Bulgaristan’da Türkçe yer adları – A-Z sıralamalı

Yerleşim Yerleri

Bulgaristan’da bulunan yerlerin Türkçe adları A-Z sıralanmış hali ile  bulmak daha kolay olacağını düşündük. Adların sorunda hangi şehirde olduğu belirtilmiştir.

 

1.  Abdal Köy (Abdi Oğlu Köy) Cubra  –  Burgaz
2.  Abdallar Lovets  –  Eski Cuma
3.  Abdi Köy Samotina  –  Varna
4.  Abdul Ehat (Abtat Kalesi) Abrit  –  Silistre
5.  Abdul Kadir Rabova  –  Hasköy
6.  Abdullah/Avdullah Bezmer  –  Hacı Oğlu Pazarcık
7.  Abdullar Apriltsi  –  Tatar Pazarcık
8.  Abdullar Zvenimir  –  Silistre
9.  Abdurrahman Köy Çuçuliga  –  Kırcali
10.  Abdurrahmanlar Kraygorsi  –  Şumnu
11.  Abdülrezzak Drumevo  –  Şumnu
12.  Abdülrezzak Lyaskovo  –  Burgaz
13.  Abraşlar Bryazovo  –  Filibe
14.  Acar Svejen  –  Filibe
15.  Acemler Aksakovo  –  Varna
16.  Acı Dere Sladka Voda  –  Varna
17.  Acı Oluk Tatul  –  Kırcali
18.  Acılar (Alacalar) Aleko Korstantinovo  –  Tatar Pazarcık
19.  Aciz Dar Pripek  –  Burgaz
20.  Açlar Ekzarh Antimovo  –  Burgaz
21.  Ada Koyun Tepe  –  Filibe
22.  Ada Köy Potoçnik  –  Kırcali
23.  Ada Tepe Ostra Moliga  –  Eski Zağra
24.  Adaçalı Borıslavtsi  –  Hasköy
25.  Adalı Ostrovo  –  Razgrad
26.  Aftane Nedelsko  –  Yanbolu
27.  Ağa Baba Aboba Pliska  –  Şumnu
28.  Ağaç-Evli  –  Sofya
29.  Ağmaç Köy (Omaç Köy) Omarçe(Ralitsa)  –  Eski Cuma
30.  Ah Yolu Anhialo(Pomorie)  –  Burgaz
31.  Ahalar (Ağalar)-Ahlar (Ahiler) Drentsi  –  Şumnu
32.  Ahat Baba Postnik  –  Kırcali
33.  Ahatlar Kebir Dve Topoli  –  Paşmaklı
34.  Ahatlar Malka Kruşevo  –  Paşmaklı
35.  Ahçılar Gotvarsko  –  Kırcali
36.  Ahır Köy Gabırnitsa  –  Varna
37.  Ahırlar Zagorite  –  Eski Zağra
38.  Ahi Baba   –
39.  Ahi Çelebi Rodoplarda Dağlık  –
40.  Ahlan-Ova Brani-Pole  –  Filibe
41.  Ahlat Köy Kruşevo Çırpan  –  Eski Zağra
42.  Ahlatı Pricad  –  Burgaz
43.  Ahlatlı Golemo Kruşevo  –  Yanbolu
44.  Ahlatlı Krin  –  Kırcali
45.  Ahlatlı Kruşevo Gabrova  –  Selvi
46.  Ahlı (Ahılı) Stratsin  –  Burgaz
47.  Ahmak Mortagonovo  –  Razgrad
48.  Ahmatlar (Ahmetler) Stefan Karaca  –  Silistre
49.  Ahmet Dere Kozitsa  –  Kırcali
50.  Ahmet Oğlu Dolneni  –  Eski Cuma
51.  Ahmet Sipahi Sofiytsi  –  Kırcali
52.  Ahmetli Konstantin  –  Tırnova
53.  Ahrenli Tvırditsa  –  Burgaz
54.  Ahsen Kale Asenova Krepost Stanimaka(Asenov Grad)  –  Filibe
55.  Ahta Pol Agato Polis  –  Burgaz
56.  Ak Alan Belo Polyane  –  Kırcali
57.  Ak Baş Bağla Gorni Glavanak  –  Hasköy
58.  Ak Baş Gavarevo  –  Eski Zağra
59.  Ak Baş Zir Dolni Glavanak  –  Hasköy
60.  Ak Dere Bela  –  İslimiye
61.  Ak Dere Bela Belgratçık  –  Vidin
62.  Ak Dere Bela Reka Selvi  –  Paşmaklı
63.  Ak Dere Bela Reka( Stara Bela Reka  –  Şumnu
64.  Ak Dere(Astra) Bela  –  Varna
65.  Ak Ezli(Yak Ezli) Debelt  –  Burgaz
66.  Ak Kadınlar Dulova  –  Silistre
67.  Ak Kayınlar Belite Brezi Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
68.  Ak Koyun İskır  –  Varna
69.  Ak Mehmetler Podgoritsa  –  Eski Cuma
70.  Ak Pınar Bel İzvor  –  Kırcali
71.  Ak Pınar Bel Kladenets  –  Hasköy
72.  Ak Pınar Bistra  –  Silistre
73.  Ak Pınar Genaral İnzov  –  Yanbolu
74.  Ak Yar Bel Bryak  –  Şumnu
75.  Akça Alan Byala Polyana  –  Kırcali
76.  Akça Er Aleko  –  Tırnova
77.  Akça Kayrak Beli Plast  –  Kırcali
78.  Akça Kilise Sopot  –  Filibe
79.  Akçalar Belintsi  –  Razgrad
80.  Akçar (Akça Er) Alekovo  –  Tırnova
81.  Akçar Arçar  –  Vidin
82.  Akçe Hisar(Aşağı Akçalar Byala Gradets  –  Kırcali
83.  Akçe İbrahim Dolno Belovo  –  Hasköy
84.  Akçe-Kilise  –  Sofya
85.  Akıncı Akancievo  –  Tatar Pazarcık
86.  Akıncı Graniçar  –  Tatar Pazarcık
87.  Akıncılar Petko Slaveykov Gabrova  –  Selvi
88.  Akıncılar Zdravets  –  Varna
89.  Al Kaya (Ala Kaya) Krayno Selo  –  Kırcali
90.  Al Timir Rah Ova Vireca  –  Vidin
91.  Ala Bayır Şaren Bryag  –  Kırcali
92.  Ala Beş Gorno Belovğ  –  Eski Zağra
93.  Ala Çeşme Şarena Çeşma  –
94.  Ala Dağ Pıstro Gor  –  Hasköy
95.  Ala Dağlı Gergevets  –  İslimiye
96.  Ala Dağlı Venets  –  Burgaz
97.  Ala Gözler Pıstro Ok  –  Kırcali
98.  Ala Gün Pıstrovo  –  Eski Zağra
99.  Ala Kilise Tsırkva  –  Hacı Oğlu Pazarcık
100.  Ala Kilise(Alaca Kilise) Vakarel  –  Sofya
101.  Alacalı Bistren  –  Eski Zağra
102.  Alacı Silvovo  –  Gabrova
103.  Alacılar Bağrıltsi  –  Kırcali
104.  Aladanlı Leşnitsa  –  Lofça
105.  Aladın (Ağladın) Yunatsi  –  Kırcali
106.  Aladın Ezerovo  –  Varna
107.  Aladın Straşimirovo  –  Varna
108.  Alami Dere Polkovnik Sreafimovo  –  Paşmaklı
109.  Alan Kayrak Yasna Polyana  –  Burgaz
110.  Alan Mahalle İroka Polyana  –  Hasköy
111.  Alat-Baba Bela   –  Şumnu
112.  Alçak Dere Panitsovo  –  Burgaz
113.  Alem Beyler Boylartsi  –  Kırcali
114.  Alemdar (Alem Dere) Dolno Çrkovişte  –  Hasköy
115.  Alfacı Köy Vetruşka  –  Kırcali
116.  Alfatlar Lenişte  –  Kırcali
117.  Alfatlı (Ahlatlı) Neofit Bozvelievo(Krin) (Koşu Kavak (Krumov Grad)  –  Kırcali
118.  Alfatlı Hacılar Svirets  –  Kırcali
119.  Alfatlık Osman Pazar  –  Eski Cuma
120.  Alı Köy Tsvyatovo  –  Kırcali
121.  Alıç Köy Plaçidol  –  Hacı Oğlu Pazarcık
122.  Ali Baba Tekkesi Sveti İliya  –  Hasköy
123.  Ali Bey Eniovets  –  Eski Cuma
124.  Ali Bey Konağı Nanıviş (Koşu Kavak(Krumov Grad)  –  Kırcali
125.  Ali Fakı Glavan  –  Silistre
126.  Ali Fakı Jelidovo  –  Kırcali
127.  Ali Hanife (Ali Kalfa) Dobrevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
128.  Ali Koç Kapitan Dimitrievo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
129.  Ali Paşa (Ali Paşinovo) Metliçina  –  Kırcali
130.  Alma Dere Yabılçevo  –  Burgaz
131.  Almalı Dere Buk  –  Kırcali
132.  Almalık Yabılçeni  –  Kırcali
133.  Altın Çayır Zlatna Livada  –  Eski Zağra
134.  Alvan Dere Malko Gradişte Mustafa Paşa(Svilen Grad)  –  Hasköy
135.  Alvan Köy Stara Reçka  –  Eski Cuma
136.  Alvanlar Yablanovo Kazan(Kotel)  –  İslimiye
137.  Alvanlar-Albanlar Oraç  –  Eski Cuma
138.  Ambar Dere Hambar  –  Paşmaklı
139.  Ambar Dere –Hambar Dere . Jitnitsa Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
140.  Ambarcık-Hambarcık Jitarnik  –  Kırcali
141.  Ambarlar-Hambarlar Jitnitsa  –  Kırcali
142.  Ambarlı -Hambarlı Jitnitsa  –  Filibe
143.  Ambarlı-Hambarlı Malomirovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
144.  Ambarlık-Hambarlık Metliçina  –  Varna
145.  Anızcık Çerkovna  –  Silistre
146.  Anlık Domişte  –  Kırcali
147.  Apaz Mahalle Slavçitsa  –  Razgrad
148.  Apazlar Martino  –  Kırcali
149.  Arabacı Bozartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
150.  Arabacı Cerovo  –  Kırcali
151.  Arabacı Gurgulitsa  –  Kırcali
152.  Arabacı Kolari  –  Tırnova
153.  Arabacı Kolarovo  –  Eski Zağra
154.  Arabacı Kolartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
155.  Arabacı Köy Kolarovo  –  Hasköy
156.  Arabacı Ova Kolarovo  –  Eski Zağra
157.  Arabacılar Kolarovo  –  Silistre
158.  Araklar Kruşovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
159.  Arap Hoca Vidintsi  –  Yanbolu
160.  Arap Mahalle Çernevo  –  Eski Zağra
161.  Arap Ova Çerniçani Karlı Ova  –  Filibe
162.  Arap Ova Suşutsa  –  Filibe
163.  Arap Ova Zlato Vrıh İstanimaka(Asenov Grad)  –  Filibe
164.  Araplar Aprilovo  –  Eski Cuma
165.  Araplar Genaral Lolevo Provadı  –  Varna
166.  Araplar Polkovnik Dyakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
167.  Araplı Çernozem  –  Yanbolu
168.  Aratmaca Poprucanovo  –  Silistre
169.  Arazlı Erovets  –  Kırcali
170.  Ardaşlı Mıglişta  –  Eski Zağra
171.  Arı Köy Sredno Selo  –  Tırnova
172.  Arkarı Mahalle Kamenna  –  Plevne
173.  Armutçuk Kruşovitsa  –  Plevne
174.  Armutçuk Kruşovitsa  –  Tırnova
175.  Armutlu Kruşak (Kruşari)  –  Hacı Oğlu Pazarcık
176.  Armutlu Kruşeto Yukarı Rahova (Gorna Orehovitsa)  –  Tırnova
177.  Armutlu Kruşevo yada Malo Kruşevo  –  Filibe
178.  Armutlu Kruşitsa  –  Kırcali
179.  Armutlu Kruşovene Rahova(Orehovo)  –  Tırnova
180.  Armutlu Prisadets  –  Yanbolu
181.  Armutlu Sakarirsi  –  Yanbolu
182.  Armutluk Kruşata  –  Tatar Pazarcık
183.  Arnavut (Arnaut) Poroişte  –  Razgrad
184.  Arnavut İto  –  Eski Zağra
185.  Arnavut Köy Dolina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
186.  Arnavut Köy Draganovo  –  Burgaz
187.  Arnavut Köy Elşitsa (Otluk Köy)(Pamagürişte)  –  Filibe
188.  Arnavut Köy Gugutka  –  Kırcali
189.  Arnavut Köy İreçekovo  –  Yanbolu
190.  Arnavutlar Albantsi  –  Kırcali
191.  Arnavutlar Makedonka  –  Hacı Oğlu Pazarcık
192.  Arnavutlar Rudnik  –  Varna
193.  Arnavutlu Paisiy  –  Tırnova
194.  Arpaç Bogorovo  –  Yanbolu
195.  Arslan Hoca Tütünce  –  Kırcali
196.  Arslan Köy Lıvovo  –  Kırcali
197.  Arslan Lıvino  –  Razgrad
198.  Arslanlar Lıvska  –  Kırcali
199.  Artaklar Kruşare  –  İslimiye
200.  As Mahalle Arsovo  –  Şumnu
201.  Ası Koru Ravnogor  –  Tatar Pazarcık
202.  Ası Köy-Has Köy Dobri Voynikov  –  Şumnu
203.  Asıl Köy Telerig  –  Hacı Oğlu Pazarcık
204.  Asıllar (Asiller) Krasen Dol  –  Şumnu
205.  Asırlık Rogozovo  –  Kırcali
206.  Aslar Naum  –  Şumnu
207.  Aslı Beyli Blıskovo Piri Vadi (Provadı)  –  Varna
208.  Asvalt Köy(Asfat Köy Glavinitsa  –  Silistre
209.  Aşağı Ada Ostrovitsa  –  Kırcali
210.  Aşağı Çiflik Dolen Çiftik (Georgi Traykov )  –  Varna
211.  Aşağı Çit Aklar Dolno Voyvodino  –  Hasköy
212.  Aşağı Dere Köy Sokolovtsi  –  Paşmaklı
213.  Aşağı Hüseyinler Dolna Hubavka  –  Eski Cuma
214.  Aşağı İsiva Dolno İzvorovo  –  Eski Zağra
215.  Aşağı Kab Dağ Dolna Kabda  –  Eski Cuma
216.  Aşağı Karalar Dolna Krepost  –  Kırcali
217.  Aşağı Keçiller – Has Keçiller – Efras Keçiler Dolno Kozarevo  –  Eski Cuma
218.  Aşağı Kestane Dolno Novkovo  –  Eski Cuma
219.  Aşağı Koca Ömer Samodiva  –  Kırcali
220.  Aşağı Köy Dolentsi  –  Kırcali
221.  Aşağı Mahalle Dolna Mahalla  –  Silistre
222.  Aşağı Musa Bey Dolni İzvor  –  Hacı Oğlu Pazarcık
223.  Aşağı Orman(Orman) Laskerova  –  Yukarı Cuma
224.  Aşağı Rahova Dolna Orehovitsa Yukarı Rahova (Gorna Orehovitsa)  –  Tırnova
225.  Aşağı Rahova Dolna Rehovo Tutrakan  –  Silistre
226.  Aşağı Sahrane Dolna Sahrane (Kızanlık)  –  Eski Zağra
227.  Aşağı Singarya Jostovo, Hacı Dimovo  –  Yukarı Cuma
228.  Aşağı Turgan Dolna Turgan Rodamir  –  Pernik
229.  Aşağı Übrü Eren Dolna Seltsi  –  Kırcali
230.  Aşağı Voden Dolni-Voden  –  Filibe
231.  Aşaklı Borisovo  –  Yanbolu
232.  Aşarı Köy Desetkari  –  Kırcali
233.  Aşık Ova Pevets  –  Eski Cuma
234.  Aşık Sinekli Sveti Kirilovo (Kirilovo)  –  Eski Zağra
235.  Aşıklar Lübliçevo  –  Eski Cuma
236.  Aşıklar Pesnopoy Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
237.  Aşıklar Pevtsite  –  Filibe
238.  Aşıklar Rani List  –  Kırcali
239.  Aşıklar Samuil  –  Razgrad
240.  Aşıklı Gorno Graişte (Kınçevo) Kızanlık  –  Eski Zağra
241.  Aşlıca Prisad  –  Hacı Oğlu Pazarcık
242.  At Alan Konçe  –  Kırcali
243.  At Koru Savoski  –  Köstendil
244.  At Köy Konevo  –  Razgrad
245.  Atanas Köy Atanasova  –  Burgaz
246.  Atlar Jrebçevo  –  İslimiye
247.  Atlar Sıedinenie  –  Eski Cuma
248.  Atlı Drajevo  –  Yanbolu
249.  Atlı Oğlu Konovo  –  İslimiye
250.  Atmacalar Sokolino  –  Kırcali
251.  Avanlar Gerlova  –  Razgrad
252.  Avcı Doğancı Lovets  –  Eski Zağra
253.  Avdalar Lovets  –  Eski Cuma
254.  Avdalar Zayçari  –  İslimiye
255.  Avlan Dere  –  Hasköy
256.  Avlan Köy Stara Reçka  –  Eski Cuma
257.  Avlu Köy Jivkovo İhtiman  –  Sofya
258.  Avrat Alan Koprivtitsa  –  Sofya
259.  Ay Demir  –  Silistre
260.  Ay Doğdu İskra  –  Silistre
261.  Ay Doğdu İzgrev  –  Şumnu
262.  Ay Doğdu Zvezdel  –  Silistre
263.  Ay Durmuş Zornitsa  –  Hasköy
264.  Ay Kulak Meçe Uho  –  Kırcali
265.  Ay Orman Polyana  –  Hacı Oğlu Pazarcık
266.  Ayazlar Svetlen  –  Eski Cuma
267.  Ayazma Voditsi  –  Varna
268.  Aydın Bey Svetlik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
269.  Aydın Köy Aydinovo  –  Filibe
270.  Aydın Köy Meçovo  –  Eski Cuma
271.  Aydın Ova İsperihovo  –  Tatar Pazarcık
272.  Aydınlar Svetlina  –  Hasköy
273.  Aydınlı Zora  –  Eski Zağra
274.  Aydos Aytos  –  Burgaz
275.  Aygır Dere Jrebevo  –  Paşmaklı
276.  Aygır Köy Piştigovo  –  Tatar Pazarcık
277.  Ayı Orman Stefanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
278.  Ayıcı Oğlu  –
279.  Ayladın(Alaeddin) Bistra  –  Eski Cuma
280.  Ayran Mitenitsa  –  Filibe
281.  Ayran Orizari  –  Filibe
282.  Ayran(Ayran Köy) Mleçen  –  Varna
283.  Ayva Altı Pod Ayva  –  Razgrad
284.  Ayvacık Dere Köy Dülevo  –  Burgaz
285.  Ayvacık Dülevo Otluk Köy  –  Tatar Pazarcık
286.  Ayvacık Dülina  –  Varna
287.  Ayvacık Dülitsa  –  Kırcali
288.  Ayvacık Koyuntepe  –  Filibe
289.  Ayvacık Pançevo  –  Kırcali
290.  Ayvacık Zvezda  –  Burgaz
291.  Ayvalık Blagun  –  Kırcali
292.  Ayvat Köy Malık Zvenimir  –  Silistre
293.  Ayvaz Baba  –
294.  Azap Köy Veselinovo  –  Yanbolu
295.  Azaplar Polkovnik Dyakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
296.  Azaplar Skrivina  –  Kırcali
297.  Azaplı Karanovo  –  Burgaz
298.  Aziziye Teliş  –  Plevne
299.  Azmak Ludza  –  Burgaz
300.  Azmanlar Azmanite  –  Gabrova
301.  Baba Mahalle Baştino  –  Eski Zağra
302.  Baba Nedelkovo  –  Pernik
303.  Babadağ Dobruca  –  Hacı Oğlu Pazarcık
304.  Babalar Baştinovo  –  Kırcali
305.  Babalar-Yeni Mahalle Tatkovo  –  Kırcali
306.  Babası Oturdu Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
307.  Bacalar Bedrovo  –  Kırcali
308.  Badarlı Vinitsa  –  Filibe
309.  Bağ Tarla Lozovo  –  Burgaz
310.  Bağlar (Ballar) Lozenets  –  Burgaz
311.  Bahadırlar Padrino  –  Eski Cuma
312.  Bahar (Baylar) Kolobir  –  Silistre
313.  Bahar Köy Polkovnik-Taslakov  –  Silistre
314.  Baharlar Bahasko  –  Kırcali
315.  Bahaslı Dunavitsi  –  Eski Zağra
316.  Bahçalar Gradinka  –  Eski Cuma
317.  Bahşişler-Bahşışlar Drinovo Pop Köy(Popovo)  –  Eski Cuma
318.  Bakacık Medevtsi  –  Kırcali
319.  Bakılır Bakalite  –  Kırcali
320.  Bakiler Doborsko  –  Kırcali
321.  Bal Pınar Yenice Veya Yenice Bal Pınar Medoveve  –  Razgrad
322.  Balâ Burgaz Gorna Kula  –  Kırcali
323.  Balaban Mahalle Vetrintsi  –  Tırnova
324.  Balaban Yagodina  –  Paşmaklı
325.  Balabanlar Razdeltsi  –  Eski Cuma
326.  Balabanlar Zlatoklas  –  Silistre
327.  Balabanlar-Balabanlı Balabanovo  –  Kırcali
328.  Balabanlı Edrovo  –  Eski Zağra
329.  Balabanlı Gorazd  –  Rusçuk
330.  Balabanlı Velikan  –  Hasköy
331.  Balca Medovitsa  –  Kırcali
332.  Balcı Bük Meden Buk  –  Kırcali
333.  Balcı Köy Medova  –  Burgaz
334.  Balcı Omur Medovina  –  Eski Cuma
335.  Balcı-Bölük  –  Kırcali
336.  Balcılar Medovo  –  Eski Zağra
337.  Balçık Balçık  –  Hacı Oğlu Pazarcık
338.  Baldır Köy (Bıldır) Tutrakanrsi  –  Varna
339.  Balık Dere Ribnitsa  –  Paşmaklı
340.  Balık Ribino  –  Kırcali
341.  Balıklı Dere(Balaklı Riben Dol  –  Paşmaklı
342.  Balıklı Ruda  –  Eski Zağra
343.  Bali Efendi Knyajevo  –  Sofya
344.  Ballı Pınar Meden Kladenets  –  Yanbolu
345.  Ballıca Stojer  –  Hacı Oğlu Pazarcık
346.  Ballıcalık Milino(Keremedin) Osman Pazar  –  Eski Cuma
347.  Balpınar/Bal Bunlar Kubrat  –  Razgrad
348.  Balpınar-İlçesi Kubratska Okoliya  –  Razgrad
349.  Baltacı Yeni Köy Bradvari  –  Silistre
350.  Baltacılar Sekirovo  –  Filibe
351.  Balvan  –  Tırnova
352.  Baraklar Baratsi  –  Kırcali
353.  Baraklar Efreyter Bakalovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
354.  Baraklı Orizare  –  Burgaz
355.  Baraklı Pryaporets  –  Eski Zağra
356.  Bardakçı Bırduçe  –  Tatar Pazarcık
357.  Barık Zavet  –  Burgaz
358.  Barma Borma  –
359.  Basarb Ova  –  Rusçuk
