BULTÜRK’TEN CEVATPAŞA MAHALLESİ MUHTARI HALİS SÖYLER’İ ZİYARETİ

BULTÜRK Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, İstanbul Bayrampaşa ilçesi Cevatpaşa Mahallesi Muhtarımız olan Halis SÖYLER’i 19 Ekim 2020’de muhtarlık makamında kendilerini ziyaret ettik.

Cevatpaşa Muhtarımız SÖYLER kendilerinin Cevatpaşa sakinleri için çalıştıklarını bu korona esnasında işlerin çoğaldığını ve kısaca bizlere yaptıkları işler için çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Bu pandemi döneminde Mahallenin eksiklerinin tamamlanması için ekibi ile birlikte canla başla nasıl çalıştıklarını ve çok yoğun çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Muhtar Halis SÖYLER; BULTÜRK Derneği olarak öncelikle Genel Başkan’a kendilerini yapmış olduğu ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kendilerine teşekkür etti.

BULTÜRK Başkanı Rafet Ulutürk’te: “Sadece Bayrampaşa’da değil tüm İstanbul’da Muhtarlarımıza çok büyük önem vermekteyiz, onlar bizim gözümüz, kulağımız. Sorunları en iyi bilen onlardır. Bizlerde her zaman olduğu gibi eski dönemde beraber çalışmış olmamızdan ve Sizlerin de Derneğimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca önümüzde Bulgaristan’da yapılacak 2021 yılı genel seçimleri için daha önceki yıllarda birlikte yapmış olduğumuz koordineli bir şekilde çalışmalara şimdiden başlamalıyız.” dedi.

Halis SÖYLER; “Muhtarlık olarak Bulgaristan Seçimlerinde eskiden olduğu gibi bizim mahallemizde en çok Bulgaristanlı olduğu için sandıklar da ilçemizde burada bizim mahallemizde açılmaktadır. Bu konuda elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğimizi ayrıca BULTÜRK Derneği olarak kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında da kolaylıklar diliyorum. Başkanımıza bu ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

BULTÜRK Başkanı konuşmasında; “Biz muhtarlarımıza çok önem veriyoruz. Öncelikle Bayrampaşa’da Cevatpaşa ve Yıldırım mahallelileri bizim için çok önemlidir. Onlarla sık sık bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gerek saha çalışmalarında gerekse de sosyal sorumluluk çalışmalarımızda muhtarlarımızla mümkün olduğunca ortak hareket etmekteyiz. Biz BULTÜRK olarak planlamamızı oluştururken muhtarlarımızın talep ve görüşlerini de dikkate alıyoruz. Bu gün de buraya gelmemizin sebebi budur, gelecek yıl 2021’de yapılacak seçimler için kendilerine iletmek için burada ve pan ve programımızı da kendilerine sunduk ve onların da önerilerini dikkate aldık. Bu çalışma disiplininin ilerleyen dönemlerde de aynı şekilde sürmesini diliyoruz” diye konuştu.

Cevatpaşa Mahallemizin Muhtarı Halis SÖYLER derneğin bu ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek “BULTÜRK Başkanı Rafet ULUTÜRK’e İstanbul’da ve Türk Dünyasında başarılı çalışmalarından ve Bulgaristan Türklerine hizmetlerinden dolayı kendisini tebrik etti ve muhtarlığımızı ziyaretlerinden dolayı şahsım ve mahallem adına kendilerine teşekkür ederim” dedi.

BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, Halis SÖYLER’e kendi yazdığı “Türk Dünyasında Bir Bulgaristan Türkü ve 50 yıllık Mücadele” ve “Bulgaristan Türkleri Kimlik Mücadelesi” isimli kitapları takdim etti.

BULTÜRK

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + five =