BULTÜRK Kültür Merkezi, 2024’e Hemşehri Ziyaretiyle Başladı

BULTÜRK Kültür Merkezine ilk ziyaret hemşerimiz Murat OMURTAG’ı 2024 yılının ilk ziyaretçisi olarak ağırladı

İstanbul’un merkezinde yer alan BULTÜRK Kültür Merkezi, 2024 yılına hemşerimiz Murat OMURTAG’ın ziyaretiyle başladı.

Rafet ULUTÜRK konuşmasında; Sayın Murat OMURTAG’ın ziyareti, BULTÜRK Derneği tarafından büyük bir onur ve memnuniyetle karşılandı. OMURTAG Beyefendiye, derneğin geçmişteki ve gelecekteki projelerinde sağladığı destekler için teşekkür edildi. Ayrıca, gelecekteki çalışmalarında da kendisini yanlarında görmek istediklerini ifade etti.

Murat OMURTAG konuşmasında;

“Bulgaristanlı bir ailenin evladı olarak, BULTÜRK’e her zaman destek olacağız. Bu bizim görevimizdir ve oradan gelen ve orada yaşayanlara karşı bir vefa borcumuzdur. Türk olarak görevimizi yerine getiriyoruz ve bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.

Bu güzel derneğimizi İstanbul gibi büyük bir şehrin merkezine taşıyan Genel Başkanımız Rafet ULUTÜRK’e teşekkür ediyorum ve çalışmalarında her zaman yanında olacağımı belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

BULTÜRK tarafından hazırlanan “Dünden Bugüne Bulgaristan”, “Kırca Ali Efsanesi”, “Bulgaristan Türklerinin Büyük Göçü 89”, “Dünden Bugüne Bulgaristan” kitapları, OMURTAG’a, günümüzün anlam ve önemine binaen sunuldu.

Bu ziyaret, derneğin Bulgaristan Türk kültürünü tanıtmak ve yaşatmak için yaptığı çalışmaların önemli bir parçasını oluşturdu. Bu yıl için yeni projeler oluşturuldu ve yakında bu yılki 2024 yılı konferanslarımızın da ilk KKTC’de ile başlanacağı kararı da alınmıştır.

Saygılarımızla,

Dr. Nedim BİRİNCİ
BULTÜRK

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − five =