360.  Baş Hasırcık Presentsi  –  Eski Cuma
361.  Baş Köy Jeravna  –  İslimiye
362.  Baş Ören Strainsko  –  Kırcali
363.  Baş Pınar Polkovnik Sveştaraovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
364.  Baş Saçlı Sadovitsa  –  Kırcali
365.  Baş Viran Yavorovo  –  Kırcali
366.  Başalı Pırvents  –  Yanbolu
367.  Başatlı Jrebino  –  Yanbolu
368.  Başı Kır Glavinitsa  –  Tatar Pazarcık
369.  Başlar Pırvan  –  Eski Cuma
370.  Bata Kanlı Konstantinovets  –  Eski Zağra
371.  Batacık Bata Ah Yolu  –  Burgaz
372.  Batak  –  Tatar Pazarcık
373.  Batak Ziştovi  –  Tırnova
374.  Batanlar Temelkovo  –  Pernik
375.  Batkun  –  Tatar Pazarcık
376.  Bay Kocalar Baykovo  –  Şumnu
377.  Baya Köy Dolno Ezerovo  –  Burgaz
378.  Bayaç Köy Bayaç Evo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
379.  Bayasıllı Dunavtsi  –  Eski Zağra
380.  Bayhanlı  –  Sofya
381.  Bayır Mahalle Çukata  –  Tırnova
382.  Bayır Mahalle Strımna  –  Tırnova
383.  Bayır Yeni Mhalle Ritlina  –  Burgaz
384.  Baykal Beşli Boril  –  Plevne
385.  Bayraktar Mahalle Aleksandrovo  –  Kutlu Viçe
386.  Bayraktar Mahalle Pryaporets  –  Kırcali
387.  Bayram Alan Dobra Polyana  –  Burgaz
388.  Bayram Dere Prilep  –  Burgaz
389.  Bayram Köy Austa  –  Kırcali
390.  Bayram Pınar Feldfeber Dyankovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
391.  Bayramlı Köy Velik Dençe  –  Eski Cuma
392.  Bederli Stefan Stambolovo  –  Tırnova
393.  Bek Aşlı – İvaylov Grad ortaköy  –  Kırcali
394.  Bekçi Polyatsite  –  Varna
395.  Bekir Ağa Mahallesi Bosilek  –  Kırcali
396.  Bektaşlar (Beştaşlar Bektaşi)  –  Kırcali
397.  Bel Gratçık Belo Gradçik  –  Vidin
398.  Belegler Gerlova  –  Razgrad
399.  Belene  –  Şumnu
400.  Belenli Rıjenovo  –  Hasköy
401.  Benli Köy Kruşolak  –  Eski Cuma
402.  Beş Kuyucuk Peti Kladenetsi Ziştovi  –  Tırnova
403.  Beş Pınar Pet Kladenetsi  –  Rusçuk
404.  Beş Tepe Pet Mogili Yenipazar  –  Şumnu
405.  Beş Tepe Pet Mogoli Yeni Zağra  –  İslimiye
406.  Beşli Boril Rah Ova  –  Vraça
407.  Bey Alan Knyajeva Polyana  –  Razgrad
408.  Bey Köy Bolyarino  –  Filibe
409.  Bey Köy Golemantsi  –  Hasköy
410.  Bey Köy Karavelovo Kızılağaç  –  Yanbolu
411.  Bey Mahalle Gospodarevo Karapınar  –  Burgaz
412.  Bey Ova Karlovo Karlı Ova  –  filibe
413.  Bey Pınar Bolyarski -İzvor  –  Hasköy
414.  Bey Pınar Sredişte  –  Eski Zağra
415.  Bey Vırbovka Vırbovka Yukarı Rah Ova  –  Tırnova
416.  Beyci Oğlu Bolyartsi  –  Varna
417.  Beygirli (Bekirli) Konevo  –  Şumnu
418.  Beyler Çiftlik Simeonovo  –  Sofya
419.  Beyli Mlada-Gvardiya  –  Varna
420.  Bezirgan (Bazirgan) Miletiç  –  Filibe
421.  Bezirgan Köy Kuptsite  –  Kırcali
422.  Bezirgân-Köy Tıpçileştovo  –  Eski Cuma
423.  Bıyıklı Bortsi  –  Şumnu
424.  Bızın  –  Rusçuk
425.  Biçerli Golyamo-Dryanovo  –  Eski Zağra
426.  Bilek Ahmet Mahalle (Bilek Mahalle) Kitka  –  Burgaz
427.  Bitlice Staro-Selets  –  İslimiye
428.  Boğalı Bikovo  –  İslimiye
429.  Boğaz  –  Şumnu
430.  Boğaz Dere Starplanina  –  Burgaz
431.  Boğaz Kesen Presyan  –  Eski Cuma
432.  Boğaz Kesen Proseçen  –  Varna
433.  Boğaz Prolom  –  Filibe
434.  Boğaz-Kesen Presyak ???? ??????  –  Eski Cuma
435.  Boğdanlı Snop  –  Hacı Oğlu Pazarcık
436.  Bohçalar Kaolinovo  –  Şumnu
437.  Bokluca Radoynovo  –  Burgaz
438.  Bolluksu Draganovetsi  –  Eski Cuma
439.  Borazan Trebaç  –  Razgrad
440.  Bosna  –
441.  Bostan Mahalle Bostanie  –  Vidin
442.  Bostan Osmanpazarı  –  Eski Cuma
443.  Bostancılar Bostantsi  –  Kırcali
444.  Boyacı Köy Bagra  –  Kırcali
445.  Boyacık  –  Yanbolu
446.  Boyacılar Bagryanka  –  Kırcali
447.  Boyacılar Peevsko  –  Kırcali
448.  Boyacılar Zvinitsa  –  Burgaz
449.  Boyalar Vişna  –  Burgaz
450.  Boz Ağaç Bryastovo  –  İslimiye
451.  Boz Alan Orlino  –  Tatar Pazarcık
452.  Boz Doğancı Grudevo  –  Eski Zağra
453.  Boz Kırı Pişurka  –  Kutlu Viçe
454.  Boz Yurt Jinitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
455.  Bölücek Razdelna  –  Eski Zağra
456.  Buğdaylı Beloklas  –  Hacı Oğlu Pazarcık
457.  Buğdaylı Çamurlu Jjiten  –  Hacı Oğlu Pazarcık
458.  Buhlar Buhovtsi  –  Eski Cuma
459.  Bukak  –  Eski Cuma
460.  Bulanık Mitnitsa  –  Şumnu
461.  Bulgar Kosu – Tutrakan  –  Silistre
462.  Bulutlar Mıglene  –  Kırcali
463.  Bunaklı Kirilovo  –  Hasköy
464.  Burgas  –  Burgaz
465.  Burgucu Gorno Aleksandrovo  –  İslimiye
466.  Burgucu Köy Polyana Elhovo  –  Yanbolu
467.  Burhanlar Edinakoztsi  –  Varna
468.  Burhanlar Radan Voyvoda  –  Şumnu
469.  Bursacık Brusino  –  Kırcali
470.  Buruncuk Prosenik  –  Burgaz
471.  Burunlu Peyçinovo  –  Rusçuk
472.  Burunsuz Malko-Borisovo  –  Eski Zağra
473.  Busmanlar – Novo Selo  –  Sofya
474.  Butan Veliko  –  Tırnova
475.  Bükünceli (Bükürceli) Tserkovski  –  Burgaz
476.  Büyük Boğdan Golem  –  Razgrad
477.  Büyük Boyalık (Şarköy) Şarkovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
478.  Büyük Çamurlu Golyama-Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
479.  Büyük Derbent Golem-Dervent Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
480.  Büyük Dere Boruştitşa  –  Eski Zağra
481.  Büyük Dere Golyama Bara  –  Kırcali
482.  Büyük Dere Kadınçe Erceli  –
483.  Büyük Dere Plovdivtsi  –  Paşmaklı
484.  Büyük Erceli Dobrovolets  –  Kırcali
485.  Büyük Hediyatlar Pod-Gorets  –  Burgaz
486.  Büyük İp Dere Dragonovo  –  Kırcali
487.  Büyük Kokarca Golem Porovets  –  Razgrad
488.  Büyük Koru Köy Golyama Konare  –  Filibe
489.  Büyük Köy Golemo Selo Stante Dimitrov  –  Köstendil
490.  Büyük Oba Golemo Selo Kızanlık  –  Eski Zağra
491.  Büyük Örencik Krepost  –  Hasköy
492.  Büyük Pınar Bistrets Karapınar(Gruovo)  –  Burgaz
493.  Büyük Tekkeler Golyama-Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
494.  Büyük Yalılar Rusalya  –  Tırnova
495.  Büyük Yeni Köy Golemo Novo Pop Köy  –  Eski Cuma
496.  Büyüklü (Bıyıklı) Vinarsko  –  Burgaz
497.  Cabirler Planinets  –  Kırcali
498.  Cadı Göl Lübenovo  –  Eski Zağra
499.  Cafer Fakı Zahari Stoyanovo   –  Hacı Oğlu Pazarcık
500.  Cafer Solnik  –  Varna
501.  Caferçe Elena Harmanlı  –  Hasköy
502.  Caferler Sevar Bal Pınar (Kubrat)  –  Razgrad
503.  Caferli Kiçevo  –  Varna
504.  Caferli Otlukköy  –  Tatar Pazarcık
505.  Caferli Savin  –  Razgrad
506.  Caferli Üç Orman Trigortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
507.  Cambazlar Kaloyanets  –  Eski Zağra
508.  Cami Cedit Atik Srınsko  –  Kırcali
509.  Cami Mahalle  –  Silistre
510.  Can Başlı Duşinkovo  –  Kırcali
511.  Can Kardaş Bratovo  –  Burgaz
512.  Canarlar  –  Kırcali
513.  Cebel (Şeyh-Cuma) Şeyh Cumaya  –  Kırcali
514.  Cebel Ayvalı Gorsko Dülevo  –  Kırcali
515.  Cebil Oğulları Gledka Mestanlı(Momcilgrad)  –  Kırcali
516.  Cebiller Planinets  –  Kırcali
517.  Celep Köprü Mostino  –  Burgaz
518.  Celepler Celepeko  –  Kırcali
519.  Celil Oğulları Dihanovtsi  –  Kırcali
520.  Celiller Pravdo Lüb  –  Kırcali
521.  Cembek Mahalle Nikolaevo  –  Kutlu Viçe
522.  Cemeren Gabır  –  Burgaz
523.  Cerman  –  Köstendil
524.  Cevizli Kalfa Miladinovtsi  –  Eski Cuma
525.  Cevizli Oreşak  –  Varna
526.  Cızlar Köyü Dobrina  –  Varna
527.  Cin Koca Cinot  –  Yanbolu
528.  Cin Ovo Cinovo  –  İslimiye
529.  Civel Nikola Kozlevo Yenipazar(Novi Pazar)  –  Şumnu
530.  Civirli Dragovo  –  Burgaz
531.  Cizdar Köy Dobrina  –  Varna
532.  Cizdar Köy Pripek  –  Varna
533.  Corno Jernov  –  Plevne
534.  Cuma Köy Sboreno /  Cumaya Köy Sborino  –  Kırcali
535.  Cumalı Haci Morinovo Karin Abat  –  Burgaz
536.  Cumalı Jitosuyat  –  Burgaz
537.  Cumalı Sborişte  –  İslimiye
538.  Cumaya Köy Sborsko  –  Burgaz
539.  Cumaya Sbor  –  Tatar Pazarcık
540.  Curanlı Kalitinovo  –  Eski Zağra
541.  Çadırlı Sennik Gabrova  –  Selvi
542.  Çakal Köy Çakallarovo  –  Kırcali
543.  Çakallar Çalatsi  –  Kırcali
544.  Çakallar Donkino (Çakalite)  –  Gabrova
545.  Çakallar İskra  –  Gabrova
546.  Çakarcı Gradina  –  Filibe
547.  Çakıl Köy Güney Bulgaristan  –
548.  Çakırca Vrançantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
549.  Çakırlar Yasno Pole  –  Filibe
550.  Çakmaklar Çakmatsi  –  Kırcali
551.  Çal Cedit Çal  –  Kırcali
552.  Çalgıcı Köy(Çalıcı Köy) Svirçevo Osman Pazarı  –  Eski Cuma
553.  Çalı Kavak Riş Preslav  –  Şumnu
554.  Çalı Köy Stari Çal  –  Kırcali
555.  Çalı Mahalle Dıbravino  –  Varna
556.  Çalıklar Trınitsa  –  Varna
557.  Çam Çiftlik Borovo  –  Yukarı Cuma
558.  Çam Dere Borov Dol  –  İslimiye
559.  Çam Dere Karamanlar Borovsko  –  Kırcali
560.  Çamcağız Borika  –  Sofya
561.  Çamlıca Boroviha  –  Paşmaklı
562.  Çamurlu Çamurna Komunari / Yada Murna  –  Varna
563.  Çamurlu Dinevo  –  Hasköy
564.  Çamurlu Kalino  –  Şumnu
565.  Çamurlu Köy Kalnişte  –  Eski Cuma
566.  Çamurlu Malkar Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
567.  Çamurlu. Şişmanovo  –  Sofya
568.  Çanakçı Dolna Paniçarevo  –  Eski Zağra
569.  Çanakçı Krasen Dol Yeni Pazar  –  Şumnu
570.  Çanakçı Paniçkovo  –  Kırcali
571.  Çanakçı Rozovo (Çanakçi Evo  –  Tatar Pazarcık
572.  Çanakçı Staro Paniçerovo  –  Burgaz
573.  Çanakçı Yagoda  –  Eski Zağra
574.  Çanakçık Manuşevtsi  –  Eski Zağra
575.  Çanakçılar Paniçare  –  Silistre
576.  Çanakçılar Paniçino  –  Eski Cuma
577.  Çangallı(Çandır) Svetulka  –  Kırcali
578.  Çangarlı Zvıniçevo  –  Tatar Pazarcık
579.  Çangır Dere Çepintsi  –  Paşmaklı
580.  Çanlar Zvınets  –  Varna
581.  Çanlı Malko Tırnova  –  Eski Zağra
582.  Çardak Bılgarski Çardak  –  Filibe
583.  Çatak Preseka  –  Köstendil
584.  Çatak Tiça Şumen  –  Şumnu
585.  Çataklar(Çitak) Çitaşko  –  Kırcali
586.  Çatal Dere Razsoha  –  Tırnova
587.  Çatal Tepe Elhovo  –  Eski Zağra
588.  Çatallar Batova  –  Hacı Oğlu Pazarcık
589.  Çatallar Tsar Krum  –  Şumnu
590.  Çatma Levski  –  Varna
591.  Çatmı Bosilkovtsi  –  Rusçuk
592.  Çavaklar Telçarka  –  Kırcali
593.  Çavdar Mahalle Çavdartsa  –  Paşmaklı
594.  Çavdarlık Rıjitsa  –  Burgaz
595.  Çavla Köy Stamovo  –  Eski Zağra
596.  Çavuş Köy – Çavuş Ova Metodievo  –  Şumnu
597.  Çavuş Köy Genaral Kantarcievo  –  Varna
598.  Çavuş Mahalle Sofytsi  –  Silistre
599.  Çavuş Ova Tsenovo  –  Plevne
600.  Çavuş Tepe Stake Dimitrov(Dupnitsa)  –  Köstendil
601.  Çavuşlar(Çavuşlu) Güney Bulgaristan  –
602.  Çayak Çayka  –  Varna
603.  Çayır Çerniçino  –  Kırcali
604.  Çayır Dere  –  Şumnu
605.  Çayır Harman Genaral Kolevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
606.  Çayır Köy, Şeraniçko’ya yakın  –  Razgrad
607.  Çayır Mahalle Hitovo Tolbuhin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
608.  Çayır Teodosievo Yukarı Rahova(Gerno Orehovo)  –  Tırnova
609.  Çayırlı Göl Reçnitsa Senokos  –  Kırcali
610.  Çekan Çekanets  –  Köstendil
611.  Çekendin(Çikendin Lilyak  –  Eski Cuma
612.  Çekirdekli Kostilkovo  –  Kırcali
613.  Çelebi Köy Gospodinovo  –  Varna
614.  Çelebi Köy Sini Rid  –  Burgaz
615.  Çeli Köy Yarebiçno  –  Eski Cuma
616.  Çelikler (Çilik Çelik Çilik  –  Kırcali
617.  Çelikli Stomanevo  –  Paşmaklı
618.  Çelikli Stomantsi  –  Kırcali
619.  Çeltikçi Orizovo  –  Eski Zağra
620.  Çenge Asparuhovo  –  Varna
621.  Çengel Div Dedevo  –  Şumnu
622.  Çepelce Planintsa  –  Burgaz
623.  Çepelli Çepelare  –  Filibe
624.  Çepine Çepino  –  Tatar Pazarcık
625.  Çepinli Çepintsi  –  Sofya
626.  Çerçelen Dıbovan  –  Filibe
627.  Çeren  –
628.  Çerençe Çerença  –  Şumnu
629.  Çergenli ,Çerkenli Çerganovo  –  Eski Zağra
630.  Çeri Başlar Voyvodenets  –  Hasköy
631.  Çerkeşli Ferdinandovo  –  İslimiye
632.  Çerkeşli Slavyantsi  –  Burgaz
633.  Çerkez Köy Aleksandrovo  –  Şumnu
634.  Çeşme Mahalle Çeşma  –  Tırnova
635.  Çeşnegir Sadovo Istanimaka(Asenov-Grad)  –  Filibe
636.  Çeşnegir Yeni Mahalle Çeşnegirovo  –  Filibe
637.  Çıfıt Kuyusu Yovkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
638.  Çıkancı  –  Sofya
639.  Çıkarcı Tsarsko-Selo Çırpan  –  Eski Zağra
640.  Çıkrıkçılar Malko-Çerkovna  –  Eski Cuma
641.  Çıkrıkçılar Petrino  –  Eski Cuma
642.  Çımalı Mığlen  –  Burgaz
643.  Çıracı Borovo  –  Eski Zağra
644.  Çırpan Çırpan  –  Eski Zağra
645.  Çırpılı Klimentinovo  –  Filibe
646.  Çıtalı Ploska Mogila  –  Eski Zağra
647.  Çiftlik Dırjaven  –  Eski Zağra
648.  Çiftlik Lovni Dol Gabrova(Sevlievo)  –  Selvi
649.  Çiftlik Mahalle Bilka  –  Burgaz
650.  Çiftlik Radevo  –  İslimiye
651.  Çiftlik Zbor  –  Kırcali
652.  Çilingir Mahalle Klüçevo  –  Kırcali
653.  Çillerçiren Yarebitsa  –  Silistre
654.  Çiren  –  Vraça
655.  Çirik Çirikovo  –  Plevne
656.  Çirmen Çirmen Svilen-grad  –  Hasköy
657.  Çit-Ak Bela-Reka Hacı İlyas(Pırvo May)  –  filibe
658.  Çit-Ak İ Atik Star -Çitak  –  Kırcali
659.  Çit-Ak İ Cedit Nov-Çitak  –  Kırcali
660.  Çit-Ak Tiça Kazan(Kotel)  –  İslimiye
661.  Çit-Ak Vadisi Çitaşko  –  Kırcali
662.  Çit-Aklar Gorno Voyodino  –  Hasköy
663.  Çoba  –  Filibe
664.  Çoban Köy Gorni-Çobanka  –  Tırnova
665.  Çoban Kuyusu Pastir  –  Hacı Oğlu Pazarcık
666.  Çoban Nasuh Zagoriçe  –  Şumnu
667.  Çoban Pastirtsi  –  Paşmaklı
668.  Çobanlar  –  Burgaz
669.  Çoban-Mahalle  –  Şumnu
670.  Çok Oba  –  İslimiye
671.  Çolak-Ova Yavorovo  –  Eski Zağra
672.  Çomakoğlu Çumakovtsi Bela-Slatina  –  Vraça
673.  Çorbacılar Çorbaciysko  –  Kırcali
674.  Çorlu Çorlovo Lom  –  Lofça
675.  Çökek Kitka  –  Varna
676.  Çömlek Köy Botevo  –  Yanbolu
677.  Çubuklu Lulitsa  –  İslimiye
678.  Çufallar Tıkaç  –  Şumnu
679.  Çuha Suşino  –  Şumnu
680.  Çukur Alan Nizka-Polyana  –  İslimiye
681.  Çukur Köy Çukarovo  –  Yanbolu
682.  Çukur Köy Yasenkovo  –  Şumnu
683.  Çukur Köy Zabırdo  –  Paşmaklı
684.  Çukurlu Pesnopoy Karlıova  –  filibe
685.  Çukur-Ova Gabra  –  Sofya
686.  Çukur-Ova Trapişte  –  Razgrad
687.  Çulfa Suşina  –  Şumnu
688.  Çulfalar Tıkaç  –  Şumnu
689.  Çulluk Graf-İgnatievo  –  Filibe
690.  Çunguruz  –  Vidin
691.  Dağ Çiftlik Dobrotino  –  Yukarı Cuma
692.  Dağ Erik Gors-Slivovo Gabrova(Sevlievo)  –  Selvi
693.  Dağ Harman Svobodinovo  –  Kırcali
694.  Dağ Köy Gorsko-Selo  –  Eski Cuma
695.  Dağ Mahalle Balkan  –  Kırcali
696.  Dağ Yeni Lübnen Pop Köy(Popovo)  –  Burgaz
697.  Dağlar-Başı  –  Şumnu
698.  Dalakça Kosturino  –  Şumnu
699.  Dalar Göz Rujitsa Şumen  –  Şumnu
700.  Dalgaç Dılgaç  –  Eski Cuma
701.  Dallıca Çubrika  –  Kırcali
702.  Dam Ada Zagrad  –  Silistre
703.  Damar Göz Jilino  –  Şumnu
704.  Damlalı Ehatlar Dolno-Staveykovtsi  –  Varna
705.  Damlalı Orta Sredno-Salveykovtsi  –  Varna
706.  Dana Göz Yunets  –  Varna
707.  Danişmentli  –  Sofya
708.  Dar Köy Nadarovo  –  Eski Cuma
709.  Dar Yeni Lübnen  –  Eski Cuma
710.  Darı Dere Zlato-Grad  –  Paşmaklı
711.  Datlar  –  Hasköy
712.  Davulcular Gusla  –  Şumnu
713.  Davulcular Padina  –  Silistre
714.  Davut-Beyli Zlatinitsa  –  Yanbolu
715.  Davutlar Davitovo  –  Eski Cuma
716.  Davutlar Davitovo  –  Silistre
717.  Davutlu Kableşkovo Ah Yolu  –  Burgaz
718.  Davut-Ova Davitkovo  –  Kırcali
719.  Daydır  –
720.  Dede Bal Dedintsi  –  Tırnova
721.  Dede Köy Dobri-Dol  –  Varna
722.  Dede Köy Dyadovo  –  İslimiye
723.  Dede Köy Dyadovsko  –  Kırcali
724.  Dede Mahalle Dedina  –  Tırnova
725.  Dedeler Dedets  –  Kırcali
726.  Dedeler Dyadovitsi  –  Kırcali
727.  Değirmen Dere Gavrailovo  –  İslimiye
728.  Değirmen Dere Jerka  –  Kırcali
729.  Değirmen Dere Melnitsa  –  Yanbolu
730.  Değirmen Dere Pırvenets  –  Filibe
731.  Değirmen Köy Vodeniçare  –  Yanbolu
732.  Değirmen Mahalle Vodeniçare  –  Yanbolu
733.  Değirmen Viran Podrumçe  –  Eski Zağra
734.  Değirmenciler Vodeniçarsko  –  Kırcali
