Dünyader Etkinliğine Katıldık

DÜSA (Dünya Söz Akademisi) ve DÜNYADER (Dünya Aydınlar ve Yazarlar Derneği)’nin ‘Edebiyatımızda Kış’ etkinliğinde BULTÜRK Ankara Temsilciliği olarak İsmail Cingöz ve Fatma Aksoy yerimizi aldık.
Etkinlik sonunda katılımcılara plaket takdim edildi ve bize de PLAKET TAKDİMİ GÖREVİ VERİLDİ. Kendilerine Teşekkür ederiz.
Çok güzel geçen etkinlik için başta Sayın Osman Baş Hocam olmak üzere, emeği geçenlerin ellerine, yüreklerine sağlık.

BULTÜRK EDEBİYATIMIZDA KIŞ ETKİNLİĞİNDEYDİ

14 Aralık 2018 tarihinde Kabakçı Konağı, Hamamönü / Ankara’da, “Edebiyatımızda Kış” konulu etkinliğin Yıldırım AKGÜL’ün sunumunun ardından açılış konuşması DÜNYADER Başkanı Osman BAŞ tarafından yapıldı.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Celal DEMİR, bizim halkımız açısından ve edebiyatımız ile kuzey ülkelerin edebiyatlarında kış mevsiminin işlenişi arasında karşılaştırma yaptı. Şairlerimizin kış mevsimini kendi yaşantılarından değil de empati yaparak yazdıklarını belirtti. Halkımızın kış mevsimini pek sevmediğini, gelmesini istemediğini ancak geldiğinde de çabucak gitmesini istediğini belirtti. Kış mevsimi ile ilgili çeşitli büyük şairlerin şiirlerinden örnekler vererek konuşmasını renklendirdi.

Prof. Dr. Celal DEMİR’in konuşmasının ardından Yıldırım AKGÜL’ün yaşamından hikayeler ve şiirlerle yaptığı sunumunda Tokat Eski Valisi Ayhan NASUHBEYOĞLU, Ali Rıza ATASOY, Aydın YÜKSEL, Bayram YELEN, Nursen ÖZDOĞAN KURBAN, Hanlar KOCA, İsmet Bora BİNATLI, Gülten ERTÜRK, Bayram Ali ÇELİKTEN, Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanı Osman BAŞ, Kenan GÜNDEMİR, Vedat FİDANBOY adlı şairler birbirinden değerli şiirlerini okudular.

“Edebiyatımızda Kış” adlı etkinlik sonunda şiir ve konuşmalarıyla katkıda bulunan katılımcılara teşekkür plaketi takdim edildi ve BULTÜRK Ankara Temsilcisi İsmail CİNGÖZ ile Fatma AKSOY’a da PLAKET TAKDİMİ GÖREVİ VERİLDİ.

Çok güzel geçen etkinlik için başta Sayın Osman BAŞ olmak üzere, emeği geçenlerin ellerine, yüreklerine sağlık. 15.12.2018

Haber: Fatma AKSOY / BULTÜRK Ankara Temsilciliği

Fotoğraflar: Bayram YELEN

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan

-Konuşmacı:Prof.Dr.Celal DEMİR
-Sunum:Yıldırım AKGÜL
-Organizasyon:Hayrettin İvgin& Osman Baş

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, İsmail Cingöz dahil, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, İsmail Cingöz dahil, takım elbise

 

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 3 =