BULTÜRK’ün Kurucusu MHP Eskişehir 1.Sırada

MHP’nin çeşitli kademelerinde görev yapan Sayın Bülent MAŞAOĞLU , “ halka hizmet hakka hizmet için yola çıktık. Biz Türk Dünyasına sevdalıyız, kardeşlerimize faydalı olmak istiyoruz. MHP teşkilatlarında Türk Dünyasına hizmet için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarda bulunduk. “ diye konuşmuştu.

Bülent MAŞAOĞLU Beyefendi Eskişehir de ilk sıradan yani 1. sıradan MHP Milletvekili adayı olarak listeye yerleşti.

14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde MHP Eskişehir Milletvekili Aday listesi tamamı.
1 – Bülent Maşaoğlu
2- Leman Sivri
3- Muhammed Bahadır Ayas
4- Mustafa Enes Süzen
5- Emre Karabacak
6- Oğuzhan Ünal

Allah bu kutlu yolda yar ve yardımcısı olsun.

______________________________________________________

BÜLENT MAŞAOĞLU KİM?

O bir Eskişehirspor sevdalısı: Bülent Maşaoğlu

Ulu Tanrımız Allah’a şükürler olsun ki, ömrümüzü hep güzel yürekli ADAMLARLA süsledi.
Maddi servetten çok daha büyük bir servettir, güzel yürekli insanların gönül sofralarına bağdaş kurabilmek. Bizim de nasiplendiğimiz bu gönül sofralarından biridir Bülent Maşaoğlu’nun o güzel yüreğindeki gönül sofrası.
***
Kimdir bu Bülent Maşaoğlu derseniz kısaca yanıtlayayım. Ömrünü iki büyük davaya adamış, bu iki büyük dava uğruna çalışmış çabalamış, yaptığı onca güzel işlere rağmen mütevaziliğinden zerre ödün vermemiş bir gönül adamıdır Bülent MAŞAOĞLU.
Eskişehir – Sivrihisarlıdır.
Eskişehirspor sevdalısı ve Türk Milliyetçiliği davasının mütevazi davasının bir neferidir. Halen Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği Yönetim Kurulu’nda Muhasip olarak görev yapmakta. Bülent Maşaoğlu aynı zamanda BGSAM Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezinin de kurucularındandır.
***
Siyasi yanını kendisine bırakıp, Eskişehirspor sevdasından bahsetmek isterim dilimin döndüğünce.
Futbol ile çok alakalı bir adam değil. İşleri ve siyasi faaliyetlerinin yoğunluğu sebebiyle öyle çokça maçlara, deplasmanlara gidip gelmişliği de yoktur. Fakat yüreğinde öylesine büyük bir ESES sevdası vardır ki, çoğumuzdan önce Eskişehirspor kulüp üyeliği hakkını kazanmıştır.
Hem de kulüp üyesi olmanın en zor olduğu dönemlerde.
***
Eskişehirspor’a karşı tüm vazifelerini harfiyen yerine getirir. Eskişehirspor ile alakalı ne varsa içinde bulunmak için büyük gayret sarfeder. Yardımlarını, desteklerini hep gizler. ”Aman abi kimse duymasın” diye sıkı sıkı tenbihler bizi… Derneğimize gelen genç arkadaşlarımızı sorar soruşturur. ”Aman ağabey bir tane bile kardeşimiz sıkıntı çekmesin”
***
Futbol ile çok alakalı olmayıp da Eskişehirspor’a aşk ile bağlı olan Bülent Maşaoğlu gibi ADAMları tanımak bilmek lazım. Onların sevgisi çok anlamlı ve çok değerlidir. Eskişehirspor’u böylesine sevmek herkese nasip olmaz. Allah’a şükürler olsun ki, Eskişehirspor’u bu kadar güzel seven Bülent Maşaoğlu ile Yeniden Büyük Eskişehirspor davasının başarısı için birlikte mücadele etmek nasip oldu bizlere.
***
Siyasi görevi ve başkanlığını yaptığı Ural Eğitim Kültür ve Stratejik Araştırmalar Derneği, BULTÜRK Derneği kurucusu ve gittiği tüm Türk Cumhuriyetleri’ndeki temaslarında Eskişehirspor’u da tanıtmayı bir görev bilen Bülent Maşaoğlu sayesinde Türk Cumhuriyetleri’nin bir çok üst düzey yöneticisi Eskişehirspor’u takip etmeye başladı. Dedik ya o bir Eskişehirspor ve Türk Dünyası sevdalısı, O bir Eskişehirspor misyoneri…
Bülent Maşaoğlu’na o güzel yüreğinde bizlere de yer açtığı için bir kere daha teşekkür ediyor, ömrünün bereketli olmasını diliyorum…
İyi ki varsın Bülent Maşaoğlu…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + eighteen =