735.  Değnekler Miladinovtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
736.  Deli Binleri Yazdaç  –  Eski Zağra
737.  Deli Gözler Gâvuroğlu(Sevdalım) Sevdalima  –  Kırcali
738.  Deli Hüseyin Mahalle Golyama-Delçevo  –  Varna
739.  Deli Ormanlar Vladimirovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
740.  Deli Sülü Dragomirovo  –  Tırnova
741.  Deli Yusuf Kuyusu Loznitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
742.  Deli Yusuflar Krasnogor  –  Silistre
743.  Deli-Ahat Kovil  –  Kırcali
744.  Deliciler Bojak  –  Kırcali
745.  Delne Bey Köy Semtemvriytsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
746.  Delveler Devino  –  Kırcali
747.  Demirci Köy Jelyazno  –  Filibe
748.  Demirci Köy Lilkovo  –  Filibe
749.  Demirci Köy Strahilitsa  –  Şumnu
750.  Demirciler Jelazaritsi Osmanpazarı(Omurtag)  –  Eski Cuma
751.  Demirciler Jelezari  –  Kırcali
752.  Demirciler Jelezkovets  –  Razgrad
753.  Demirciler Kovaçevets  –  Eski Cuma
754.  Demirciler Kovaçevitsa Nevrokop (Gotse-Delcev)  –  Yukarı Cuma
755.  Demirciler Kovaçevtsi  –  Pernik
756.  Demirciler Kovoçevo  –  Tatar Pazarcık
757.  Demirciler Kovoçitsa Lom  –  Kutlu Viçe
758.  Demirciler Moravitsa  –  Eski Cuma
759.  Demirciler Novo-Jelezari  –  Filibe
760.  Demirciler Staro-Jelezari  –  Filibe
761.  Demircili Kamen  –  İslimiye
762.  Demirdeş Jelyazovo  –  Burgaz
763.  Demir-Dişli Nayden-Gerovo  –  Filibe
764.  Demir-Hanlı Jelez  –  Şumnu
765.  Demir-hisar  –  Filibe
766.  Demir-Kapı Jelezni-Vrata  –  İslimiye
767.  Demir-Köy Jelezartsi  –  Tırnova
768.  Demir-Köy Perunika  –  Kırcali
769.  Demirler Jelezino  –  Kırcali
770.  Deniz-Koyluç Moryantsi  –  Kırcali
771.  Deniz-Köy Koşuta  –  Varna
772.  Denizler Krasino  –  Kırcali
773.  Denizler Morsko  –  Burgaz
774.  Denizler Varnentsi  –  Silistre
775.  Derbent (Yeni Mahalle) Debır  –  Filibe
776.  Derbent İzvorsko  –  Varna
777.  Derbent Prolaz  –  Eski Cuma
778.  Derbent Zmeyovo  –  Eski Zağra
779.  Derbent-Dere Prohod  –  Burgaz
780.  Dere Dolets  –  Eski Cuma
781.  Dere-Başı Sladko-Dum  –  Kırcali
782.  Derecik-Köy Debrıştitsa  –  Tatar Pazarcık
783.  Dere-Harman Dolno-Virşilo  –  Tatar Pazarcık
784.  Dere-Köy  –  Hasköy
785.  Dere-Köy Beli-Dol  –  Kırcali
786.  Dere-Köy Canka  –  Kırcali
787.  Dere-Köy Golyamo-Dolyane  –  Eski Cuma
788.  Dere-Köy Konstantinovo  –  Varna
789.  Dere-Köy Kos  –  Kırcali
790.  Dere-Köy Kostena-Reka  –  Şumnu
791.  Dere-Köy Malko-Dolyane  –  Eski Cuma
792.  Dere-Köy Petrov-Dol  –  Varna
793.  Dere-Köy Poroyna  –  Filibe
794.  Dere-Köy Potoçe  –  Kırcali
795.  Dere-Köy Reçitsa  –  Burgaz
796.  Dere-Köy Struyno  –  Şumnu
797.  Dere-Köy Voden  –  Yanbolu
798.  Dereli Bogdan  –  Filibe
799.  Dereli Gorna-Rozitsa Gabrova(Sevlievo)  –  Selvi
800.  Dere-Mahalle Dolets  –  Silistre
801.  Dere-Mahalle Dolna-Krepost  –  Kırcali
802.  Dere-Mahalle Malık-Voden  –  Yanbolu
803.  Dere-Müsellim Lozenitsa  –  Yukarı Cuma
804.  Dericiler Kojari  –  Paşmaklı
805.  Dermanlar Dermantsi Lukovit  –  Lofça
806.  Derviş İzgrev  –  Plevne
807.  Derviş-Mahalle Krumovo  –  Kutlu Viçe
808.  Derviş-Müslim Deteline  –  Varna
809.  Derviş-Tepe Dervişka-Mogila  –  Hasköy
810.  Desteci (Testeci) Jitnitsa  –  Varna
811.  Desteci-Köy Jitnitsa  –  Tırnova
812.  Deveci-Köy Dobrin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
813.  Deve-Dere Kamilski-Dol  –  Kırcali
814.  Devene  –  Vraça
815.  Devne Devnya Piri-Adi(Provadiya)  –  Varna
816.  Devren Zmeyovo  –  Eski Zağra
817.  Dıngırlar Dıngovo  –  Kırcali
818.  Dırabollar Ravna-Selo  –  Eski Cuma
819.  Dikence-Tikence Graniçar  –  Burgaz
820.  Dikenlik (Tekenlik) Trınak  –  Burgaz
821.  Dikili-Cafer Golyam Devesi  –  Kırcali
822.  Dikili-Haluren Devesilitsa  –  Kırcali
823.  Dikili-Kayınlık Devesilovo  –  Kırcali
824.  Dikili-Kayrak Malık Devesil  –  Kırcali
825.  Dikili-Taş Pobit Kamık  –  Razgrad
826.  Dikili-Taşlar Stılpişte,Meçka  –  Rusçuk
827.  Diksan-Mahalle Orlyane  –  Lofça
828.  Dilciler Gradets Yeni Zağra  –  İslimiye
829.  Dinekli Lozen Mustafa Paşa  –  Hasköy
830.  Dink-Mahalle Dink  –  Filibe
831.  Dipsiz-Göl Ezerovo Borisov-Grad  –  Filibe
832.  Dipsiz-Höyük Dibsizka-Mogila Yeni Zağra  –  İslimiye
833.  Diren-Ova Dryanovo  –  Gabrova
834.  Diren-Ufça Drenovets  –  Vidin
835.  Diş Budak (Duş Tubak) Yasenovets  –  Razgrad
836.  Diş-Budak Osenovo  –  Varna
837.  Diş-Budak Polkovnik-Savovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
838.  Dobrucalar Dobrotitsa  –  Eski Cuma
839.  Doğan Yuvası Sokolovo Tolbuhin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
840.  Doğanca (doğancı)  –  Sofya
841.  Doğanca (Doğancı) Sokolitsa  –  Filibe
842.  Doğanca Çalıkovi  –  Filibe
843.  Doğanca Sokolovo  –  Burgaz
844.  Doğancı Duvanli  –  Filibe
845.  Doğancıklı Benkovski  –  Eski Zağra
846.  Doğancı-Köy Sokolentsi  –  Kırcali
847.  Doğancıl Osen  –  Eski Zağra
848.  Doğancılar  –  Sofya
849.  Doğancılar Paisevo  –  Silistre
850.  Doğancılar Sokolartsi Bela-Slatina  –  İslimiye
851.  Doğancılar Sokolyane  –  Kırcali
852.  Doğancı-Mahmut  –  Sofya
853.  Doğan-Kaya Sokolets  –  Burgaz
854.  Doğanlar Yastrebinp  –  Eski Cuma
855.  Doğanlı Duvanli  –
856.  Doğan-Ova – Yeni Köy(Novo-Selo)  –  Sofya
857.  Doğan-Ova Malko Konere  –  Tatar Pazarcık
858.  Doğrular Pravda  –  Silistre
859.  Doğuca Zornitsa  –  Varna
860.  Dokuz-Ek Devetintsi  –  Burgaz
861.  Dolaplar Dolapite  –  Rusçuk
862.  Dolaştır Zagrejden  –  Paşmaklı
863.  Domuzluk  –  Şumnu
864.  Domuz-Orman Mirolübovo  –  Burgaz
865.  Dongurlar Zornitsa  –  Kırcali
866.  Doruklu Praventsi  –  Şumnu
867.  Doruklu Provdino  –  Yanbolu
868.  Dorutlar Stan  –  Silistre
869.  Dorutlu Pravişte  –  Filibe
870.  Dospat Smolyan Devin  –  Paşmaklı
871.  Doymuşlar Osetenovo  –  Eski Zağra
872.  Doymuşlar Sitovo  –  Silistre
873.  Doyranlar Doyrentsi  –  Kırcali
874.  Doyranlar Doyrentsi  –  Lofça
875.  Doyranlar Doyrentsi  –  Şumnu
876.  Doyuranlar Doyrensko  –  Kırcali
877.  Dökmen Leyarovo  –  Yanbolu
878.  Dörmete Lipets  –  Paşmaklı
879.  Dumanlı Tseretelovo  –  Filibe
880.  Dupniçe Dupnitsa,marekstanke-Dimitrov  –  Köstendil
881.  Dura-Beyler Sinçets  –  Kırcali
882.  Dura-Bolu Ravno-Selo  –  Eski Cuma
883.  Duraç – Razgrad/Kemaller(İsperih  –  Razgrad
884.  Durağan Drugan  –  Sofya
885.  Durak-Köy Boyan-Botove  –  Hasköy
886.  Durak-Kulak Blatnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
887.  Duraklar Genaral Tsonkovo  –  Silistre
888.  Duraklar Stanets  –  Eski Cuma
889.  Dur-Ali Stoykovo  –  Hasköy
890.  Duran Ludo-Gortsi  –  Razgrad
891.  Duran-Köy Stoynovo  –  Eski Cuma
892.  Duranlar Belgun  –  Hacı Oğlu Pazarcık
893.  Duranlar Çekantsi  –  Eski Cuma
894.  Durarca-Köy(Duracak) Stanyantsi  –  Şumnu
895.  Durat-Yeni-Mahalle Stoevo  –  Filibe
896.  Durbalı-Köy Tsarevets  –  Kırcali
897.  Dur-Hanlar Sipey  –  Kırcali
898.  Durlar Durovtsi  –  Tırnova
899.  Durmuş Lozevo  –  Şumnu
900.  Dursun-Köy Zdravets  –  Razgrad
901.  Dursunlu-Tursunlu Samoilovo  –  İslimiye
902.  Dutlu Çerniçevo  –  Kırcali
903.  Dutluca-Tekke-Bolu(Tutluca918. Tekke-Bolu) Kaloyanovo  –  İslimiye
904.  Düdükçeli Svirkovo  –  Hasköy
905.  Düğüncüler Svatbare  –  Kırcali
906.  Dülger Kruşa  –  Varna
907.  Dülgerli Dülgeri  –  Burgaz
908.  Dülger-Mahalle Zidari  –  Eski Cuma
909.  Düşük-Dere Vodni Pad  –  Paşmaklı
910.  Düz-Bayır  –  Şumnu
911.  Düzlük  –  Şumnu
912.  Düz-Meşe Ravnovo  –  Tırnova
913.  Edil-Oğullar Edil  –  Kırcali
914.  Edir-Hanlı Çobanka  –  Kırcali
915.  Eğri-Bucak Kıtino  –  Kırcali
916.  Eğri-Dere Ardino  –  Kırcali
917.  Eğri-Dere Kriva-Reka  –  Şumnu
918.  Eğri-Palanga  –
919.  Ekincek Silistra  –  Silistre
920.  Ekincik Posev  –  Hacı Oğlu Pazarcık
921.  Ekizce Benkovski  –  Şumnu
922.  Ekizce Bliznets  –  İslimiye
923.  El-Candıra-İl Candıra Eğri Dere  –  Kırcali
924.  Elciler Jinzifovo  –  Kırcali
925.  Eleç Dobro-Gled  –  Varna
926.  Elekçe Trakiets Haskova  –  Hasköy
927.  Elemenli Sitovo  –  Yanbolu
928.  Elesçe Trakiets  –  Hasköy
929.  Eles-Fakı(İlyas Fakı Dobroplodno  –  Varna
930.  Eli-Bey Pçelarovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
931.  Elif-Köy Novi Pazar Yeni Pazar  –  Şumnu
932.  Eller Stambolovo  –  Hasköy
933.  Ellezler İliyno  –  Eski Cuma
934.  Elma-Çukur Yamino  –  Kırcali
935.  Elma-Dere Yabılkovo  –  Burgaz
936.  Elmalı-Kebir Yabılkovets  –  Kırcali
937.  Elvan-Bey Çiftliği Osmanlı Çiftliği. Güney Bulgaristan  –
938.  Elvasan-Karalar Panayot-Hitovo  –  Eski Cuma
939.  Emberler Kliment  –  Şumnu
940.  Emine Emona  –  Burgaz
941.  Emir Gazi Krakra  –  Varna
942.  Emir Gazi(Murgazlı Yantra Yukarı Rahova (Gorna-Orehovitsa)  –  Tırnova
943.  Emir-Köy Emirsko  –  Burgaz
944.  Emir-Köy Suho-Dol  –  Silistre
945.  Emirler Boil  –  Silistre
946.  Emirler Dobromirtsi  –  Kırcali
947.  Emirler Genaral-Kiselovo  –  Varna
948.  Emirler Geneovo  –  Kırcali
949.  Emirler Kalina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
950.  Emirler Knezovo  –  Kırcali
951.  Emirler Markovo  –  Varna
952.  Emirler Povelya  –  Tırnova
953.  Emirler Şoptsi  –  Kırcali
954.  Emirli Bolyarsko  –  Yanbolu
955.  Emir-Oğlu Çistovo  –  Tırnova
956.  Emir-Oğullar Glavatartsi  –  Kırcali
957.  Emir-Oğullar Vojdovo  –  Kırcali
958.  Enbiya-Sakallı Naum  –  Hacı Oğlu Pazarcık
959.  Enişte Zetovo  –  Eski Zağra
960.  Ercek Ahrensko  –  Kırcali
961.  Erci Gradina  –  Razgrad
962.  Erci Zementsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
963.  Ercil   –  Kırcali
964.  Erden  –  Kutlu Viçe
965.  Er-Doğanlı İzgrev  –  İslimiye
966.  Er-Doğanlı Orlovets  –  Tırnova
967.  Ereğli Eğridere (Ardino)  –  Kırcali
968.  Ereğli Smilets Otluk-Köy (Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
969.  Erekli Şipok  –  Kırcali
970.  Eresiller Snegovo  –  Burgaz
971.  Eres-Ova Vresovo  –  Burgaz
972.  Ereviş Osman Pazarı (Omurtag)  –  Eski Cuma
973.  Erikli İrali  –  Burgaz
974.  Erikli Kukuryak  –  Kırcali
975.  Erikli Slivak  –  Şumnu
976.  Erikli Slivka  –  Paşmaklı
977.  Erkeç Koziçino  –  Burgaz
978.  Er-Köprü Mostovo  –  Filibe
979.  Ermenli Dragaş-Voyvoda  –  Filibe
980.  Esetli Momçilovo  –  Varna
981.  Esirli Blatets  –  İslimiye
982.  Eski-Arnavutlar Staroselets  –  Varna
983.  Eski-Balabanlar Vazovo Hezar Grad  –  Razgrad
984.  Eski-Dere Stara-Reka  –  Filibe
985.  Eski-Derviş Stara-Oryahovo  –  Varna
986.  Eski-İstanbolluk Preslav  –  Şumnu
987.  Eski-Köy Stara – Selo  –  Hasköy
988.  Eski-Köy Stara -Selo  –  Vraça
989.  Eski-Köy Stara –Seltsi  –  Plevne
990.  Eski-Köy Vehtovo  –  Şumnu
991.  Eskiler Vehtino  –  Paşmaklı
992.  Eski-Mahalle Stara -Selişte Hezar Grad  –  Razgrad
993.  Eski-Paslı Lıka  –  Burgaz
994.  Eski-Yeni-Köy Stara –Novo-Selo  –  Filibe
995.  Eski-Zağra Stara-Zagora  –  Eski Zağra
996.  Esmerli Murgovo  –  Kırcali
997.  Esse-Beyli Pçela  –  Yanbolu
998.  Eşekçi Nikolaevo  –  Eski Zağra
999.  Evciler Ravna-Gora  –  Hasköy
1000.  Evciler Sredno-Graişte  –  Eski Zağra
1001.  Evlekler Lyahovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1002.  Evren-Köy Avren  –  Kırcali
1003.  Evrenler Kandilka  –  Kırcali
1004.  Evrenli Jeleznik  –  Burgaz
1005.  Ezedenli Kıklitsa  –  Kırcali
1006.  Ezerce Ezerets Hezar-Grad  –  Razgrad
1007.  Ezi-Bey Paskalevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1008.  Fakı Fakiya  –  Burgaz
1009.  Fakı-Pınar Çubrika  –  Kırcali
1010.  Farfarlar Veslets  –  Kırcali
1011.  Felekler Nebeska  –  Kırcali
1012.  Ferhatlar Delçevo Hezar-Grad  –  Razgrad
1013.  Fethi-Köy Hrabrovo  –  Varna
1014.  Fıçıcılar  –  Şumnu
1015.  Fındacık Şimnatitsa  –  Kırcali
1016.  Fındıcak Leştak  –  Paşmaklı
1017.  Fındıkçık Lyaskovo  –  Kırcali
1018.  Fındıklı (Pındıklı) Tervel  –  Yanbolu
1019.  Fındıklı Leşnikovo  –  Hasköy
1020.  Fındıklı Lyaskovo  –  Burgaz
1021.  Fındıklı Lyaskovo  –  Eski Zağra
1022.  Fındıklı Lyaskovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1023.  Fındıklı Şkorpilovtsi  –  Varna
1024.  Fındıklı(Pındıklı) Vasil-Levski)  –  Silistre
1025.  Fida-Bey Velçovo  –  Tırnova
1026.  Filibe Filipopol Plovdiv  –  Filibe
1027.  Firuzlu Ovçepoltsi  –  Tatar Pazarcık
1028.  Fren-Köy Dıb  –  Kırcali
1029.  Furladan   –  Hacı Oğlu Pazarcık
1030.  Fübeller Elenovo  –  Eski Cuma
1031.  Gacallar(Gacullar) Malinka  –  Gabrova
1032.  Gag-Ova Gagovo  –  Eski Cuma
1033.  Gaipler Kaybilâre-Strança  –  Yanbolu
1034.  Garipçe Krapets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1035.  Gâvur-Dere-Hoca Penkovtsi  –  Kırcali
1036.  Gâvur-Köy Gurkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1037.  Gâvur-Söğütçük Bılgareevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1038.  Gazi-Canlar Kaziçane  –  Sofya
1039.  Gazi-Oğullar Bogorov-Dol  –  Kırcali
1040.  Gebece Belovo  –  Varna
1041.  Gebeş Krivini  –  Varna
1042.  Geçit- Köse Lüti-Brod  –  Vraça
1043.  Gedikler Brayagovets  –  Kırcali
1044.  Gedikli Çelnik  –  Yanbolu
1045.  Gelembe/Gelenbe  –  Sofya
1046.  Gelincik Dimitr-Ganevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1047.  Genç-Ali Mladovo  –  İslimiye
1048.  Geniş Dağ Şiroka Planina Beloratçık  –  Vidin
1049.  Gerdeli Nevestino  –  Burgaz
1050.  Gerdeme- Dere Reçitsa  –  Burgaz
1051.  Gerdeme Hlevovo  –  Hasköy
1052.  Gerdeme Pitovo Yeni Zağra  –  İslimiye
1053.  Gerdeme Yasenovo  –  Burgaz
1054.  Geren Bıbel  –  Eski Cuma
1055.  Gerge-Pınar Rosenovo  –  Burgaz
1056.  Gevrekler Kalimansi  –  Varna
1057.  Geyikçiler Rogaçevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1058.  Gigen Mahalle Gigenska Mahla  –  Plevne
1059.  Gigen Niğbolu  –  Plevne
1060.  Giren Belozem  –  Filibe
1061.  Giy Orman Prolez  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1062.  Göceci Stan  –  Şumnu
1063.  Göcekler Malino  –  Kırcali
1064.  Göcenler  –  Hasköy
1065.  Göcenler Zaycer  –  Burgaz
1066.  Göç- Beyler Dobriç  –  Yanbolu
1067.  Göç- Beyler Krupişte Hezar-Grad(Razgrad)  –  Razgrad
1068.  Göçiler Durumçe  –  Kırcali
1069.  Göçmenler Bejantsi  –  Kırcali
1070.  Göçürlü Brod  –  Hasköy
1071.  Gök Pala Mihailovo  –  Eski Zağra
1072.  Gökçe-Dölük(Dölök Bdintsi  –  Varna
1073.  Gökçe-Evren Podvis  –  Burgaz
1074.  Gökçe-Pınar Siv-Kladenets  –  Kırcali
1075.  Gökçe-Su Sinya Voda  –  Razgrad
1076.  Göklemez Usoyko  –  Köstendil
1077.  Göklemezler Dere Mahalle Stremovo  –  Kırcali
1078.  Göklemezler Stremtsi  –  Kırcali
1079.  Göksü ile Yenice köyü birleşmiş  –
1080.  Göktepe Zvezdets  –  Burgaz
1081.  Gök-Viran  –  Kırcali
1082.  Gölcük General-Geşevo  –  Kırcali
1083.  Gölcük Lebed  –  Kırcali
1084.  Göl-Çiftlik Blatino  –  Köstendil
1085.  Göle-Köy Zasmyano  –  Varna
1086.  Göl-Kara-Ağaç Brestitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1087.  Göl-Köy Lokvata  –  Tırnova
1088.  Göller İz-Bul  –  Şumnu
1089.  Göl-Pınar Bistrentsi  –  Rusçuk
1090.  Gönüllü Mahalle Lübenova-Mahala Yeni Zağra  –  İslimiye
1091.  Göre Vidno  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1092.  Göreci Ognyanovo  –  Sofya
1093.  Görücü Preslaven  –  Eski Zağra
1094.  Göz-Eken Kozyak-Grad  –  Burgaz
1095.  Gurbet Stranko  –  Hasköy
1096.  Gücenler Zaycar  –  Burgaz
1097.  Güç-Eri Preselka  –  Şumnu
1098.  Güdüller Çerepovo  –  Hasköy
1099.  Güğümlü Krumovo  –  Yanbolu
1100.  Gül Roza  –  Şumnu
1101.  Güller Rozino  –  Kırcali
1102.  Güller Rujitsa Yeni Pazar(Novi-Pazar)  –  Şumnu
1103.  Güller-Köy Alekovo  –  Silistre
