BULTÜRK’ten İrak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliğ Ziyaret

Ankara Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet TÜTÜNCÜ ziyaret eden Akademisyen ve araştırmacılar, dünyadaki Türklerin; jeopolitik ve siyasi yönden durumlarını, ihtiyaçlarını ve verdikleri mücadeleleri değerlendirdiler.

ITC Türkiye Temsilcisi TÜTÜNCÜ, Irak Türklerinin yaşadıkları zulümlere rağmen, bölgelerini, benliklerini ve dillerini korumak için verdikleri kahramanca mücadelelerini dile getirdi.

BULTÜRK Ankara Temsilcisi İsmail CİNGÖZ, ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet TÜTÜNCÜ’ye “Türkiye Gündem Değerlendirmeleri” adlı eserini takdim etti.

Diğer yandan Dr. Ergenekon SAVRUN da kendisinin doktora tezi olan, “1960 ve 1974 Yılları Arasında Türkiye ve İngiltere’nin Karşılaştırmalı Kıbrıs Politikaları” ve “Ön Asya’nın Anahtarı Kıbrıs” adlı eserlerini takdim etti.

Ziyarette söz alan Doç. Dr. Gökçe Yükselen PELER, Türklerin dünyanın genelinde uğradığı adaletsizliğe, haksızlığa ve baskıya rağmen dillerinden, kültürlerinden ve Topraklarından vazgeçmediklerini dile getirdi.

Ziyaretin sonunda, ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet TÜTÜNCÜ de değerli misafirleriyle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her birine ayrı ayrı teşekkür etti.

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =