Ergenekon’dan Çıkışımızın 4655. Yılı İstanbul’da Kutlandı

Nevruz-Ergenekondan-Çıkısımızın-4655-yılını-kutladık

tdav nevruz 2018 (26)BULTÜRK Derneği olarak İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün tertibiyle 21 Mart 2018 Çarşamba günü saat 9:30’da İBB Topkapı Kültür Parkı Türk Dünyası Kültür Mahallesinde düzenlenen “Nevruz/Ergenekon’dan Çıkışımızın 4655. Yıl dönümü Kutlama Programı”nda hazır bulunduk.

Protokol İstanbul Valimiz Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Çoşkun Yılmaz başta olmak üzere il erkânı, Türk Dünyasının sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve halkımızın yoğun katılımıyla geçen kutlamalar saat 10:00’da büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Afrinde ve tüm şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla açıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Çoşkun Yılmaz’ın Nevruz Bayramı açılış konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı bütün alanı coşturan muhteşem bir Türk marşları konseri verdi.

Cıldız Folklor Grubu’nun Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan halk oyunları gösterileri ve TRT sanatçılarından Balkanları temsil eden Rüstem Avcı ardından Adile Kurt Karatepe konseriyle devam eden program, başta Valimiz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere resmi ve sivil toplum temsilcileri Ergenekon’dan çıkışı temsilen demir dövdüler;  yumurta tokuşturup, Nevruz ateşinden atladılar.

 

Nevruz etkinlikleri, Türk Cumhuriyet ve Toplulukları konsolosluklarının görselleriyle donattığı ve ikramlarda bulunduğu Türk Dünyası Kültür Mahallesinde bulunan Evlerinde yapılan ikramlar ve kutlamalarla devam etti.

(Fotoğraflar: Hakan ÖZDEŞ)

tdav nevruz 2018 (10)

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × one =