1104.  Gül-Pınar Rozov-Kladenets  –  Eski Zağra
1105.  Gülüm  –  Yanbolu
1106.  Gün-Doğdu İzgrev  –  Varna
1107.  Gündüzler Çerna-Voda  –  Eski Cuma
1108.  Gündüzler Dennitsa  –  Yanbolu
1109.  Gündüzler Zornitsa  –  paşmaklı
1110.  Güne-Köy Koprets  –  Eski Cuma
1111.  Gün-Eli Lübenets  –  İslimiye
1112.  Gün-Eli Lübenovo  –  Hasköy
1113.  Gün-Eli Pripek  –  Kırcali
1114.  Gün-Eli-Mahalle Lübenovo-Mahala  –  İslimiye
1115.  Gün-Yalısı Slınçevo  –  Varna
1116.  Gürgen Gaberovo  –  Hasköy
1117.  Gürgencik Popkralevo  –  Silistre
1118.  Gürgen-Köy Gaberovo  –  Burgaz
1119.  Gürgenli Gaber  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1120.  Gürgenli Gabritsa  –  Şumnu
1121.  Gür-İç – Bel-Gradcık  –  Vidin
1122.  Güvece Zvinartsi  –  Razgrad
1123.  Güvençler  –
1124.  Güvençler Gılıbets  –  Hasköy
1125.  Güvendikli Podkrepa  –  Hasköy
1126.  Güvenli Gılıbinka  –  Eski Cuma
1127.  Güveren (Güvüren) Zvezdel  –  Kırcali
1128.  Güzelce-Alan Kamenovo  –  Razgrad
1129.  Güzel-Gani Krasino  –  Kırcali
1130.  Güzel-Hatip Sladko-Dum  –  Kırcali
1131.  Güz-Eli Peşakovo  –  Vidin
1132.  Habip Vladimirovtsi  –  Razgrad
1133.  Habipçe Lübimets  –  Hasköy
1134.  Hacı Ahmetler Pçelartsi  –  Eski Cuma
1135.  Hacı –Ayvalı Daskal –Atanasovo  –  Eski Zağra
1136.  Hacı Balabanlı Dragantsi  –  Burgaz
1137.  Hacı Bayram Hacı-Dimitr  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1138.  Hacı Haciyle  –  Gabrova
1139.  Hacı- Hamza Boevitsa  –  Sofya
1140.  Hacı-Abdul Mahallesi Omur  –  Razgrad
1141.  Hacı-Fakılar Genaral-Dobrevo  –  Razgrad
1142.  Hacı-Hüseyin Mahalle Nadejden  –  Hasköy
1143.  Hacı-İlyas Hacı Eles Borisov-Grad Pırvomay  –  Filibe
1144.  Hacı-Kamber Mahalle Matovtsi  –  Razgrad
1145.  Hacı-Köy Blagovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1146.  Hacı-Köy Blaguntsi  –  Hasköy
1147.  Hacı-Köy Botka  –  Kırcali
1148.  Hacı-Köy Brestovo  –  Kırcali
1149.  Hacı-Köy Bukak  –  Eski Cuma
1150.  Hacı-Köy Slivarka  –  Kırcali
1151.  Hacı-Köy Yerusalimovo  –  Hasköy
1152.  Hacılar Kalugenere  –  Silistre
1153.  Hacılar Vransko  –  Kırcali
1154.  Hacılı Yunatsite  –  Tatar Pazarcık
1155.  Hacı-Mahalle Çegantsi  –  Kırcali
1156.  Hacı-Mahalle Çerkaski  –  Kutlu Viçe
1157.  Hacı-Mahalle Gorno-Haciyska  –  Tırnova
1158.  Hacı-Mahalle Haciysko  –  Kırcali
1159.  Hacı-Mahalle Struya  –  Burgaz
1160.  Hacı-Mehmetler Odılçensko  –  Kırcali
1161.  Hacı-Musa Morava  –  Tırnova
1162.  Hacı-Oğlu Pazarcık  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1163.  Hacı-Oğulları Hacivetsi  –  Kırcali
1164.  Hacı-Sinanlar(Hacı-Hasanlar) Benkovsko  –  Varna
1165.  Hacı-Stamo-Çiftliği –  –  Eski Zağra
1166.  Hacı-Yürük Duşka  –  Kırcali
1167.  Hacı-Yürük Opaka  –  Eski Cuma
1168.  Hain-Boğaz Köyü Hainboazki Prohod  –
1169.  Halil-Hoca-Mahalle Dragovtsi  –  Eski Cuma
1170.  Halit Köy Kruşevo  –  Filibe
1171.  Hallaç Dere Jitnitsa  –  Kırcali
1172.  Hallaçlı Drındar  –  Varna
1173.  Hallaçlı Odrintsi  –  Kırcali
1174.  Halvacı Mayor-Uzunovo  –  Vidin
1175.  Halvacı-Köy Rudina  –  Burgaz
1176.  Halvacılar Halvaciysko Osman Pazar  –  Eski Cuma
1177.  Halvacılar Rudina  –  Burgaz
1178.  Halvacı-Yeni-Köy Tsaasen  –  Eski Cuma
1179.  Hamarat  –  Şumnu
1180.  Hamursuz Rıjena  –  Eski Zağra
1181.  Hamzaç Dıbovets  –  Hasköy
1182.  Hamza-Köy Bankovets  –  Eski Cuma
1183.  Hamzalar Borilovo  –  Eski Zağra
1184.  Hamzalar Dobrinovo  –  Kırcali
1185.  Hamzalar Filaretovo  –  İslimiye
1186.  Hamzalar Hrabrovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1187.  Hamzalar Kruşka  –  Kırcali
1188.  Hamzalar Zelenikovo  –  Filibe
1189.  Hamza-Mahalle Usoyna  –  Tırnova
1190.  Hamza-Ören (Tunca) Bezmer  –  Yanbolu
1191.  Haralı Koriten  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1192.  Harami-Dere Razboyna  –  Burgaz
1193.  Hardallar Golâmâ-Çinka  –  Kırcali
1194.  Hardallı Koriten  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1195.  Harman kuyusu (Süleymanlı) Kardam  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1196.  Harman-Köy Buzov-Grad  –  Eski Zağra
1197.  Harman-Kuyusu Kardam  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1198.  Harmanlı Harmanli  –  Hasköy
1199.  Harmanlık Dıbovnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1200.  Hasan Babalar Baştino  –  Kırcali
1201.  Hasan Beyli İzgrev  –  Yanbolu
1202.  Hasan- Dere Reçani  –  Paşmaklı
1203.  Hasan Köy Asenets  –  Paşmaklı
1204.  Hasan Köy Kadınka  –  Kırcali
1205.  Hasanca Asenovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1206.  Hasan-Fakı Graniçarevo  –  Silistre
1207.  Hasan-Fakı Palaititsa  –  Eski Cuma
1208.  Hasan-Kova Borikovo  –  Paşmaklı
1209.  Hasan-Kova Lovets  –  Şumnu
1210.  Hasan-Köy Tsar-Asen  –  Eski Cuma
1211.  Hasanlar Getsovo  –  Razgrad
1212.  Hasanlar Kiselets  –  Eski Cuma
1213.  Hasanlar Stoyanovtsi  –  Tırnova
1214.  Hasanlar Yasanite  –  Gabrova
1215.  Hasan-Mahalle Golyama-Voda  –  Razgrad
1216.  Hasan-Oğlu Aleksandrovo  –  Yanbolu
1217.  Hasan-Oğulları Dobrintsi  –  Kırcali
1218.  Hasan-Ova Evdokiya  –  Şumnu
1219.  Hasan-Terzi Kroyaç  –  Razgrad
1220.  Hasat Krın  –  Eski Zağra
1221.  Has-Beyli Dobrinovo  –  Burgaz
1222.  Hasçı-Köy Makrio-Pol  –  Eski Cuma
1223.  Hası-Köy Svoboditsa  –  Eski Cuma
1224.  Hasırcık Ştipsko  –  Varna
1225.  Hasır-Köy Ribarsko  –  Tırnova
1226.  Hasır-Kuyusu Rogoina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1227.  Hasırlı Rogozinovo  –  Hasköy
1228.  Hasırlık Ograjden  –  Hasköy
1229.  Hasırlık Riltsi   –  Yukarı Cuma
1230.  Hası-Yurt Tsarino  –  Kırcali
1231.  Has-Keçiciler Dolno-Kozarevo  –  Eski Cuma
1232.  Has-Kestane Gorno-Novkovo  –  Eski Cuma
1233.  Has-Köy Dobrotitsa  –  Silistre
1234.  Has-Köy Haskovo Haskovo  –  Hasköy
1235.  Has-Köy Krın  –  Eski Zağra
1236.  Has-Köy Sladun Cimri Mustafa Paşa  –  Hasköy
1237.  Haşlıca-Köy Prisad  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1238.  Hatipler  –  Razgrad
1239.  Hatipler Pravdolüb  –  Kırcali
1240.  Hatipler Rrazgrad  –  Razgrad
1241.  Hatip-Oğulları Fotinoov  –  Kırcali
1242.  Hatun Katun  –  Sofya
1243.  Havuzlu(Havazlı) Şterna  –  Kırcali
1244.  Haydar Kardam Pop Köy(Popovo)  –  Eski Cuma
1245.  Haydar-Ova Oreşnik  –  Yukarı Cuma
1246.  Hayranlar Gruevo  –  Kırcali
1247.  Hayrat  –  Silistre
1248.  Hayreddin Eredin  –  Tırnova
1249.  Hezar-Grad Razgrad  –  Razgrad
1250.  Hıdır Vladimirovo  –  Yanbolu
1251.  Hıdırca Nikoaevka  –  Varna
1252.  Hıdır-Çelebi Gospodinovo  –  Silistre
1253.  Hıdırlı Krum  –  Hasköy
1254.  Hıdrezli Tırniçene  –  Eski Zağra
1255.  Hırs-Ova Hırsovo  –  Razgrad
1256.  Hırs-Ova Hırsovo Dobruca  –  Silistre
1257.  Hısım Dede Yabılkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1258.  Hısımlar Oreşnitsa  –  Kırcali
1259.  Hısımlar Radoevskoto  –  Lofça
1260.  Hibili Strahilovo Ziştovi(Sviştov)  –  Tırnova
1261.  Himitli İvan-Vazvo Karlı-Ova(Karlovo)  –  Filibe
1262.  Himitli Radetski  –  İslimiye
1263.  Himitli Yasenovo  –  Eski Zağra
1264.  Himmet Paşalar(Hümet-Hömet Paşalar Paşintsi  –  Kırcali
1265.  Himmet-Köy Strinitsa  –  Kırcali
1266.  Hisar Tsarevets Ziştovi(Sviştov)  –  Tırnova
1267.  Hisar Üstü Vişe-Grad  –  Kırcali
1268.  Hisar-Kapı Hisar-Kapiya  –  Filibe
1269.  Hisar-Köseler Momina-Banya Karlıova(Karlovo)  –  Filibe
1270.  Hisarlı  –  Kırcali
1271.  Hisarlık Zagrede  –  Yukarı Cuma
1272.  Hisar-Yaltı Jelyazna-Vrata  –  Kırcali
1273.  Hoca-Köy Hocinovo,Bogdantsa Asenov-Grad  –  Filibe
1274.  Hoca-Köy Hocovtsi  –  Kırcali
1275.  Hoca-Köy Kalugerene  –  Silistre
1276.  Hoca-Köy Kitino  –  Eski Cuma
1277.  Hoca-Köy Kraynovo  –  Yanbolu
1278.  Hoca-Köy Malko-Popovo  –  Hasköy
1279.  Hoca-Köy Nova-Popina  –  Silistre
1280.  Hoca-Köy Pırventsi  –  Kırcali
1281.  Hoca-Köy Popoviç  –  Varna
1282.  Hoca-Köy Slınço-Gled  –  Kırcali
1283.  Hocalar Rusalina  –  Kırcali
1284.  Hocalar Stefanovo  –  Gabrova
1285.  Hocalar(Hocamar) Meden-Rudnik  –  Burgaz
1286.  Hoca-Mahalle Pirinets  –  Eski Cuma
1287.  Hoca-Yeni-Mahalle –  –  Hasköy
1288.  Horozlar Petelevo  –  Kırcali
1289.  Horozlar Petlino/Petlite  –  Kırcali
1290.  Horozlar Rozovo  –  Eski Zağra
1291.  Horozlu Pevets  –  Tatar Pazarcık
1292.  Hoş-Kadem Kotlentsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1293.  Hotan(Fotan) Fotinovo  –  Kırcali
1294.  Hotaşlı (Hoşatlı) Rusalsko  –  Kırcali
1295.  Hotluca (Otluca) Treven  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1296.  Hotul – Osman Pazar  –  Eski Cuma
1297.  Höceki Zahari-Stoyanovo  –  Rusçuk
1298.  Höyük( Ükke)Üğük  –  Şumnu
1299.  Höyüklü (Üyüklü) Darets  –  Kırcali
1300.  Höyüklü(Üyüklü) Todorovo Razgad  –  Razgrad
1301.  Huy-Ven İvanovo Preslav  –  Şumnu
1302.  Hüceki Mogilino Bela  –  Rusçuk
1303.  Hüsemler Diamandovo  –  Kırcali
1304.  Hüseyince Osenets  –  Razgrad
1305.  Hüseyince-Köy Viçovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1306.  Hüseyin-Köy Rumeliya  –  Hasköy
1307.  Hüseyinler Dolnaglavanak  –  Eski Cuma
1308.  Hüseyinler Drago-Mıj  –  Razgrad
1309.  Ilıca Eğridere(Adrino  –  Kırcali
1310.  Islahane  –  Şumnu
1311.  Istralca Stralca  –  Yanbolu
1312.  Işık-Köy Osenovets  –  Şumnu
1313.  Işıklar Lübiçevo  –  Eski Cuma
1314.  Işıklar Rani-List  –  Kırcali
1315.  Işıklar Samuil  –  Razgrad
1316.  Işıklı Kınçevo  –  Eski Zağra
1317.  İbrahimler Abramovo  –  Kırcali
1318.  İbrahimli Kunevo  –  Yanbolu
1319.  İbrahim-Mahalle İbryam Mahla  –  Silistre
1320.  İbrik İbriçevo  –  Tırnova
1321.  İçme Stefan-Karacavo  –  Yanbolu
1322.  İçme-Dere Pivki-Dol  –  İslimiye
1323.  İçmen-Zeamet Zaimçevo  –  Burgaz
1324.  İçme-Vakıf Çeraşa  –  Burgaz
1325.  İde -Bey-Köy Knijovnik  –  Hasköy
1326.  İdris-Kuyusu Momçil  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1327.  İdrisli Lülyakovo  –  Kırcali
1328.  İhtiman  –  Sofya
1329.  İki-Evler Dve-Kışti  –  Eski Cuma
1330.  İkizler Volovarovo  –  Eski Zağra
1331.  İlyasçı İliysko  –  Kırcali
1332.  İmamlar Verko  –  Kırcali
1333.  İmamlar Zvınçe  –  Kırcali
1334.  İman-Oğulları Ednovertsi  –  Kırcali
1335.  İmrahor Doktor-Stambolov  –  Şumnu
1336.  İmren-Köy Dıbova  –  İslimiye
1337.  İmrenler İmrençevo  –  Şumnu
1338.  İnallar Poçevo  –  Kırcali
1339.  İnce-Balkan Novo-Selo  –  İslimiye
1340.  İnce-Bayır  –  Şumnu
1341.  İnce-Hisarlı Okop  –  Yanbolu
1342.  İncekli Stroyno  –  Yanbolu
1343.  İnce-Köy Gorovo  –  Burgaz
1344.  İnce-Köy Temenuga  –  Tırnova
1345.  İnce-Köy Tınkovo  –  Burgaz
1346.  İnce-Köy Tınkovo  –  Hasköy
1347.  İnce-Köy(İnci-Köy) Topoli  –  Varna
1348.  İncili Biser Harmanlı  –  Hasköy
1349.  İne-Bekçi Strajest  –  Razgrad
1350.  İne-Bekçi Strema  –  Filibe
1351.  İnece Tsarev-Brod  –  Şumnu
1352.  İnekçi Kravino  –  Eski Zağra
1353.  İrice Krupen  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1354.  İriler İzvor  –  Filibe
1355.  İsaklar Slınçovets  –  Eski Cuma
1356.  İsaklar(Esnaflar) İvantsi  –  Kırcali
1357.  İsitli Devetak Karin-Abat(Karnobat)  –  Burgaz
1358.  İskenderli Petrovo  –  Eski Zağra
1359.  İslam-Mahalle Knyajeva-Mahala  –  Kutlu Viçe
1360.  İslimiye  –  İslimiye
1361.  İsmail-Fakı San-Stefano  –  Burgaz
1362.  İsmail-Köy Çerno-Mortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1363.  İsmailler Boynen  –  Kırcali
1364.  İsmail-Pınar Kneja  –  Vraça
1365.  İstanimaka Stanmaka, Asenov-Grad  –  Filibe
1366.  İstirelçe Strelça  –  Tatar Pazarcık
1367.  İşi-Beyli Vaskovo  –  Hasköy
1368.  İz-Beyli İstanimaka  –  Filibe
1369.  İzledi Zlatitsa  –  Sofya
1370.  İzor-Mahmut  –  Burgaz
1371.  İzzeddinli  –  Filibe
1372.  Kaba-Ağaç (Hasırcılar) Rogozari  –  Kırcali
1373.  Kaba-Ağaç Debelyanovo  –  Kırcali
1374.  Kaba-Ağaç Novo-Selo  –  Hasköy
1375.  Kaba-Aplı Stambolovo  –  Sofya
1376.  Kaba-Kulak Uşintsi  –  Razgrad
1377.  Kaba-Sakal Polkovnik-Minkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1378.  Kaba-Sakal Ravnets  –  Burgaz
1379.  Kaba-Viran Zvezden  –  Kırcali
1380.  Kab-Dağı  –  Şumnu
1381.  Kabı-Yük Vırbak  –  Şumnu
1382.  Kabiller Kabile  –  Kırcali
1383.  Kabullar Kıpinovtsi  –  Razgrad
1384.  Kadem-Erler Staro-Myasto  –  Kırcali
1385.  Kademler Bılgaranovo  –  Eski Cuma
1386.  Kadı-Alan Bozveliysko  –  Kırcali
1387.  Kadı-Köy Bozveliysko Pirivadi(Provadı)  –  Varna
1388.  Kadı-Köy Kadievo  –  Filibe
1389.  Kadı-Köy Kapitan-Dimitrovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1390.  Kadı-Köy Kozarevo  –  Yanbolu
1391.  Kadı-Köy Luliçka  –  Kırcali
1392.  Kadı-Köy Malık-Preslavets  –  Silistre
1393.  Kadı-Köy Mıdrino  –  Burgaz
1394.  Kadı-Köy Panayot-Volovo  –  Şumnu
1395.  Kadı-Köy Sıdievo  –  Burgaz
1396.  Kadı-Köy Sıdievo  –  İslimiye
1397.  Kadı-Köy Strajitsa  –  Tırnova
1398.  Kadı-Köy Vedrina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1399.  Kadı-Köy(Kadı Viran) Dolno-Sıdievo  –  Hasköy
1400.  Kadırlar Sredna Sredna-Arda  –  Kırcali
1401.  Kadırşık (Kadir Işık) Streltsi  –  Filibe
1402.  Kadir Fakılı Vezenkovo  –  Burgaz
1403.  Kadir Mescit Zelenikovo  –  Kırcali
1404.  Kalağlar Dolna Levski  –  Tatar Pazarcık
1405.  Kalakoç-Dere  –  Şumnu
1406.  Kalamçılar Kırçovsko  –  Kırcali
1407.  Kalaycı Dere Tvırditsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1408.  Kalaycı Radin-Grad  –  Razgrad
1409.  Kalaycı-Dere İglika  –  Şumnu
1410.  Kalaycılar Kalaycievo  –  Kırcali
1411.  Kalaycılar Prisoyna  –  Eski Cuma
1412.  Kalay-Dere (Kalaylı) Kamenyak  –  Şumnu
1413.  Kalfa Siedinenie  –  Eski Zağra
1414.  Kalfa(Yürük Kalfa) Ovçarovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1415.  Kalfa-Köy (Kalfa-Dere) Telets  –  Razgrad
1416.  Kalfa-Köy Miladinovtsi  –  Yanbolu
1417.  Kalfa-Köy Pomoştnik  –  Eski Zağra
1418.  Kalfalar Minzuhar  –  Kırcali
1419.  Kalgamaç Dobrovan  –  Burgaz
1420.  Kalıkçı Staetsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1421.  Kal-Ova Dyankovo  –  Razgrad
1422.  Kalpazanlar Boriki  –  Gabrova
1423.  Kalu-Fer Kalofer  –  Filibe
1424.  Kalu-Ger Mahalle Kaluger Mahla  –  Kutlu Viçe
1425.  Kamberler Zaritsa  –  Silistre
1426.  Kambur Kamburovo  –  Eski Cuma
1427.  Kamçı-Mahalle Kamçiya(Kamçi-Mahla) Karinabat  –  Burgaz
1428.  Kangırlar Tırnovitsi  –  Kırcali
1429.  Kan-İpe Zebil  –  Silistre
1430.  Kanlı-Köy Kınino  –  Eski Cuma
1431.  Kapaklı Aleksandriya  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1432.  Kapaklı Kilimentovo  –  Varna
1433.  Kapaklı Slatina  –  Silistre
1434.  Kapaklı-Yeni-Köy Rujitsa  –  Yanbolu
1435.  Kapıcı Kapuci  –  Burgaz
1436.  Kapıcı-Köy Vratitsa  –  Burgaz
1437.  Kapıcı-Mahalle Vrataarite  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1438.  Kara- Orman Çerna-Gorovo  –  Hasköy
1439.  Kara- Orman Çerna-Gorovo  –  Tatar Pazarcık
1440.  Kara- Orman Stratsimir  –  Silistre
1441.  Kara- Pınar Gılıbovo  –  Eski Zağra
1442.  Kara- Pınar Grudovo  –  Burgaz
1443.  Kara- Pınar Kladençevo  –  Varna
1444.  Kara- Pınar Moryantsi  –  Kırcali
1445.  Kara- Pınar Sladık-Kladenets  –  Eski Zağra
1446.  Kara-Ağaç Bayçevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1447.  Kara-Ağaç Borisovo  –  Plevne
1448.  Kara-Ağaç Brestak  –  Varna
1449.  Kara-Ağaç Brestnik  –  Filibe
1450.  Kara-Ağaç Brestovene  –  Razgrad
1451.  Kara-Ağaç Brestovets  –  Burgaz
1452.  Kara-Ağaç Brestovets  –  Plevne
1453.  Kara-Ağaç Brestovitsa  –  Filibe
1454.  Kara-Ağaç Brestovo  –  Hasköy
1455.  Kara-Ağaç Brestovo  –  Lofça
1456.  Kara-Ağaç Bryastovo  –  Hasköy
