BULTÜRK Kurucumuz Hasan Mutlu’ya yapılan saldırıyı kınıyoruz.

Bulgaristan Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK) olarak dün gece Bayrampaşa’da yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Mutlu’ya yönelik gece yarısı aracının önü kesilerek fiilen darp etme girişimini şiddetle kınıyoruz. Demokrasilerde sandık halkın iradesini yansıtma yeridir.

Halk kendi iradesini sandıkta gösterir. Belediye Başkan adayları projelerini, yapacakları çalışmaları kamuoyuyla paylaşırlar. Demokratik bir ortamda yarışırlar ve son sözü sandıkta millet söyler. Dolayısıyla meydanlarda halka anlatacak bir şey bulamayanlar yıllardır halkı çeşitli vaatlerle kandırıp artık bu vaatlerin boş olduğu halk tarafından anlaşılınca kaybedeceklerini anlayanların sokak eşkiyalığına soyunduklarını müşahede ediyoruz.

Türk milleti hiçbir zaman bu tür provokasyonlara boyun eğmemiştir, eğmeyecektir
Feraset ve akılla hareket edecektir.

BULTÜRK olarak Hasan Mutlu, halkın deyimi ile Hasan Hoca Bir Eğitimci ve yaklaşık 34 yılını Bayrampaşa’ya hizmete adamış ve kamuoyunda Hasan Hoca olarak bilinen sevilen bir kişiliktir.
Yapılan bu saldırı demokrasiye ve halkın iradesine yapılan saldırıdır, kabul edilemez.

Bu saldırı hangi siyasi parti belediye başkan adayına karşı olursa olsun tavrımız nettir, kabul edilemez ve onları yapanları şiddetle kınıyoruz. İstanbul, Bayrampaşa Emniyet güçlerinin yetkili mercilerin bunları (arkasındaki karanlık güçleri) tespit ederek gereken cezayı vermesi ve kamuoyuna da onları deşifre etmesi beklentimizdir.

Hiçbir zaman siyasetin bu tür sokak eşyalarına teslim edilmesine sivil toplum kuruluşları olarak rıza göstermedik asla göstermeyeceğiz. Bu tür davranışlar Türk demokrasisinin zarar görmesine ve fırsatçıların ülkeyi bölmek ve toplumu karıştırmak isteyenlerin kötü emellerine yönelik zemin hazırlama girişimidir.
Seçimi kaybedeceğini anlayan çıkar gruplarının halkı sokağa dökme, seçimi sabote etme girişimidir. Dolayısıyla devletimizin bu tür sokak eşkiyalarına ve demokratik yarışı bozmak isteyip ve toplumu sokağa dökme girişimlerine yönelik daha dikkatli olması beklentimizdir.

Bunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini isteriz.

Şunu da ifade etmek isteriz ki 100 yıllık Cumhuriyet tarihimiz tecrübelerle doludur.
Dolayısıyla 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçiminin hoşgörü ve herhangi bir tatsız olay yaşanmaksızın milletin iradesinin tam olarak sandığa yansıyacağı bir seçim olmasını diliyoruz.

Bu tür kendini bilmezlere asla fırsat verilmemesini, bunlara müsaade edilmemesini, halkımızın kendi iradesine ipotek koymak isteyenlere inat kendi iradeleriyle sandığa gidip kendi tercihlerinde bulunmasını öneriyoruz.

BULTÜRK kurucumuz Hasan Mutlu Abimize de çok geçmiş olsun diyoruz.

Korkunun ölüme faydası olmamış olmayacaktır. Sefer bizden zafer Allah’tandır.

Rafet ULUTÜRK
BULTÜRK
Genel Başkanı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =