kitabınız için tüm yönetimi tebrik ediyor ve hepinizi kutluyorum.

Derneğimiz gerçekten çok anlamlı ve geleceğe yönelik çok önemli faaliyetlere imza atıyor. Uzun zamandır faaliyetlerinizi yakından takip ettiğim derneğimize bütün çalışmalarına destek vermek için vakit bulduğumda buraya geliyorum. Ayrıca Ben de antrenman birimler doktorasına da başladım ve devam etmekteyim. Bundan sonraki süreçte de sürekli derneğimizi ziyaret edip çalışmalarınıza da katılmak isterim. Ayrıca bizlere ne görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu da belirtmek isterim.” Dedi.

Rafet ULUTÜRK: “Ziyaretlerinizden dolayı şahsım ve üyelerim adına sizlere teşekkür ederim, Sizlere hem Marmara Üniversitesi Spor Birimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi olarak hem de devam ettiniz doktora çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.” dedi.

Derneğin bu ziyaretlerinden dolayı iki tarafında memnuniyetlerinden sonra Rafet ULUTÜRK kendisinin yazmış olduğu “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü ve 50 yıllık Mücadele” ve “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” isimli kitapları Sayın CANSEL UĞURLU Hanımefendi’ye taktim etti.

Öğr. Gör Cansel UĞURLU: “BULTÜRK Başkanımızın imzasıyla aldığım bu kitaplar için bunu bana layık görüldüğü için teşekkür eder, bu kitapları almaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim. Hedefleri ve amacı olan bir dernek, Umarım BULTÜRK’te hedeflerimizi birlikte gerçekleştiririz” dedi.

Böylece bir faaliyetimizin daha sonuna gelmiş olduk.

Saygılarımla,

Dr. Nedim BİRİNCİ
BULTÜRK

Açıklama yok.

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + three =