1457.  Kara-Ağaç Karagaç Toltleben  –  Plevne
1458.  Kara-Ağaç Levski  –  Plevne
1459.  Kara-Ağaç Slavynaovo  –  Eski Cuma
1460.  Kara-Ağaç Snyagovo  –  Eski Cuma
1461.  Kara-Ağaç Sofular Trsıtikovo  –  Varna
1462.  Kara-Ahmet Mahalle Debelets  –  Varna
1463.  Kara-Ahmetler Grivyak  –  Kırcali
1464.  Kara-Alan Bryagovo  –  Filibe
1465.  Kara-Ali Troyanovo  –  Eski Zağra
1466.  Kara-Apdullah Bojan  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1467.  Kara-Aplı Lisovo  –  Hasköy
1468.  Kara-Arnavut Golem –İzvor  –  Razgrad
1469.  Kara-Atlar Çerno-Konovo  –  Hasköy
1470.  Kara-Atlar Vrani-Kon  –  Eski Cuma
1471.  Kara-Bacak İgratovo  –  Kutlu Viçe
1472.  Kara-Bağlar Lozenets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1473.  Kara-Bahaslı Kaloyantsi  –  Kırcali
1474.  Kara-Baki Lülyakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1475.  Kara-Baş-Köy Çerno-Kaptsi  –  Eski Cuma
1476.  Kara-Başlar Dyakonovo  –  Kırcali
1477.  Kara-Başlı Çerno-Glavtsi  –  Şumnu
1478.  Kara-Başlı Voysil  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1479.  Kara-Bayır Meden-Rudnik  –  Burgaz
1480.  Kara-Beyli Pelin  –  Kırcali
1481.  Kara-Bulak Borino Dövlen(Devin)  –  Paşmaklı
1482.  Kara-Burun Çernalevo  –  Paşmaklı
1483.  Kara-Burun Çerni-Vrıh  –  Şumnu
1484.  Kara-Burun Zname-Nosets  –  Eski Zağra
1485.  Karaca-At Sırnegor  –  Filibe
1486.  Karaca-At Sırnets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1487.  Karacalar Karacalovo  –  Filibe
1488.  Karacalar Poroyno  –  Eski Zağra
1489.  Karacalar Sırnino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1490.  Karacalı Sırnevo  –  Eski Zağra
1491.  Karaca-Ot Stefan-Karaca Piri-Vadi  –  Varna
1492.  Karaca-Ova Sırno-Pole  –  Filibe
1493.  Karaca-Ören Sırnevets  –  Eski Zağra
1494.  Karacılar Popovo  –  Filibe
1495.  Kara-Çocuklar Voynovo  –  Kırcali
1496.  Kara-Çufallar Kozma  –  Eski Cuma
1497.  Kara-Dede –  Kırcali
1498.  Kara-Demir Jeleznik  –  Kırcali
1499.  Kara-Demir Vinitsa  –  Şumnu
1500.  Kara-Demirler Polkovnik –Jelyazovo  –  Kırcali
1501.  Karadır Moraven  –  Eski Cuma
1502.  Karadırlar Çerno-Gor  –  Silistre
1503.  Kara-Dilli Moravka  –  Eski Cuma
1504.  Kara-Durmuş Snyagovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1505.  Karaelez (Kara İlyas ) Tsarevets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1506.  Kara-Ese-Köy Çernolik  –  Silistre
1507.  Kara-Evren Bliznak  –  Eski Zağra
1508.  Kara-Gitli Viden  –  Eski Zağra
1509.  Kara-Göz Veselina  –  Razgrad
1510.  Kara-Göz-Kuyusu Çerno-Okovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1511.  Kara-Gözler Çerni-Oçi  –  Kırcali
1512.  Kara-Gözler Çerno-Okovo  –  Şumnu
1513.  Kara-Gözler Karavelovo  –  Şumnu
1514.  Kara-Gözler Marinka  –  Burgaz
1515.  Kara-Gözler Vaklino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1516.  Karağan  –  Tatar Pazarcık
1517.  Kara-Hasan Aleksandrovo  –  Lofça
1518.  Kara-Hasan Lozen Yukarı Rahova  –  Tırnova
1519.  Kara-Hasan Zaraevo  –  Eski Cuma
1520.  Kara-Hasanlar Filip-Totevo  –  Tırnova
1521.  Kara-Hıdır Çerni-Dıb  –  Hasköy
1522.  Kara-Hisarlı Skobelovo  –  Hasköy
1523.  Kara-Hüseyin Stratsimir  –  Varna
1524.  Kara-İp Kara Eyüp Çudomir  –  Razgrad
1525.  Kara-İsen  –  Tırnova
1526.  Kara-Karayağmurlar Poroyno  –  Silistre
1527.  Kara-Kaş Lozengradtsi  –  Kırcali
1528.  Kara-Kaşlı Probuda  –  Eski Cuma
1529.  Kara-Kaya Çerna-Skala  –  Kırcali
1530.  Kara-Kaya Kozare  –  Burgaz
1531.  Kara-Kışla Zimnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1532.  Kara-Kilise Çerna-Çerkva  –  Kırcali
1533.  Kara-Kocalar Suşevo  –  Razgrad
1534.  Kara-Kocalı Ekzarlh Yosif Belene  –  Rusçuk
1535.  Kara-Koç Oven  –  Silistre
1536.  Kara-Köse Çerno-Ok  –  Varna
1537.  Kara-Köy Kos  –  Kırcali
1538.  Kara-Köy Lale  –  Kırcali
1539.  Kara-Köy-İbikler Kanyak  –  Kırcali
1540.  Kara-Kurt Primortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1541.  Kara-Kurt Prohorovo  –  İslimiye
1542.  Kara-Kurt Vasilevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1543.  Kara-Kurtlar Vılçovtsi  –  Tırnova
1544.  Kara-Kütük Pınçevo  –  Burgaz
1545.  Karalar Çerna  –  Şumnu
1546.  Karalar Çernovo  –  Sofya
1547.  Karalar Gorna-Krepost  –  Köstendil
1548.  Karalar Neykovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1549.  Karalar Taymişte  –  Eski Cuma
1550.  Karalar(kara-Aliler) Çerna  –  Eski Cuma
1551.  Karalı Krasen  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1552.  Karalılar (Kara Aliler) Listets  –  Burgaz
1553.  Kara-Lom Çerni-Lom  –  Rusçuk
1554.  Kara-Mal  –  Razgrad
1555.  Karamanca Koznitsa  –  Burgaz
1556.  Karamanlar –  –  Varna
1557.  Karamanlar Kara Mihal  –  Razgrad
1558.  Karamanlar Karamantsi  –  Hasköy
1559.  Karamanlı Karamanite  –  Varna
1560.  Karamanlı Velikovo  –  Eski Zağra
1561.  Karaman-Ova  –  Tırnova
1562.  Karamanova (Karaman)  –  Rusçuk
1563.  Karamca Karantsi  –  Tırnova
1564.  Kara-Mehmet Eğri Dere  –  Kırcali
1565.  Karamlık Mladejko  –  Burgaz
1566.  Kara-Muart-Yeni Köy Batenberg  –  Razgrad
1567.  Kara-Murat Zlatiya  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1568.  Kara-Muratlı Elenovo  –  Şumnu
1569.  Kara-Musalar Çernovtsi  –  Kırcali
1570.  Kara-Musalar Vodentsi  –  Hasköy
1571.  Kara-Mustafalar Lüben  –  Filibe
1572.  Kara-Muş Kornisoş  –  Paşmaklı
1573.  Kara-Mürsel Vinogradets  –  Tatar Pazarcık
1574.  Kara-Nasuf Malıovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1575.  Kara-Omur Smilets  –  Silistre
1576.  Kara-Orman Çerna-Gora  –  Eski Zağra
1577.  Kara-Ova Çerno-Pole  –  Vidin
1578.  Karapça Malomir  –  Yanbolu
1579.  Karapça Stoyan-Zaimovo  –  Eski Zağra
1580.  Kara-Pelit  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1581.  Kara-Pelit Mednikarovo  –  Eski Zağra
1582.  Kara-Pınar  –  Tatar Pazarcık
1583.  Kara-Pınar Karabunarska Grudovska  –  Burgaz
1584.  Kara-Reis Bolyartsi  –  Filibe
1585.  Kara-Sarlı Çerno -Grad  –  Burgaz
1586.  Kara-Sarlı Seliminovo  –  İslimiye
1587.  Kara-Sarlı Stoletovo  –  Filibe
1588.  Kara-Seller Poroyno  –  Eski Cuma
1589.  Kara-Sinan Rosenovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1590.  Kara-Su Çerna-Voda  –  Rusçuk
1591.  Kara-Sular Lovçantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1592.  Karaş  –  Vraça
1593.  Kara-Şabanlar Limets  –  Kırcali
1594.  Karaşlı Slavyanova  –  Hasköy
1595.  Kara-Tahir Yoakim-Gruevo  –  Filibe
1596.  Kara-Tarla Çerna-Niva  –  Kırcali
1597.  Kara-Tepe Çerna-Mogila  –  Burgaz
1598.  Kara-Tepe Çerna-Mogila  –  Hasköy
1599.  Kara-Tepe Çerni-Rid  –  Kırcali
1600.  Kara-Tepe Çerni-Vrıh  –  Burgaz
1601.  Kara-Tepe Çerni-Vrıh  –  Kutlu Viçe
1602.  Kara-Tepe Çerni-Vrıh  –  Lofça
1603.  Kara-Terziler Zapadno-Şivaçevo M Al Malko Şivaçevo Çırpan  –  Eski Zağra
1604.  Kara-Toprak Çerno-Zeman  –  Filibe
1605.  Kara-Veli Lüben  –  Silistre
1606.  Kara-Veliler Kara-Velovo  –  Burgaz
1607.  Kara-Yapılar Kremena  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1608.  Kara-Yaş Velikovo  –  Lofça
1609.  Kara-Yazıcı Pisaovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1610.  Karezli Dovrovnitsa  –  Tatar Pazarcık
1611.  Karga-Köy Hanovo  –  Yanbolu
1612.  Kargalı Kargona  –  Yanbolu
1613.  Kargalık Vranino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1614.  Karin-Abat İlçesi Karnobatska Okoliya  –  Burgaz
1615.  Karin-Abat Karnobat  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1616.  Karlı Snegotin  –  Kırcali
1617.  Karlı-Bey-Köy Prespa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1618.  Karlı-Köy Kralevo  –  Eski Cuma
1619.  Karlı-Ova Karlovo  –  Filibe
1620.  Karluk Slavey  –  Paşmaklı
1621.  Karluk-Ova Yukarı Lukovit  –  Lofça
1622.  Karpuzca Dinya  –  Eski Zağra
1623.  Karsınlı Panretovtsi  –  İslimiye
1624.  Karşı Yaka  –  Şumnu
1625.  Karşılı Vievo  –  Paşmaklı
1626.  Karşı-Mahalle Nasreştna  –  Eski Cuma
1627.  Kar-Yağdı Snejina  –  Varna
1628.  Kasap Kasapsko  –  Paşmaklı
1629.  Kasaplar Dibiç  –  Şumnu
1630.  Kasaplar-tabyası  –  Şumnu
1631.  Kasaplı Zograf  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1632.  Kasım-Çeşme  –  Şumnu
1633.  Kasım-Köy Genaral-Toşevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1634.  Kasım-Kuyucuk Rakovski  –  Razgrad
1635.  Kasımlar Çintulovo  –  İslimiye
1636.  Kasımlar Esenitsa  –  Varna
1637.  Kasımlar Mominska  –  Filibe
1638.  Kasımlar Osen  –  Silistre
1639.  Kasımoğlu-Mahalle  –  Yanbolu
1640.  Kasımoğlu-mahalle  –  Yanbolu
1641.  Kasırgalar Treskavets  –  Eski Cuma
1642.  Kaspi-Çan Kaspiçan  –  Şumnu
1643.  Katırlı Boyantsi  –  Filibe
1644.  Kavacık Topolka  –  Kırcali
1645.  Kavacık Vidanovo  –  Eski Cuma
1646.  Kavak-Dere – Koyun Tepe  –  Filibe
1647.  Kavak-Dere Topoli-Dol  –  Tatar Pazarcık
1648.  Kavaklar Kavatsite Size-Bolu(Sozopol)  –  Burgaz
1649.  Kavaklı Topolov-Grad Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
1650.  Kavaklı-Büyük Topolçane  –  Kırcali
1651.  Kavaklık  –  Şumnu
1652.  Kavak-Mahalle Kralevo  –  Hasköy
1653.  Kavak-Mahalle Topolitsa  –  Burgaz
1654.  Kavak-Mahalle Topolovo  –  Hasköy
1655.  Kavak-Mahalle Topolyane  –  Eski Zağra
1656.  Kavarna Buzone Dobruca  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1657.  Kavlak  –  Şumnu
1658.  Kavlaklı Topolçane  –  İslimiye
1659.  Kavuklu Belokopitovo  –  Şumnu
1660.  Kavur-Alan Bılgarska-Polyana  –  Yanbolu
1661.  Kavurga Voynikkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1662.  Kaya –Ardı Kamel-Dyal  –  Varna
1663.  Kaya-Altı Zvezdelina  –  Kırcali
1664.  Kaya-Baş Skala  –  Burgaz
1665.  Kaya-Başı Elşa  –  Eski Cuma
1666.  Kaya-Başı Skalina  –  Kırcali
1667.  Kaya-Başı Zdravkovets  –  Gabrova
1668.  Kaya-Başı-Yağmurlar Tatul  –  Kırcali
1669.  Kaya-Bey-Köy Skalna-Bryak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1670.  Kaya-Burun Konevets  –  Yanbolu
1671.  Kayacı-Başı Kamenartsi  –  Kırcali
1672.  Kayacık Dimitrov Grad  –  Hasköy
1673.  Kayacık Rakovski Mustafa-Paşa(Sliven Grad  –  Sofya
1674.  Kayacık Skalitsa  –  Yanbolu
1675.  Kayacık Skalsko  –  Gabrova
1676.  Kayacıklar Skalişte  –  Kırcali
1677.  Kayacık-Timar Timarevo  –  Şumnu
1678.  Kayalar Çernik  –  Silistre
1679.  Kayalar(Kaylar) Kamenka  –  Kırcali
1680.  Kayalı Filevo  –  Hasköy
1681.  Kayalı Kameno  –  Burgaz
1682.  Kayalı Vırbitsa  –  Filibe
1683.  Kayalı-Dere Kamenna-Reka  –  Yanbolu
1684.  Kayalı-Dere Kamenyak  –  Şumnu
1685.  Kayalı-Dere Kayaliyska Reka  –  Hasköy
1686.  Kaya-Mahalle Slivnitsa  –  Rusçuk
1687.  Kaya-Pınar Skalni-Kladenets  –  Eski Cuma
1688.  Kayık-Köy Raykova-Mogila  –  Hasköy
1689.  Kayınlar Buk  –  Kırcali
1690.  Kayınlık  –  Şumnu
1691.  Kayın-Tepe Trepetlika  –  Kırcali
1692.  Kaykı Stoyan Mihaylovski  –  Şumnu
1693.  Kaykılar Bryak  –  Eski Cuma
1694.  Kaymaklı Tsenino  –  İslimiye
1695.  Kaynarca İzvor  –  Burgaz
1696.  Kaynarca İzvor  –  Eski Cuma
1697.  Kaynarca İzvor  –  Filibe
1698.  Kaynarca İzvor  –  Vidin
1699.  Kaynarca İzvor Radomir  –  Pernik
1700.  Kay-Pınar Polkovnik-Çolkaovo  –  Silistre
1701.  Kayradı Snejina  –  Varna
1702.  Kayrak Kamentsi  –  Silistre
1703.  Kayrak Tınkovo  –  Paşmaklı
1704.  Kayrak-Köy Kruşevets  –  Burgaz
1705.  Kayrak-Köy Plazovets  –  Burgaz
1706.  Kayrak-Mahalle Dubromir  –  Burgaz
1707.  Kayrak-Seydeli Plazişte  –  Kırcali
1708.  Kaytan Gaytan Nevrokop  –  Yukarı Cuma
1709.  Kazak-Dere Kazaşka-Reka  –  Varna
1710.  Kazaklı Kazak  –  Kırcali
1711.  Kazaklı Kazatsite  –  Kırcali
1712.  Kazaklık-Yeni-Mahalle Vedrovo  –  Burgaz
1713.  Kazak-Mahalle Kazaşko  –  Varna
1714.  Kazallık Krasimir  –  Varna
1715.  Kazan Kazanka  –  Eski Zağra
1716.  Kazan Kotel  –  İslimiye
1717.  Kazancılar Kotlari  –  Kırcali
1718.  Kazanlık Krasimir  –  Varna
1719.  Kazıklı Komets  –  Hasköy
1720.  Keçi-Dere Kozin-Dol  –  İslimiye
1721.  Keçi-Deresi Enina(Yanina)  –  Eski Zağra
1722.  Keçi-Deresi Polkovnikk-Kozarevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1723.  Keçiler Kolitsa  –  Eski Cuma
1724.  Keçiler-Mahalle (Yavuzlar) Kozarevets  –  Eski Cuma
1725.  Keçiler-Mahalle Kozyak  –  Silistre
1726.  Kedi-Ören Rosina  –  Eski Cuma
1727.  Kelebek-Mahlle Kruşolak Osmanpazarı (Omurtag)  –  Eski Cuma
1728.  Keleş-Köy Troyanovo  –  Burgaz
1729.  Keller Gorno-Şivaçevo  –  Tırnova
1730.  Kel-Oğullar Peşintsi  –  Kırcali
1731.  Kel-Oğullar Zagoriçane  –  Kırcali
1732.  Kemal-Köy Diçevo Silistre/Tutrakan  –  Silistre
1733.  Kemaller (Kemanlar) Stroynovtsi  –  Eski Cuma
1734.  Kemaller-Kemallar İsperih  –  Razgrad
1735.  Kemikler Kostino  –  Kırcali
1736.  Keneler Bojurtsi  –  Kırcali
1737.  Kepeli (Küpeli) Tsar Boris Otlukköy(Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
1738.  Keramet Bojanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1739.  Kerçan  –  Şumnu
1740.  Keremedin MilinoOsman Pazarı  –  Eski Cuma
1741.  Keremenler Kalinka  –  Kırcali
1742.  Kerimler Oreşone  –  Silistre
1743.  Kermenli Kermen  –  İslimiye
1744.  Kersenlik Borintsi  –  İslimiye
1745.  Kesap Nova-Şipka  –  Varna
1746.  Kese-Bir Pod-Gorie  –  Sofya
1747.  Kestam-Bol Momin-Sbor  –  Tırnova
1748.  Kestane Kestenyavo  –  Eski Cuma
1749.  Kestencik Kesten  –  Paşmaklı
1750.  Kestiriç Tsarevo  –  Varna
1751.  Keşiş-Mahalle Kalugerovo  –  Filibe
1752.  Keşkekçiler İzvorovo  –  Eski Cuma
1753.  Ketenli Lensko  –  Kırcali
1754.  Ketenlik Lenovo  –  Filibe
1755.  Kıdır-Aşık Guslar  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1756.  Kıdır-Köy Kitançevo  –  Eski Cuma
1757.  Kılavuzlar Vodaç  –  Kırcali
1758.  Kılıç Tülenovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1759.  Kılıçlar Asenovo  –  Tırnova
1760.  Kılıçlar Nojarrovo  –  Razgrad
1761.  Kılıçlı Genaral-Nikolaevo  –  Filibe
1762.  Kılıç-Serman Bırdokvo  –  Razgrad
1763.  Kıllak  –  Şumnu
1764.  Kına-Köy Kınino  –  Eski Cuma
1765.  Kınalı Huma  –  Razgrad
1766.  Kırallı-Köy(Rarlı Köy Kralevo  –  Eski Cuma
1767.  Kıral-Pınar Tsarski-İzvor  –  Tırnova
1768.  Kıranlar Verinsko İhtiman  –  Sofya
1769.  Kırcalar Zagoritsi  –  Kırcali
1770.  Kırcali  –  Kırcali
1771.  Kırcılar Polyak  –  Burgaz
1772.  Kır-Çeşme Polski-İzvor  –  Burgaz
1773.  Kır-Harman Harman  –  Burgaz
1774.  Kırk-Ağaç Gorun  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1775.  Kırk-Çalı Draçevo Karapınar  –  Burgaz
1776.  Kırkım Strijba  –  Kırcali
1777.  Kırlar(Horazlar) Povet  –  Kırcali
1778.  Kırlar(Horozlar) Zimzelen  –  Kırcali
1779.  Kırtılı İlinitsa  –  Kırcali
1780.  Kırtıllı –Cami-Mahalle Bojurka  –  Eski Cuma
1781.  Kırtıllı –Kayalar Payduşko  –  Eski Cuma
1782.  Kısıklar-Emir-Mahalle Emirovo  –  Burgaz
1783.  Kısıklar-Hacı-Mahalle Struya  –  Burgaz
1784.  Kışla Çomakovo  –  Kırcali
1785.  Kışla Zimntisa  –  Eski Zağra
1786.  Kışla-Arası Makedontsi  –  Kırcali
1787.  Kışla-Köy Zadruga  –  Razgrad
1788.  Kışla-Köy Zimen  –  Burgaz
1789.  Kışla-Köy Zimnitsa  –  Yanbolu
1790.  Kıymatlı Tsenevo  –  Eski Zağra
1791.  Kızana-Tekke Momino  –  Eski Cuma
1792.  Kızanlık Kazanlık  –  Eski Zağra
1793.  Kız-bayır  –  Şumnu
1794.  Kızıkcıklı  –  Silistre
1795.  Kızıl Çevren  –  Rusçuk
1796.  Kızıl-Ağaç Elhovo  –  Yanbolu
1797.  Kızıl-Ağaç-Dere Sredno-Gorovo  –  Eski Zağra
1798.  Kızıl-Baş Pyasıçnik  –  Varna
1799.  Kızıl-Burun Ruyno  –  Silistre
1800.  Kızılcık Dryankovets  –  Burgaz
1801.  Kızılcıklı Dryanovo  –  Yanbolu
1802.  Kızılcıklı Profesör Zlatarski  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1803.  Kızılcıklı-Belde – Osman Pazar  –  Eski Cuma
1804.  Kızılcılar Çerventsi Pirivadi(Provadı)  –  Varna
1805.  Kızıl-Çal Jılti-Çal  –  Kırcali
1806.  Kızıl-Kaya Çervena –Skal  –  Şumnu
1807.  Kızıl-Kıyı Çevren-Breg  –  Lofça
1808.  Kızıl-Kıyı Çevreni-Breg  –  Köstendil
1809.  Kızıllar Gloginka Pop Köy(Popovo)  –  Eski Cuma
1810.  Kızıl-Murat Blagoevo  –  Razgrad
1811.  Kızıl-Pelit Jelıd  –  Şumnu
1812.  Kızıl-Su Çervena-Voda  –  Rusçuk
1813.  Kızıl-Yaka Çevren-Breg  –  Lofça
1814.  Kız-Kilsie Momino-Tsırkva  –  Burgaz
1815.  Kızlar(Kızıl-Dere-Köy ) Sredno –Gorovo  –  Eski Zağra
1816.  Kızlar-Köy(Kazlar-Köy) Devino  –  Eski Cuma
1817.  Kızlccık Rapitsa  –  Burgaz
1818.  Kız-Mahalle Momino  –  Hasköy
1819.  Kilecik (Kalecik) Lisi-Vrıh  –  Şumnu
1820.  Kili-Far Kilifarevo  –  Tırnova
1821.  Kilise –Köy Tsırkvişte  –  Sofya
1822.  Kilisecik (Kesecik) Taltsek  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1823.  Kilisecik Tsırkvitsa  –  Sofya
1824.  Killi-Kadı Zırnevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1825.  Killi-Kuyucuk Kiçenitsa  –  Razgrad
1826.  Kiralar Pıtnikovo  –  Hasköy
1827.  Kirazlı Çereşnitsa  –  Kırcali
1828.  Kirazlık Çereşak  –  Hasköy
1829.  Kiraz-Tarla Yonçovo  –  Kırcali
1830.  Kireççi (Kürekçi) Otets-Kirilovo  –  Filibe
1831.  Kireçli Gorno-Pavlikene  –  Lofça
1832.  Kireçlik Varnik  –  Hasköy
1833.  Kirecler-Kirejler Krasnoseltsi  –  Eski Cuma
1834.  Kiremitlik Lülyakovo Aydos  –  Burgaz
1835.  Kirepçe Krepça  –  Eski Cuma
1836.  Kirim-Bey (Kerim Bey) Tsar-Borisovo  –  Vidin
1837.  Kirlik Benkovski  –  Kırcali
1838.  Kispetli Karanovo  –  Yanbolu
1839.  Kispetli Karanovo  –  İslimiye
1840.  Koca-Ahmetler Grivka  –  Kırcali
1841.  Koca-Aliler Rodopsko  –  Kırcali
1842.  Koca-Bük Golyamo-Bukovo  –  Burgaz
1843.  Kocacıklar Tervel Şumlu  –  Şumnu
1844.  Koca-Doğan Golyama-Sokolovo  –  Eski Cuma
1845.  Koca-İnli Golyama-Dolina  –  Hasköy
1846.  Koca-Kayın Golemo-Buk  –  Burgaz
1847.  Koca-Kışla Zimovina  –  Hasköy
1848.  Koca-Köy Saraya  –  Tatar Pazarcık
1849.  Koca-Musalar Leştarka  –  Kırcali
1850.  Koca-Oğullar Pop-Grueva  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1851.  Koca-Ömer Starovo  –  Kırcali
1852.  Koca-Türk Tsar-Petrovo Kule  –  Vidin
1853.  Koçak Radevo  –  Varna
1854.  Koçan  –  Yukarı Cuma
1855.  Koçaşlı Kozlets  –  Hasköy
1856.  Koçaşlı Makovo  –  Eski Cuma
1857.  Koçine (Yürükoğulları) Paisievo  –  Silistre
1858.  Koçmalar Otets-Paisievo  –  Filibe
1859.  Koçmarlı Koçmar  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1860.  Koç-ova koçovo  –  Şumnu
1861.  Kokarca Boyana  –  Varna
1862.  Kokarca Dimitrov-Grad  –  Hasköy
1863.  Kokarca Yazovets  –  Eski Cuma
1864.  Kokarca Zagoritsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1865.  Kokarca-Mahalle Malık-Porovrts  –  Razgrad
1866.  Kokar-İçme Çereşe  –  Burgaz
1867.  Kolanlar Çavdar  –  Sofya
1868.  Kolcular İskritsa  –  Eski Zağra
1869.  Komarlar Drangovo  –  Filibe
1870.  Konacık Padala  –  Kırcali
1871.  Konak – Popköy(Popovo)  –  Eski Cuma
1872.  Konak Byala-Voda  –  Burgaz
1873.  Konak Geşanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1874.  Konuş – İstanmaka  –  Filibe
1875.  Koparan Poroy  –  Burgaz
1876.  Kopuzcu Padina  –  Varna
1877.  Koraşlı Knyaz-Borisovo  –  Hasköy
1878.  Korkut Strahil  –  Varna
1879.  Kor-Ova Korovo  –  Tatar Pazarcık
1880.  Kortalık  –  Şumnu
1881.  Koruca-Erenler Tsarevo-Grad  –  Tırnova
1882.  Korucu Aleksandrovo  –  Hasköy
1883.  Korucu Pıdarevo  –  İslimiye
1884.  Korucular Pıdarsko  –  Filibe
1885.  Korucu-Viran Pıdartsi  –  Kırcali
1886.  Kos-Köy Kosovets  –  Burgaz
1887.  Kos-Ova Kosovo  –  Varna
1888.  Kos-Ova Kosovo  –  Vidin
1889.  Koşu-Kavak Krumov-Grad  –  Kırcali
1890.  Kovancılar Pçelarovo  –  Kırcali
1891.  Kovancılar Pçelino  –  Hasköy
1892.  Kovancılar Pçelno  –  Eski Cuma
1893.  Kovanlık Pçelarevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1894.  Kovanlık Pçelin  –  Sofya
1895.  Kovanlık Pçelinar  –  Razgrad
1896.  Kovanlık Pçelişte  –  Tırnova
1897.  Kovanlık Pçelnik  –  Varna
1898.  Kovanlık Pçelnitsi Radomir  –  Pernik
1899.  Kovanlık(Erikli Dere) Slivito  –  Eski Zağra
1900.  Kovanlık-Mahalle Pçelnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1901.  Kovat-Köy Silen  –  Hasköy
1902.  Koy-Nar Koynare Bela-Slatina  –  Vraça
1903.  Koyunlu Ovçarovo  –  Hasköy
1904.  Koyunlu-Köy Bonevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1905.  Koyun-Pınar Ovçi-Kladenets  –  Yanbolu
1906.  Koyun-Tepe –  –  Filibe
1907.  Koz-Dere Kozya-Reka  –  Tırnova
1908.  Kozlu-Bük Kostovo  –  Hasköy
1909.  Kozluca Nov-Gradets  –  Varna
1910.  Kozluca Oreşari  –  Kırcali
1911.  Kozluca Oreşets  –  Hasköy
1912.  Kozluca Oreşino  –  Kırcali
1913.  Kozluca Oreşnik  –  Yanbolu
1914.  Kozluca Oryahovets  –  Paşmaklı
1915.  Kozluca Oryahovo  –  Eski Zağra
1916.  Kozluca Şanovo  –  Eski Zağra
1917.  Kozluca-Tavşan (Tavşan-Kozluca) Zayçino-Oreşe  –  Şumnu
1918.  Kozluca-Tekke (Tekke-Kozluca) İz-Bul  –  Şumnu
1919.  Kozlu-Duy – Rahova  –  Vraça
1920.  Kozluk Draygoynovo  –  Filibe
1921.  Koz-Pınar Dılbok-İzvor  –  Filibe
1922.  Köçekler Payduşko  –  Eski Cuma
1923.  Köçekler R Içenitsa  –  İslimiye
1924.  Kökçe-Dölük Bdinitsi  –  Varna
1925.  Köklüce Venets  –  Şumnu
1926.  Köklüce Zvezditsa  –  Varna
1927.  Kömürcü Vıglarovo  –  Hasköy
1928.  Kömürcü-Çiftlik Vıglen  –  İslimiye
1929.  Kömürlük Vıglen  –  Varna
1930.  Köpek-Köy Mengişevo  –  Şumnu
1931.  Köpekli Avramov  –  İslimiye
1932.  Köpekli Gradinarovo  –  Varna
1933.  Köpekli Peştersko  –  Burgaz
1934.  Köpekli Skobelovo  –  İslimiye
1935.  Köprü –Köy Rakovets Pirvadi(Grozdievo)  –  Varna
1936.  Köprü Primorsko  –  Burgaz
1937.  Köprü-Köy Zlokuçen  –  Şumnu
1938.  Köprülü Mosten  –  Kırcali
1939.  Körlü-Mahalle Kojuhartsi  –  Kırcali
1940.  Köse-Abdi Raynino  –  Razgrad
1941.  Köse-Aydın Goleş  –  Silistre
1942.  Köse-Hasanlar Golo-Brad  –  Kırcali
1943.  Köse-Köy Golo-Bradovo  –  Hasköy
1944.  Köse-Köy Krışno  –  Eski Cuma
1945.  Köse-Köy Preslavets  –  Hasköy
1946.  Köseler Brusevts  –  Hasköy
1947.  Köseler Kösevo  –  Kırcali
1948.  Köseler Kösevtsi  –  Eski Cuma
1949.  Köseler Pçelino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1950.  Köseler Peniovo  –  Kırcali
1951.  Köseler Telerig  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1952.  Köseler Zvegor  –  Şumnu
1953.  Köseli Golo-Bradovo  –  Eski Zağra
1954.  Köse-Mahalle Novo Selets  –  İslimiye
1955.  Köse-Murat Bratanitsa  –  Tatar Pazarcık
1956.  Köse-Oğulları Paşentsi  –  Kırcali
1957.  Köstekçiler Verijari  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1958.  Köstence Köstenets  –  Sofya
1959.  Köstence-Derbendi  –  Sofya
1960.  Köşkler  –  Şumnu
1961.  Köteş Koçovo Şumen  –  Şumnu
1962.  Köy-Alan Selska-Polyana  –  Hasköy
1963.  Köy-Başları Glogovets  –  Tırnova
1964.  Köycük Debrene  –  Eski Cuma
1965.  Köy-Çalı (Kücalı) Malka Polyana  –  Burgaz
1966.  Köylük İreçek  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1967.  Kubadın (Kopadın) Loznitsa  –  Eski Cuma
1968.  Kufalar Boturçe  –  Kırcali
1969.  Kufalar Razvigorovo  –  Şumnu
1970.  Kula-Kasaplı İvaylo  –  Tatar Pazarcık
1971.  Kulaklı Zagov  –  Yanbolu
1972.  Kulak-Ova Dolina  –  Şumnu
1973.  Kulanlı Ovçarovo  –  Hasköy
1974.  Kulazlar Kray-Pole  –  Eski Cuma
1975.  Kulazlı Krumovo-Gradişte  –  Burgaz
1976.  Kule Kula  –  Vidin
1977.  Kule Kula-Sredne  –  Rusçuk
1978.  Kule Kulata  –  Yukarı Cuma
1979.  Kule(Adliye) kula  –  Vidin
1980.  Kuleler   –  Filibe
1981.  Kule-Mahalle Kula- Mahala(Mihail Grad)  –  Kutlu Viçe
1982.  Kulfalar Konop  –  Eski Cuma
1983.  Kulfalar Razvigorovo  –  Şumnu
1984.  Kulfalı Karamfil  –  Kırcali
1985.  Kul-Köy Robovo  –  Yanbolu
1986.  Kul-Oğulları Robino  –  Kırcali
1987.  Kuman-İtsa Türk Köyü  –  Sofya
1988.  Kumanlar Radoslovovo  –  Sofya
1989.  Kum-Doğancı Gılıbovo  –  Eski Zağra
1990.  Kum-Köy Pyasıçevo  –  Hasköy
1991.  Kumluca Krumovo  –  Varna
1992.  Kumrular Angel Voyvoda  –  Hasköy
1993.  Kurancılar Kaçulka  –  Kırcali
1994.  Kurşunlu Sofya’da Mahalle  –  Sofya
1995.  Kurt-Alan İvança  –  Eski Cuma
1996.  Kurt-Alan Vılça Polyana  –  Yanbolu
1997.  Kurt-Dere Vılçan  –  Paşmaklı
1998.  Kurt-Dere Vılçi-Dol  –  Varna
1999.  Kurt-Duman Vasilevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2000.  Kurt-Faşi Stoyanovo  –  Kırcali
2001.  Kurt-Koca Vılçin  –  Burgaz
2002.  Kurt-Köy Vılkoviç  –  Kırcali
2003.  Kurt-Ova Kurtovo Konare  –  Filibe
2004.  Kurt-Palan Vılkan  –  Silistre
2005.  Kurt-Pınar Tervel  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2006.  Kurt-Pınar Vılçi-İzvor  –  Yanbolu
2007.  Kurt-Pınar Vinarovo  –  Eski Zağra
2008.  Kuruca-Dere Gorski İzvor  –  Kırcali
2009.  Kuruca-Köy Bratişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2010.  Kuru-Çeşme Gorski-İzvor  –  Hasköy
2011.  Kuru-Dere Rakovskovo  –  Burgaz
2012.  Kuru-Dere Suha-Reka  –  Şumnu
2013.  Kuru-Dere Suho-Dol Karapınar  –  Burgaz
2014.  Kuru-Himitli Suho-Zem  –  Filibe
2015.  Kurumuşlu Trınkovo  –  Yanbolu
2016.  Kuru-Veli-Köy Velevo  –  Eski Cuma
2017.  Kus-Köy(Kız Köy) Momina Sılza  –  Kırcali
2018.  Kuş Alan Komuniga  –  Kırcali
2019.  Kuşalılar-Yeni-Mahalle Novo-Selişte  –  Kırcali
2020.  Kuşluk-Köy Ptiçevo  –  Eski Cuma
2021.  Kuş-Tepe Royak  –  Varna
2022.  Kutlu-Bey Neofit–Rilski  –  Varna
2023.  Kutluca Dıbrova  –  Eski Zağra
2024.  Kutlu-Viçe Mihaylov Grad Mihaylov Grad  –  Kutlu Viçe
2025.  Kuyucuk Marçino  –  Eski Cuma
2026.  Kuyucuk Podslon  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2027.  Kuyucuk-Viran Mişevsko  –  Kırcali
2028.  Kuyu-Köy Karnuna  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2029.  Kuyumcu-Gedük Zlatari  –  Yanbolu
2030.  Kuz-Bayır  –  Şumnu
2031.  Kuzgun(Kuzgunluk) Atimovo  –  Silistre
2032.  Kuzgun-Dere Bırza-Reka  –  Kırcali
2033.  Kuz-Köy Tıkaç  –  Şumnu
2034.  Kuzular Yagnevo  –  Kırcali
2035.  Küçük-Ada-Köy Ostrovçe  –  Razgrad
2036.  Küçük-Ahmet Ognyanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2037.  Küçük-Ahmet Tsani-Ginçevo  –  Şumnu
2038.  Küçük-Ak-Pınar Mali-İzvor  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2039.  Küçük-Alan Malka-Polyana  –  Burgaz
2040.  Küçük-Arda Malka-Arda -Yada – Staro Selo  –  Paşmaklı
2041.  Küçük-Çamurlu Malık-Molnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2042.  Küçük-Dere Vitina  –  Paşmaklı
2043.  Küçük-Erceli Sedlovina  –  Kırcali
2044.  Küçük-Hasan Golyamo-Asenovo  –  Hasköy
2045.  Küçük-Hasan Tekke Malko-Asenovo  –  Hasköy
2046.  Küçük-Hediyatlar Pripek  –  Burgaz
2047.  Küçük-İp-Dere Çiçevo  –  Kırcali
2048.  Küçük-Kaynarca  –  Silistre
2049.  Küçük-Kokarca Malık-Porovets  –  Razgrad
2050.  Küçük-Koru-Köy Malo-Konare  –  Filibe
2051.  Küçükler Byalo-Pole  –  Eski Zağra
2052.  Küçükler Gerlova  –  Razgrad
2053.  Küçükler Klimentinovo  –  Eski Zağra
2054.  Küçükler Malko-Selo  –  İslimiye
2055.  Küçük-Manastır Malık-Manastır  –  Yanbolu
2056.  Küçük-Oba Manolovo  –  Eski Zağra
2057.  Küçük-Sırt – Osman Pazar  –  Eski Cuma
2058.  Küçük-Türkler Stambolovo  –  Tırnova
2059.  Küçük-Viran Mişev  –  Kırcali
2060.  Küçük-Yusuflar Gorsko  –  Tırnova
2061.  Külahçılar Şapkarevo  –  Kırcali
2062.  Külcüler Hrastovo  –  Kırcali
2063.  Külcüler Pepelişte  –  Kırcali
2064.  Külevce  –  Şumnu
2065.  Küllüce Pepelka  –  Eski Cuma
2066.  Küpeler Metodievo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2067.  Küplüce  –  Şumnu
2068.  Kürklü Kojuhartsi  –  Kırcali
2069.  Küstü-Köy Kostur  –  Hasköy
2070.  Küstü-Köy Radievo  –  Hasköy
2071.  Kütüklü Dobrucanka  –  Silistre
2072.  Kütüklü Koren  –  Hasköy
2073.  Kütüklü Pınevo  –  Kırcali
2074.  Kütüklü Tsar-Samuli  –  Rusçuk
2075.  Lahanlı Vetren  –  Eski Zağra
2076.  Lefece Bregovitsa  –  Tırnova
2077.  Lefeci Aprilovo  –  Eski Zağra
2078.  Lefke  –  Hasköy
2079.  Licene Lıcene  –  Tatar Pazarcık
2080.  Lipnik Nikolovo  –  Rusçuk
2081.  Loç-Ova Glocevo  –  Razgrad
2082.  Loç-Pınar Bukovo  –  Filibe
2083.  Lofça Loveç Lovec  –  Lofça
2084.  Macar  –  Sofya
2085.  Macarlar Macari  –  Hasköy
2086.  Macarlar Zetiovo  –  Burgaz
2087.  Madara  –  Şumnu
2088.  Maden Raven  –  Paşmaklı
2089.  Mağlıç Drınar  –  Varna
2090.  Mağura Zagrajden  –  Plevne
2091.  Mahalle Mahlata  –  Plevne
2092.  Mahalle Maritsa  –  Sofya
2093.  Mahalle Staliska-Mahala  –  Kutlu Viçe
2094.  Mahmudiye Radoykovo  –  Vraça
2095.  Mahmutça Strahil-Voyvoda  –  Kırcali
2096.  Mahmut-Köy Mostiç  –  Şumnu
2097.  Mahmutlar Siniger  –  Kırcali
2098.  Mahmutlar Slavyanin  –  Eski Zağra
2099.  Mahmutlu Strancevo  –  Kırcali
2100.  Mahmut-Oğulları Yarebitsa  –  Kırcali
2101.  Mahmut-Ova Alusiyan  –  Kırcali
2102.  Mahmuzlu Todor-İkonomovo  –  Şumnu
2103.  Makak  –  Şumnu
2104.  Makaklar Makak  –  Eski Cuma
2105.  Makaklar(Salman) Ençets  –  Kırcali
2106.  Makmutlu (Makmulu) Padina  –  Kırcali
2107.  Maksutlar-Mahzunlar Beli-Vir  –  Kırcali
2108.  Mal-Bey Bojurets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2109.  Malkoç Seltse  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2110.  Malkoç-Dere Malkoç  –  Kırcali
2111.  Malkoç-Ova Malkoçovo  –  Gabrova
2112.  Manastır Manastir  –  Hasköy
2113.  Manastır Manastir Pirivadi  –  Varna
2114.  Manav-Çiftlik Maçevo  –  Sofya
2115.  Mandacılar Bivolyane  –  Kırcali
2116.  Mandır-Ağaç Povien  –  Kırcali
2117.  Mansarlı Pobeda  –  Yanbolu
2118.  Mansur-Köy  –  Sofya
2119.  Mansur-Köy Svoboda  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2120.  Marafta Morava  –  Burgaz
2121.  Maraş-Tırıstenik Trıstenik  –  Plevne
2122.  Maruflar Kruşevska  –  Kırcali
2123.  Masutlar Novarevo  –  Silistre
2124.  Maşkılı Kobilâne  –  Kırcali
2125.  Maya-Kurfalı Ovçartsi  –  İslimiye
2126.  Maynaslı Sıbrano  –  İslimiye
2127.  Mazlum-Köy (Matlım-Köy) Lomnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2128.  Mecit-Sünetler (Sünnetler) Kanliy  –  Eski Zağra
2129.  Meçikler Belomortsi  –  Eski Zağra
2130.  Mehmet-Bey-Çiftlik Petrunovo  –  Pernik
2131.  Mehmet-Köy Bistrogled  –  Kırcali
2132.  Mehmet-Köy Rosen  –  Burgaz
2133.  Mehmetler Zvezda  –  Eski Cuma
2134.  Mehrem-Bey Staro-Tırnova  –  İslimiye
2135.  Mekiş  –  Tırnova
2136.  Memeler Menkovo  –  Kırcali
2137.  Memiş-Sofular Priseltsi  –  Varna
2138.  Merdane Merdanya  –  Tırnova
2139.  Meriç Maritsa  –  Hasköy
2140.  Meriçler Çırpan  –  Eski zağra
2141.  Mesçit Mahalle Pirliçevo  –  Kutlu Viçe
2142.  Mesimler Listets  –  Silistre
2143.  Mesim-Mahalle Mıdrevo  –  Razgrad
2144.  Mestanlar Prisoyna  –  Eski Cuma
2145.  Mestanlı İlçesi Momçil-Gradska Okoliya  –  Kırcali
2146.  Mestanlı Momçil-Grad Sultan Yeri  –  Kutlu Viçe
2147.  Mesutlar  –
2148.  Meşe-Koru Tserova-Koriya  –  Tırnova
2149.  Meşeli Dıbovo  –  Yanbolu
2150.  Meşe-Mahalle Dıbrava  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2151.  Meşe-Mahalle Dıbravitsa  –  Eski zağra
2152.  Mıkmıl Mak  –  Kırcali
2153.  Mırzık Vodnyantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2154.  Mihallar Mihaltsi  –  Tırnova
2155.  Mikre  –  Lofça
2156.  Minkov Mahalle Minkova-Mahala  –  Kutlu Viçe
2157.  Mintişli Marino-Pole  –  Filibe
2158.  Mir-Hanlı Trem  –  Şumnu
2159.  Misilim Pravoslav  –  Eski Zağra
2160.  Mithat Paşa Köy Aleksandrovo  –  Tırnova
2161.  Mitiriz-Ova Levski  –  Filibe
2162.  Molla Musalar Daskalovo  –  Kırcali
2163.  Mratt-Allar Mirovitsi  –  Şumnu
2164.  Muharrem-Oğulları Metliçka  –  Kırcali
2165.  Muhla Mogila  –  Şumnu
2166.  Mumcu-Köy Malovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2167.  Mumcular Sveştari  –  Razgrad
2168.  Mura-Dere Zmeevo  –  Burgaz
2169.  Murat-Bey-Köy Byala-Çerkva (Gorni Turceta )  –  Tırnova
2170.  Murat-Hanlı Mamarçevo  –  Yanbolu
2171.  Muratlar Buynovo  –  Eski Cuma
2172.  Muratlı Kolyo-Gançevo  –  Eski Zağra
2173.  Muratlı Momino-Selo  –  Filibe
2174.  Murat-Paşalar Metlika  –  Kırcali
2175.  Murat-Sofu(Sofu) Ovçaga  –  Varna
2176.  Mursal Spasovo  –  Eski Zağra
2177.  Mursal-Köy Severtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2178.  Mursal-Köy Tırnovka  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2179.  Mursallar Sredska  –  Kırcali
2180.  Mursatlı Boyanovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
2181.  Murtaza Bırçevo  –  Paşmaklı
2182.  Murtaza-Ova Breza  –  Paşmaklı
2183.  Musa-Baba-Tekke Tsırvino  –  Razgrad
2184.  Musa-Bey Gılıbnik Rodoplar  –  Pernik
2185.  Musa-Bey-Çiftlik (Çiftlik Mahalle) Dolen-İzver  –  Vidin
2186.  Musacıklar Voden  –  Filibe
2187.  Musacık-Tekke Kalugerovo  –  Hasköy
2188.  Musa-Çelebi Musaçevo  –  Eski Zağra
2189.  Musa-Çelebi Musaçevo  –  Sofya
2190.  Musa-Kocalı Gılıbintsi  –  İslimiye
2191.  Musalar Okorş  –  Silistre
2192.  Musalar Visoçka  –  Eski Cuma
2193.  Musalı Muselievo  –  Plevne
2194.  Musatlı (Mustalı) Orlovo  –  Hasköy
2195.  Muslu-Çalı Vırben  –  Filibe
2196.  Mustafa Paşa Sliven-Grad  –  Hasköy
2197.  Muşuklu Klimentovo  –  Tırnova
2198.  Mutaflar Plıstina  –  Eski Cuma
2199.  Mülüz(Mülüzler) Mıglij  –  Eski Zağra
2200.  Mürselim Kondovo  –  Kırcali
2201.  Müslim Miryantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2202.  Müslim Pravoslav (Pravoslaven)  –  Eski Zağra
2203.  Müslim Pravoslaven  –  Filibe
2204.  Müslimler Dıhovo  –  Kırcali
2205.  Müslimler Hristiyanovo  –  Eski Zağra
2206.  Müslimler Sredorek  –  İslimiye
2207.  Nadır Nadarevo  –  Eski Cuma
2208.  Nadır-Köy Nadır  –  Burgaz
2209.  Nadırlar (Nadarlar) Rojden  –  Burgaz
2210.  Nal-Bantlar Kovaçevo  –  İslimiye
2211.  Nal-Bantlar Podkova  –  Kırcali
2212.  Nal-Döken Kovaç  –  Eski Zağra
2213.  Nanazlı-Dere (Narazlı Dere) Nane  –  Kırcali
2214.  Nasçı-Köy Makriopolsko  –  Eski Cuma
2215.  Nasırlı Radko-Dimitrievo  –  Şumnu
2216.  Nasreddin Bisertsi  –  Razgrad
2217.  Nasreddin Bojurovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2218.  Nasufçular Duhovets  –  Razgrad
2219.  Nasuf-Paşa Mınino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2220.  Nasuhlar Rucey  –  Kırcali
2221.  Nasva-Köy Nedelevo  –  Filibe
2222.  Nazır-Mahalle Gurkovo  –  Vidin
2223.  Nebi-Köy Dolno-Pole  –  Hasköy
2224.  Nebi-Kuyusu Yasnets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2225.  Nebiler Zdravçets  –  Kırcali
2226.  Nebi-Paşa Bregovo  –  Kırcali
2227.  Nev-Rokop Gotse-Delçev  –  Yukarı Cuma
2228.  Nevse-Sipahiler Guliyka  –  Kırcali
2229.  Nevse-Taşlı (Taşlı) Guliya  –  Kırcali
2230.  Niğ-Bolu Nikopol  –  Plevne
2231.  Niküp  –  Tırnova
2232.  Nuh-Sel Novo-Selo  –  Şumnu
2233.  Nuh-Sel Novo-Selo  –  Tırnova
2234.  Oba  –
2235.  Obruklu Obruçişte  –  Hasköy
2236.  Odalar Odatite  –  Tırnova
2237.  Oğlanlı (Ohlanlı) Momkovo  –  Hasköy
2238.  Okçular Aleksandrovo  –  Eski Zağra
2239.  Okçular Strelets  –  Tırnova
2240.  Okçular Sveti-Kliment Karlıovo  –  Filibe
2241.  Okçular Zdravets  –  Eski Cuma
2242.  Okçulu – Otluk-Öy(Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
2243.  Olacak Spoluka  –  Kırcali
2244.  Oluklu Kutlovitsa  –  Silistre
2245.  Omanlar Bosilitsa  –  Kırcali
2246.  Omarça Ralitsa  –  Eski Cuma
2247.  Omur-Bey Stambolovo  –  Tırnova
2248.  Omur-Bey Zahari-Stoyanovo  –  Eski Cuma
2249.  Omurca Stariçene  –  Razgrad
2250.  Omur-Fakı Jeklartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2251.  Omur-Köy Strelets  –  Burgaz
2252.  Orhaniye Bote-Grad  –  Sofya
2253.  Orlan-Köy Orhanovo  –  Burgaz
2254.  Orlanlar Oraç  –  Eski Cuma
2255.  Orman (Omran) Razdel  –  Silistre
2256.  Orman Goritsa Ah Yolu  –  Burgaz
2257.  Orman Kavrakirovo  –  Yukarı Cuma
2258.  Orman-Beş-Evli Goriçevo  –  Razgrad
2259.  Ormancık Goritsa  –  Eski Cuma
2260.  Orman-Çiftlik Damyanitsa  –  Yukarı Cuma
2261.  Ormanlı Lesnovo  –  Sofya
2262.  Orta Dvorişte  –  Eski Zağra
2263.  Orta- Mahalle Dennitsa  –  Şumnu
2264.  Orta- Mahalle Elda  –  Eski Cuma
2265.  Orta- Mahalle Sreditsa/Srednevo  –  Kırcali
2266.  Orta- Mahalle Sredna-Mahala  –  Burgaz
2267.  Orta- Mahalle Sredno-Seltsi  –  Razgrad
2268.  Orta- Mahalle Stolnik  –  Silistre
2269.  Ortaca-Köy Sredniyat-Vrıh  –  Plevne
2270.  Ortacı Sretsko  –  Kırcali
2271.  Orta-Çamurlu Sredna-Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2272.  Ortakçı Drujintsi  –  Kırcali
2273.  Orta-Köy Asparuhovo  –  Plevne
2274.  Orta-Köy İvaylov-Grad  –  Kırcali
2275.  Orta-Köy Sredişte  –  Eski Cuma
2276.  Orta-Köy Sredne  –  Şumnu
2277.  Orta-Köy Sredno-Selo  –  Varna
2278.  Orta-Kuyusu Sredina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2279.  Orta-Mahalle Bratovo  –  Eski Cuma
2280.  Orta-Pınar Yolu –  –  Eski Cuma
2281.  Oruç-Gazi Yunak  –  Varna
2282.  Osman Pazarı Omurtag  –  Eski Cuma
2283.  Osman-Baba-Tekkesi Teketo  –  Hasköy
2284.  Osman-Fakı Kozloduytsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2285.  Osmaniye Aleksandrovo-Bırzitsi  –  Vidin
2286.  Osman-Köy Dıbnik  –  Burgaz
2287.  Osman-Köy Vransko  –  Kırcali
2288.  Osmanlar Osmantsi  –  Kırcali
2289.  Osmanlar Visino  –  Eski Cuma
2290.  Osmanlar Visok  –  Eski Cuma
2291.  Osmanlılar Planintsa  –  Gabrova
2292.  Osman-Mahalle Peçenitsa  –  Razgrad
2293.  Osman-Paşalar Osmanovo  –  Kırcali
2294.  Osmar  –  Şumnu
2295.  Otaklar (Hatanlar) Sestrinsko  –  Kırcali
2296.  Otaşlı Eğri Dere  –  Kırcali
2297.  Otluca Trevna  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2298.  Otluk-Köy Panagürişte  –  Tatar Pazarcık
2299.  Otman-Köy Rezbartsi  –  Köstendil
2300.  Otmanlı Simeonovo  –  Yanbolu
2301.  Ovacık Gorno-Pole  –  Hasköy
2302.  Ovacık Polyanovo Ovocik ve Ferdinandovo Harmanlı  –  Hasköy
2303.  Ovacılar Bagryanka  –  Kırcali
2304.  Ova-Söğütlüsü Vırvane  –  Şumnu
2305.  Ova-Şermen(Şermen) Volno  –  Razgrad
2306.  Oyvoda Voyvoda  –  Şumnu
2307.  Öksüzce Sirakovo  –  Hasköy
2308.  Ömer-Köy Rogaç  –  Kırcali
2309.  Ömerler Lübino  –  Kırcali
2310.  Ömerli Soyko  –  Tatar Pazarcık
2311.  Ömer-Mahalle Botevo  –  Kutlu Viçe
2312.  Ömer-Oğulları-Yağmurlar Dıjdovnitsa  –  Kırcali
2313.  Ör-Bek Eğridere  –  Kırcali
2314.  Örçenler Bojurga  –  Eski Cuma
2315.  Ördekçiler (Gök Viran) Patitsa  –  Kırcali
2316.  Ördekler Gıskovo  –  Kırcali
2317.  Örencik Golâma-Gradişte  –  Eski Cuma
2318.  Örencik Gradsko  –  İslimiye
2319.  Örencik Konstantinovo  –  Hasköy
2320.  Örencik Krepost  –  Hasköy
2321.  Örenciler Zlato-Ustovo  –  Hasköy
2322.  Örenli Asen  –  Eski Zağra
2323.  Öse-Köy Visoko  –  Kırcali
2324.  Öte-Mahalle Östreştina  –  Eski Cuma
2325.  Özbek Ezbetsi  –  Kırcali
2326.  Özlü-Bey-Köy(Özlü Benlik) Mogolişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2327.  Padırlar Padarino  –  Eski Cuma
2328.  Palaska Budo-Zemya  –  Paşmaklı
2329.  Pamukçu (Pamukça ,Pamuklu) Pamukliya  –  Şumnu
2330.  Paparcık (Tağarcıklar) Sekirya  –  Kırcali
2331.  Papazlar Malo-Gradets  –  Eski Cuma
2332.  Papazlı Popovitsa  –  Filibe
2333.  Paracık Bistrets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2334.  Para-Mahalle Paritsa  –  Rusçuk
2335.  Paşa  –  Hasköy
2336.  Paşa-Balı Kableşkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2337.  Paşa-Köy Bolyarevo  –  Yanbolu
2338.  Paşa-Köy Generalovo  –  Hasköy
2339.  Paşa-Köy Malenovo  –  Yanbolu
2340.  Paşa-Köy Mirovo  –  Tırnova
2341.  Paşa-Köy Paşino  –  Burgaz
2342.  Paşa-Köy Vladislavovo  –  Varna
2343.  Paşa-Köy Voyvodovo  –  Vraça
2344.  Paşa-Mahalle Krumovo  –  Filibe
2345.  Paşa-Mahalle Paşovo  –  Hasköy
2346.  Paşa-Mahalle Voyvoda  –  Eski Zağra
2347.  Paşa-Yiğit Voyvodino  –  Varna
2348.  Paşmaklı Smolyan  –  Paşmaklı
2349.  Pazar(Yeni Pazar) Çerno-Oçene  –  Kırcali
2350.  Pazarcık Tırgovişte  –  Eski Cuma
2351.  Pazarlar Pazartsi  –  Kırcali
2352.  Peçeli Vekilitsi  –  Şumnu
2353.  Peresiler Skalak  –  Kırcali
2354.  Peser-Ova Pisarevo  –  Plevne
2355.  Peştere Peştera  –  Tatar Pazarcık
2356.  Pınar-Beş-Evli Bojurovo  –  Razgrad
2357.  Pınarcık Bunarçevo , İzorovo  –  Hasköy
2358.  Pınarcık H.G.Danov  –  Filibe
2359.  Pınarlı İzvornik  –  Varna
2360.  Pıtraklı Baştino  –  Silistre
2361.  Piller Starçişte  –  Eski Cuma
2362.  Pireler Starçişte  –  Eski Cuma
2363.  Pir-İ Fakı Ravnets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2364.  Pir-İ Vadi Provadiya  –  Varna
2365.  Pirinçli Zlato-Pole  –  Hasköy
2366.  Pirli-Cami-Mahalle Glavamtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2367.  Pirli-Davulcular-Mahalle Oreşnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2368.  Pirli-Köy Gradnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2369.  Pişman Razkayane  –  Eski Zağra
2370.  Plevne Pleven  –  Plevne
2371.  Ponduzguzlar Besnurka  –  Kırcali
2372.  Pop-Köy Popovo  –  Eski Cuma
2373.  Pop-Köy Popovo  –  Yanbolu
2374.  Postalar Starjevtsi  –  Kırcali
2375.  Posunlar Krasino  –  Eski Cuma
2376.  Potruşan Petruşan  –  Varna
2377.  Poturnak Velika  –  Burgaz
2378.  Pranga Patriarh-Evtimievo  –  Filibe
2379.  Pulmiye(Lom-Palanga) Lom  –  Kutlu Viçe
2380.  Püller Starçişte  –  Eski Cuma
2381.  Radne-Mahalle Radnevo(Radne-Mahle)  –  Eski zağra
2382.  Rahimli Ralitsa  –  Kırcali
2383.  Rahman-Âşıklar Okorş  –  Silistre
2384.  Rahman-Hoca Raliçevo  –  Kırcali
2385.  Rahmanlar Blagovets  –  Kırcali
2386.  Rahmanlar Boji-Dar  –  Filibe
2387.  Rahmanlar Rozino  –  Plevne
2388.  Rahmanlı Rozovets  –  Filibe
2389.  Rah-Ova İlçesi Oryahovska Okoliya  –  Vraça
2390.  Rah-Ova Oryahovo  –  Vraça
2391.  Rakit-Ova Rakitovo  –  Tatar Pazarcık
2392.  Rako-Viçe Orehovitsa  –  Plevne
2393.  Ramadanlar Velikdençe  –  Kırcali
2394.  Ram-Köy (Ramiş) Ayrovo  –  Kırcali
2395.  Raş-Köy Lübentsi  –  Tırnova
2396.  Razgrad-Mahalle Razgrad-Mahala Kutliviçe  –  Razgrad
2397.  Recep-Köy Dryanovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2398.  Recep-Mahalle Arkovna  –  Varna
2399.  Recep-Mahalle Granitets  –  Burgaz
2400.  Reis-Köy Glavatar  –  Filibe
2401.  Resiller Ralitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2402.  Resiller Snyagovo  –  Burgaz
2403.  Rumeli Rumeliya  –  Sofya
2404.  Rupça (Urupça) –  –  Burgaz
2405.  Ruscuk Ruse  –  Rusçuk
2406.  Ruslar Ignatievo  –  Varna
2407.  Rüstemler Maystorovo  –  Kırcali
2408.  Saatler Zdravets  –  Hasköy
2409.  Sabri-Paşa-Köy Botevo  –  Vidin
2410.  Sabuncular Sabunare  –  Kırcali
2411.  Sadık-Köy Tyanevo  –  Hasköy
2412.  Sadıklar Verentsi  –  Eski Cuma
2413.  Sadıklı Veren  –  Eski Zağra
2414.  Sağırlar Dryanovets  –  Rusçuk
2415.  Sağırlar Gledika-Gluhar  –  Kırcali
2416.  Sağırlar İrnik  –  Silistre
2417.  Sağsınlar Zafirovo  –  Silistre
2418.  Sakarlı Markovo  –  Eski zağra
2419.  Salaş – Belgratcık  –  Vidin
2420.  Saldım-Köy Yakim-Gruevo  –  Razgrad
2421.  Salihler Branitsa  –  Hasköy
2422.  Salihler Bratimir  –  Silistre
2423.  Salihler Prilentsi  –  Kırcali
2424.  Salihler Smoçevo  –  Burgaz
2425.  Salman Plenimir  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2426.  Salman-Cami-Atı Ençets  –  Kırcali
2427.  Salmanlar  –  Şumnu
2428.  Salmanlar Slamino  –  Yanbolu
2429.  Salmanlar Snejinka  –  Kırcali
2430.  Saltıklar Koprinka  –  Eski Zağra
2431.  Saltıklar Presiyan  –  Eski Cuma
2432.  Saltıklar Sredkovets  –  Şumnu
2433.  Saltıklar Visoka  –  Kırcali
2434.  Samana Koşukavak  –  Kırcali
2435.  Sancaktar Grozden  –  Burgaz
2436.  Sandıkcı Rakla  –  Varna
2437.  Sapaca Sneja  –  Burgaz
2438.  Sap-Dere Bırzeya  –  Kırcali
2439.  Saran-Bey (Saruhan-Bey) Saranovo  –  Tatar Pazarcık
2440.  Saranlı Oryahovo  –  Hasköy
2441.  Saranlı Saransko  –  Yanbolu
2442.  Saranlı-Yeni-Köy Telets  –  Yanbolu
2443.  Sarhoşlar Veselçane  –  Kırcali
2444.  Sarı-Beyli Yavorets  –  Gabrova
2445.  Sarıca Balog  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2446.  Sarıca Rositsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2447.  Sarıca-Viran Samokkitna  –  Kırcali
2448.  Sarı-Demirci Zlato-Sel  –  Filibe
2449.  Sarıdır Venelin  –  Varna
2450.  Sarı-Duran Tvırdintsi  –  Eski Cuma
2451.  Sarı-Göl Blatnitsa  –  Tatar Pazarcık
2452.  Sarı-Göl Lüben-Karavelovo  –  Varna
2453.  Sarı-Göl Tırnovitsi  –  Silistre
2454.  Sarı-Hanlar Jılti-Hani  –  Burgaz
2455.  Sarı-Hanlı Sedefçe  –  Kırcali
2456.  Sarı-Hatip Vladimirovtsi  –  Razgrad
2457.  Sarı-İsmail Samuilovo  –  Eski zağra
2458.  Sarı-Kaya Skalak  –  Burgaz
2459.  Sarı-Kız Jıltuşa  –  Kırcali
2460.  Sarı-Kovanlık Medovets  –  Varna
2461.  Sarı-Mahmut Alekseevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2462.  Sarı-Meşe Gorun  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2463.  Sarı-Musa Smin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2464.  Sarı-Musa Veselie  –  Burgaz
2465.  Sarınasıf Zavetno  –  Eski Cuma
2466.  Sarı-Nebi Balik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2467.  Sarı-Papazlar Jılto-Kamık  –  Eski Zağra
2468.  Sarı-Taş Jılt-Kamık  –  Filibe
2469.  Sarı-Yar Hacı Dimitriovo Ziştovi  –  Tırnova
2470.  Sarı-Yar Jılt-Bryag  –  İslimiye
2471.  Sarı-Yar Jılti-Rid  –  Kırcali
2472.  Sarı-Yurt Jılti-Breg  –  Hasköy
2473.  Sarmaşık Brışlyan  –  Burgaz
2474.  Sarnıç Sırnak  –  Kırcali
2475.  Sarnıç Sırnitsa  –  Hasköy
2476.  Sarp-Dere Ruçey  –  Kırcali
2477.  Sarp-Dere Vırli-Dol  –  Kırcali
2478.  Sarsaklar Zimornitsa  –  Kırcali
2479.  Sarsanlar Zafirovo  –  Silistre
2480.  Sarsıplı Tserovişte  –  Eski Cuma
2481.  Satı-Bey Nadejdino  –  Filibe
2482.  Satı-Köy Polyanets  –  Kırcali
2483.  Satılmış Ezerets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2484.  Sazlı Trıstika  –  Razgrad
2485.  Sazlı-Köy Trıstikovo  –  Burgaz
2486.  Sefer-Köy Raklinovo  –  Burgaz
2487.  Sefer-Mahalle Bozartsi  –  Eski Cuma
2488.  Selalı Borets  –  Filibe
2489.  Sel-Bükün  –  Hasköy
2490.  Selçuk-Ova Kalyanovo  –  Filibe
2491.  Selim-Köy Mirovets  –  Eski Cuma
2492.  Selim-Kuyusu Konare  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2493.  Selim-Mahalle Kirkovo-Mahala  –  Lofça
2494.  Selvi (Servi) Sevlievo Gabrova  –  Selvi
2495.  Semçin  –  Tatar Pazarcık
2496.  Semerci Semercievo  –  Rusçuk
2497.  Semerciler Sellari  –  Kırcali
2498.  Semerciler Semertsi  –  Eski Cuma
2499.  Semihçe Klokotnisa  –  Hasköy
2500.  Semiz-Ala Draganovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2501.  Semizler Sırakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2502.  Semizler Velikovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2503.  Sene-Bir Sini-Bir  –  Şumnu
2504.  Sepetçi Novo-Malko-Koşniçari  –  Eski Cuma
2505.  Serdar-Çiftlik Stoyanovo  –  Kutlu Viçe
2506.  Serdimen Orlova-Mogila  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2507.  Ser-Güveç Ser-Güvets  –  Tırnova
2508.  Sevar Sevar  –  Razgrad
2509.  Sevdalı Kamen  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2510.  Seydi Köy Vino-Grad  –  Tırnova
2511.  Seydi-Oğlu Seydol  –  Razgrad
2512.  Seyit Seyaçi  –  Eski Cuma
2513.  Seyit-Ahmet Rakovski  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2514.  Seyit-Ali-Fakı Skala  –  Silistre
2515.  Seymen Lozenets  –  Yanbolu
2516.  Seymen Mirovo  –  Eski Zağra
2517.  Seymen Simeonov-Grad  –  Hasköy
2518.  Seymen Strajar  –  Eski Zağra
2519.  Sıçanlı Bejantsi  –  Kırcali
2520.  Sığırcık Govedare  –  Filibe
2521.  Sığırcık Rıtlina  –  Eski Cuma
2522.  Sınır-Yeni-Mahalle Mejdan  –  Silistre
2523.  Sıra-Kaya Skalak  –  Burgaz
2524.  Sır-Alan Bratan  –  İslimiye
2525.  Sıratça Straja  –  Eski Cuma
2526.  Sırcılar Podles  –  Silistre
2527.  Sırna-Bey Borisovo  –  Rusçuk
2528.  Sırt-Alan-Kılıç Beliçitsa  –  Razgrad
2529.  Sırt-Harman Gorno-Vırşilo  –  Tatar Pazarcık
2530.  Sırt-Köy Bilo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2531.  Sırt-Köy Bilo  –  İslimiye
2532.  Sırt-Köy Gırbişte  –  Kırcali
2533.  Sırt-Köy Rıt  –  Kırcali
2534.  Sırt-Mahalle Vetrişte  –  Şumnu
2535.  Silistre Silistra  –  Silistre
2536.  Simitler Gorno-Çerkovişte  –  Eski Zağra
2537.  Simitler Morozovo  –  Eski Zağra
2538.  Simitli Simigli (İzvorite)  –  Yukarı Cuma
2539.  Sinan Pomen  –  Şumnu
2540.  Sinaplı Sinapovo  –  Yanbolu
2541.  Sindel Sendel  –  Varna
2542.  Sinecik Stamboliyski  –  Hasköy
2543.  Sipahiler (Ispahlar) Ovçevo  –  Kırcali
2544.  Sipahlar-Burnu Konnitsa  –  Kırcali
2545.  Sivri-Kaya Ostır-Kamık  –  Hasköy
2546.  Siyahlar Angelovo  –  Silistre
2547.  Size-Bolu Sozopol  –  Burgaz
2548.  Softalar Softite  –  Kırcali
2549.  Sofular  –  Razgrad
2550.  Sofular Bogomiltsi  –  Eski Cuma
2551.  Sofular Kovil  –  Eski Cuma
2552.  Sofular Malomir  –  Şumnu
2553.  Sofular Mıdrets  –  Eski Zağra
2554.  Sofular Mıdrets  –  Kırcali
2555.  Sofular Osenets  –  Şumnu
2556.  Sofular Skobelovo  –  Eski Zağra
2557.  Sofular Sobina  –  Eski Cuma
2558.  Sofular Vılnari  –  Şumnu
2559.  Sofu-Yurdu (Sofular) Bogomolsko  –  Eski Cuma
2560.  Soğanlık –Yeni Mahalle Malko-Paisievo  –  Silistre
2561.  Soğucağız Studenitsa  –  Şumnu
2562.  Soğucak Çistemensko  –  Silistre
2563.  Soğucak Studena  –  Hasköy
2564.  Soğucak Studena  –  Sofya
2565.  Soğucak Studenets  –  Razgrad
2566.  Soğuk-Dal Mançevo  –  Kırcali
2567.  Soğuk-Pınar Studen-Kladenets  –  Kırcali
2568.  Solmaz Voden  –  Hasköy
2569.  Soluklar Glumovo  –  Kırcali
2570.  Sorgunlu Vırbovo  –  Hasköy
2571.  Soyaklı Angelariy  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2572.  Söğün-Dal Suhin-Dol  –  Tırnova
2573.  Söğütçük Riltsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2574.  Söğütçük Vodno  –  Silistre
2575.  Söğütlü Vırbak  –  Şumnu
2576.  Söğütlü Vodnyanka  –  Eski Zağra
2577.  Söneç Sırpovo  –  Silistre
2578.  Söycük Vodno  –  Silistre
2579.  Söylemezler Dryanova-Glava  –  Kırcali
2580.  Söylüm Pigavets  –  Kırcali
2581.  Suatçe Suhatçe  –  Vraça
2582.  Sucağız  –  Razgrad
2583.  Sucağız-Köy Voditsa  –  Varna
2584.  Sultan Nevski  –  Eski Cuma
2585.  Sultan-Köy(Sultanlar) Sultantsi  –  Varna
2586.  Sultanlı Zlatolist  –  Kırcali
2587.  Suluca-Alı Sadova  –  Varna
2588.  Sulucalı Çarda  –  Yanbolu
2589.  Sulu-Derbent Momina-Banya (Momino-Prohod)  –  Sofya
2590.  Sulu-Köy Ohlüvets  –  Kırcali
2591.  Sulumlu Zagarsko  –  Kırcali
2592.  Sungurlar (Songurlar) Sulitsa  –  Eski Zağra
2593.  Sungurlar(Sungular) – Karin-Abat(Karnobat)  –  Burgaz
2594.  Sungurlar(Sungullar) Vokil  –  Silistre
2595.  Susam  –  Hasköy
2596.  Su-Sığırlık  –  Şumnu
2597.  Susuz Bez-Vodno  –  Kırcali
2598.  Susuz-Burun Buhovo  –  Kırcali
2599.  Susuz-Köy Bez-Voditsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2600.  Suvatlar Suvatite  –  Burgaz
2601.  Sül-Büklün Malki-Voden  –  Hasköy
2602.  Süleyman-Fakı Strajitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2603.  Süleyman-Köy Novogortsi  –  Tırnova
2604.  Süleyman-Köy Seçişte  –  Şumnu
2605.  Süleymanlık Spasovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2606.  Sülmeşli Plodovitovo  –  Eski Zağra
2607.  Sülmeşli Sredets  –  Eski Zağra
2608.  Sülya –Köy Dositeevo  –  Hasköy
2609.  Sün-Bey Banovo  –  Varna
2610.  Sünnetçiler Rezaç  –  Tırnova
2611.  Sünnetler Mozorovo  –  Eski Zağra
2612.  Sürgülü Vleçugovo  –  Kırcali
2613.  Sürmenler Şiroko-Pole  –  Kırcali
2614.  Sürtü-Köy Nanevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2615.  Sütçüler Ostra-Mogila  –  İslimiye
2616.  Süt-Kesiği Mleçino  –  Kırcali
2617.  Şaban Draganovo  –  Kırcali
2618.  Şaban-Kırı Zagoritsi  –  Burgaz
2619.  Şaban-Köy Draganovo  –  Kırcali
2620.  Şabanlar Kableşkovo  –  Kırcali
2621.  Şabanlar Topolska  –  Kırcali
2622.  Şabanlı  –  Yanbolu
2623.  Şabanlı Sırnitsa  –  Tatar Pazarcık
2624.  Şabla  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2625.  Şadi-Köy Dobrotiç  –  Varna
2626.  Şadiler Çavka  –  Kırcali
2627.  Şahinciler Sokolnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2628.  Şahin-Dere Orlov-Dol  –  Hasköy
2629.  Şahinler Krugauevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2630.  Şahinler Mıjentsi  –  Kırcali
2631.  Şahinler Nova-Kamena  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2632.  Şahinler Sokolite  –  Kırcali
2633.  Şahlı (Şahin-Kaya) Sokolovo  –  Lofça
2634.  Şahlı Sokolsko  –  Kırcali
2635.  Şah-Pala Krilatitsa  –  Kırcali
2636.  Şah-Pazlı Yastrebovo  –  Eski Zağra
2637.  Şahveler Tsarevtsi  –  Eski Cuma
2638.  Şamlı Gorno-Botevo  –  Eski Zağra
2639.  Şamlı Şamlievo  –  Plevne
2640.  Şarlılar Braniçevo  –  Şumnu
2641.  Şavklar (Şevkler) Svetlina Yeni Zağra  –  İslimiye
2642.  Şef Zlaten-Rog  –  Vidin
2643.  Şekere Lov  –  Razgrad
2644.  Şekerli Hacı-Dimitriovo  –  Eski Zağra
2645.  Şeker-Pınar Sladık-Kladenets  –  Eski Zağra
2646.  Şen-Ova Senovo  –  Razgrad
2647.  Şeremet Bırzitsa  –  Varna
2648.  Şeremet Stoletovo  –  Eski Zağra
2649.  Şeremet-Köy Veslets  –  Razgrad
2650.  Şeremetler Berkovski  –  Eski Zağra
2651.  Şeyh-Aslı Eşikasli  –  Tatar Pazarcık
2652.  Şeyh-Köy Glavatartsi  –  Kırcali
2653.  Şeyhler (Şıhlar) Raklitsa  –  Burgaz
2654.  Şeyhler(Şehler) Stareyşino  –  Kırcali
2655.  Şeytancık Hitrin  –  Şumnu
2656.  Şeytan-Köy Kosovo  –  Paşmaklı
2657.  Şeytanlar Usoi  –  Tırnova
2658.  Şişeler Şişentsi  –  Vidin
2659.  Şişko Şişkovitsa  –  Eski Cuma
2660.  Şişmanlar Avtoevo  –  Filibe
2661.  Şumnu Şumen  –  Şumnu
2662.  Şükürler Svetoslantsi  –  Tırnova
2663.  Taban Sandrovo  –  Rusçuk
2664.  Taban/Taçlar Venkovets  –  Sofya
2665.  Tağar-Köy Tagarevo  –  Burgaz
2666.  Tahtalı Malko-Topolovo  –  Filibe
2667.  Talaşman-Dere Samovila  –  Kırcali
2668.  Talaşmanlı Genaral-Toşevo  –  Yanbolu
2669.  Talaşmanlı Strelets  –  Eski Zağra
2670.  Taptık Kipra  –  Varna
2671.  Taraş-Köy Kruşevo  –  Burgaz
2672.  Tas-Tepe Çukarka  –  Burgaz
2673.  Taş-Arı Pçelin  –  Burgaz
2674.  Taşçı Kamenar  –  Razgrad
2675.  Taş-Hisar – Pir-İ Vadi(Provadiya)  –  Varna
2676.  Taş-Kesen Sarantsi  –  Sofya
2677.  Taşkın Buyhovitsa  –  Paşmaklı
2678.  Taşkınlar Vrelo  –  Kırcali
2679.  Taşlı-Çilingir Golayamo-Kamenyane Koşu-Kavak  –  Kırcali
2680.  Taşlık  –  Sofya
2681.  Taşlık Kamensko  –  Burgaz
2682.  Taşlık Noçevo  –  Kırcali
2683.  Taşlı-Köy (Taşlık) Kamenyak  –  Burgaz
2684.  Taşlı-Köy Kamneyane  –  Kırcali
2685.  Taşlı-Sütlü-Dere Malko-Kamenyane  –  Kırcali
2686.  Taş-Tepe Kamen-Vrıh  –  Yanbolu
2687.  Tatar Moskovets  –  Filibe
2688.  Tatar Pazarcık  –  Tatar Pazarcık
2689.  Tatar-Atmaca Sokol  –  Silistre
2690.  Tatarcık Slana-Bara  –  Vidin
2691.  Tatar-Kadı-Köy Kapitan-Dimitrovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2692.  Tatar-Köy Filipovo  –  Yanbolu
2693.  Tatar-Köy Gılıbets  –  Burgaz
2694.  Tatar-Köy Konstantinovo  –  Yanbolu
2695.  Tatar-Köy Konuş  –  Hasköy
2696.  Tatar-Köy Radovets  –  Yanbolu
2697.  Tatarlar Tatare  –  Tırnova
2698.  Tatar-Mahalle Dondukovo Pulmiye(Lom)  –  Kutlu Viçe
2699.  Tatar-Mahalle Veselin  –  Varna
2700.  Tatar-Ova Tatarevo Hacı-İlyas(Pırvo-May)  –  Filibe
2701.  Tavalı Tavaliçevo  –  Köstendil
2702.  Tavşan-Tepe Kabile  –  Yanbolu
2703.  Teker Zlatna-Niva  –  Şumnu
2704.  Tekir Sivino  –  Paşmaklı
2705.  Tekir Trivoditsi  –  Filibe
2706.  Tekke Bogomil  –  Hasköy
2707.  Tekke Bogomilovo  –  Eski Zağra
2708.  Tekke Hristo-Danovo  –  Filibe
2709.  Tekke Manastırtsi  –  Eski Zağra
2710.  Tekke Obriçişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2711.  Tekke Voden  –  Razgrad
2712.  Tekkeciler Dıbravitsa  –  Eski Cuma
2713.  Tekke-Dere  –  Şumnu
2714.  Tekke-Köy Malevo  –  Hasköy
2715.  Tekkeler Obitel  –  Eski Cuma
2716.  Tekkeler-Cami Malko-Tsırkvişte  –  Eski Cuma
2717.  Tekkeler-Kebir Obitel Osman Pazar  –  Eski Cuma
2718.  Tekkeler-Sagir Golyama-Sırkvişte  –  Eski Cuma
2719.  Tekke-Mahalle Grafitovo  –  İslimiye
2720.  Tekke-Mahalle Manastirsko  –  Razgrad
2721.  Tekke-Menetler Broş  –  Kırcali
2722.  Tellal-Köy (Delâv-Köy) Glaştay  –  Eski Cuma
2723.  Tellal-Köy Klikaç  –  Burgaz
2724.  Tençe Tença  –  Tırnova
2725.  Tepe-Altı Dolişte  –  Kırcali
2726.  Tepe-Altı Pod-Vrıh  –  Kırcali
2727.  Tepecik Rudina  –  Kırcali
2728.  Terbi-Köy Kapitan Petko  –  Şumnu
2729.  Tercüman İzvorişte  –  Burgaz
2730.  Terke-Bolu Trapkolovo  –  İslimiye
2731.  Ters-Kondu Severnyak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2732.  Terter  –  Razgrad
2733.  Terzi-Köy Kroyaçevo/Kroyatsi  –  Kırcali
2734.  Terziler Dolno-Şivaçevo  –  Tırnova
2735.  Terzili Terziysko  –  Burgaz
2736.  Terzi-Obası Golemo-Şivaçevo  –  İslimiye
2737.  Terzi-Ören Tihomir  –  Kırcali
2738.  Tete-Ven Tetovo  –  Razgrad
2739.  Tet-Ova Tetovo  –  Razgrad
2740.  Tıkızca  –
2741.  Tıraşlı Zelinik  –  Tırnova
2742.  Tırnak – Bela-Slatina  –  Vraça
2743.  Tırnava – Bela-Slatina  –  Vraça
2744.  Tırnovacık Malko-Tırnova  –  Burgaz
2745.  Tırnova-Seymen Zlaten-Dol Harmanlı  –  Hasköy
2746.  Tilkiler Lisisite  –  Kırcali
2747.  Timurtaşlı – Koyuntepe  –  filibe
2748.  Tiremezli Bregovo  –  Hasköy
2749.  Tokacık Takaçka  –  Kırcali
2750.  Tokaç Koşu Kavak  –  Kırcali
2751.  Tokçular Slaveevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2752.  Tokmak-Köy Çukovets  –  Silistre
2753.  Tokmaklı-Dere Çukovo  –  Kırcali
2754.  Tomaşlar Rastnik  –  Kırcali
2755.  Topal-Köy Krivitsa  –  Şumnu
2756.  Topallar Hvostyane  –  Kırcali
2757.  Topalllar Kudsovo  –  Kırcali
2758.  Topçu Senovo  –  Razgrad
2759.  Topçu Strelkovo  –  Silistre
2760.  Topçu-Köy Topçiysko  –  Burgaz
2761.  Toprak-Hisar Zemlen  –  Eski Zağra
2762.  Toprak-Mahalle Smirnentsi  –  Hasköy
2763.  Topuklu Srednogortsi  –  Paşmaklı
2764.  Topuzlar Paşkul  –  Kırcali
2765.  Topuzlar Topuzevo  –  İslimiye
2766.  Topuzlar Zornitsa  –  Yanbolu
2767.  Torfulu Pırvitsa  –  Kırcali
2768.  Torlak Hlebarevo  –  Razgrad
2769.  Torlak-Mahalle Zagortsi  –  İslimiye
2770.  Toros Lazor-Stanevo  –  Lofça
2771.  Tortamış Brastovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2772.  Tospatlar Rositsa  –  Tırnova
2773.  Toyanlı Jergovets  –  Eski Zağra
2774.  Toy-Köy Dropla  –  Burgaz
2775.  Toy-Kuyusu Dropla  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2776.  Toz-Burun Mogolitsa  –  Paşmaklı
2777.  Toz-İ-Balâ(Toz Balya) Gorno-Prahovo  –  Kırcali
2778.  Toz-İ-Esir Dolno-Prahovo Eğri Dere  –  Kırcali
2779.  Toz-Patlar Rositsa  –  Eski Cuma
2780.  Trıstenik (Türk Trıstenik ) Slavyanovo  –  Tırnova
2781.  Tunafça Alaca hisar/Koznik  –  Filibe
2782.  Turfanlı İglika  –  Yanbolu
2783.  Turhanlar Tsvetnitsa  –  Eski Cuma
2784.  Turnacık Türk Bulgar Sınırında Türk Köyü  –
2785.  Turna-Dere Rosno  –  Tırnova
2786.  Turna-Ovası Turnoso  –  Eski Cuma
2787.  Turpçular Orlyak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2788.  Tursun Zdravets  –  Razgrad
2789.  Tutrakan Tutrakan  –  Silistre
2790.  Tuzlu-Alan Maysko  –  Tırnova
2791.  Tuzluk (Tuzluk-Köy) Solişte  –  Kırcali
2792.  Tuzluk Balçişka Tuzlata  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2793.  Tuzluk Slannik  –
2794.  Tuzlu-Su Solnitsa  –  Varna
2795.  Tüler Mrejiçko  –  Kırcali
2796.  Tülüce Prelog  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2797.  Türbe(Tülbe) Kapişte  –  Eski Cuma
2798.  Türbeler Goritsa  –  Eski Cuma
2799.  Türbeler Zayçino  –  Kırcali
2800.  Türk-Ala-Gün Varovnik  –  Burgaz
2801.  Türk-Alan Bılgarin  –  Hasköy
2802.  Türk-Arnavutlar Belogradets  –  Varna
2803.  Türk-Bey-Köy İskra  –  Burgaz
2804.  Türk-Erceği(Türk-Erecek) Rodopsko  –  Kırcali
2805.  Türk-Eriği Kozlovets  –  Tırnova
2806.  Türkeşe Şişkovitsa  –  Tırnova
2807.  Türk-Fındığı Tuska-Leşnitsa(Leşnitsa) Troyan  –  Lofça
2808.  Türk-Gebe Plovka  –  Kırcali
2809.  Türk-Kaba-Ağaç Veleşani  –  Kırcali
2810.  Türk-Kosu – Tutrakan  –  Silistre
2811.  Türk-Kuyusu Kosara  –  Silistre
2812.  Türkmenler Tamarino  –  Yanbolu
2813.  Türkmen-Mahalle Bılgarene  –  Eski Zağra
2814.  Türkmeşli Rupkite  –  Eski Zağra
2815.  Türk-Pınar Bılgarski-İzvor(Turski-İzvor) Teteven  –  Lofça
2816.  Türk-Smil Nova-Çerna  –  Silistre
2817.  Türk-Söğütçük Topola  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2818.  Türk-Ürpek Latinka  –  Kırcali
2819.  Uflandır Tulovo  –  Eski Zağra
2820.  Ulanlı(Oğlanlı) Ruen  –  Burgaz
2821.  Umucullu Şeynovo  –  Eski Zağra
2822.  Umur-Fakı Jeglartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2823.  Umur-Veren Dıjlets  –  Kırcali
2824.  Uncular Kurtovo  –  Filibe
2825.  Upçeli Asenovo  –  Yanbolu
2826.  Urlar Suhino  –  Kırcali
2827.  Urum-Bey Greevtsi  –  Kırcali
2828.  Urum-Beyli Lesovo  –  Yanbolu
2829.  Urum-Çiflik Stara-Reka  –  Yanbolu
2830.  Urum-Köy Efrem  –  Hasköy
2831.  Urum-Köy İnce-Voyvoda  –  Burgaz
2832.  Urum-Yeni-Köy Bılgarovo  –  Burgaz
2833.  Usul-Köy Sekulovo  –  Silistre
2834.  Uyvan İvanovo  –  Şumnu
2835.  Uzlar Uzovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2836.  Uzun-Ali – Koşu-Kavak  –  Kırcali
2837.  Uzunca Dılghevo  –  Hasköy
2838.  Uzunca-Alan Prostorno  –  Eski Cuma
2839.  Uzunca-Alan Ravno  –  Razgrad
2840.  Uzunca-Orman Bodantsi  –  Silistre
2841.  Uzunca-Ova Uzuncovo  –  Hasköy
2842.  Uzuncular Deventsi  –  Kırcali
2843.  Uzun-Dere Nedelino Darı-Dere(Zlato-Grad)  –  Paşmaklı
2844.  Uzun-Güney Dılgı-Pripek  –  Tırnova
2845.  Uzun-Hasan Trakiya  –  Eski Zağra
2846.  Uzun-Himmetler Oritsa  –  Kırcali
2847.  Uzun-Kır-Ova Dılgo-Pole  –  Filibe
2848.  Uzunlar Dlıjko  –  Şumnu
2849.  Uzunlar Planintsi  –  Gabrova
2850.  Uzunlar Visokovtsi  –  Tırnova
2851.  Üç-Durak Delçevo  –  Yukarı Cuma
2852.  Üç-Evler  –  Kırcali
2853.  Üç-Tepe Tri-Mogili  –  Kırcali
2854.  Üç-Tepe Tri-Mogoli  –  Filibe
2855.  Ürlemiş Ezore  –  İslimiye
2856.  Ürpek Boynik  –  Kırcali
2857.  Üsküdar Skutare  –  Filibe
2858.  Üsküdar Ştit  –  Hasköy
2859.  Üstün-El Üstina  –  Filibe
2860.  Üşenli Botevo  –  Varna
2861.  Ütükler Gortsvet  –  Razgrad
2862.  Vakıf Ustrem  –  Yanbolu
2863.  Varatlar Delçevo  –  Razgrad
2864.  Vardun  –  Şumnu
2865.  Vaya-Köy Dolno-Ezerovo  –  Burgaz
2866.  Veis-Köy Bobovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2867.  Veletler Verentsi  –  Eski Cuma
2868.  Veli-Baş Veliko  –  Burgaz
2869.  Veli-Bey Milanovo  –  Şumnu
2870.  Veli-Bey-Köy Veliçka  –  Eski Cuma
2871.  Veli-Fakı Popgrigorovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2872.  Veli-Köy Velikovtsi  –  Eski Cuma
2873.  Veli-Meşe Güney Bulgaristan  –
2874.  Vet-Ova Vetovo  –  Rusçuk
2875.  Vetren Jitarovo  –  Burgaz
2876.  Vidin Bononia Daha Sonra Bdin  –  Sofya
2877.  Viran-Tekke Kapitan Andreevo  –  Hasköy
2878.  Visker  –
2879.  Vis-Köy Tsarev-Dol  –  Silistre
2880.  Vis-Köy Vis  –  Kırcali
2881.  Vraca Vratsa  –  Vraça
2882.  Vuruşlu Otluk Köy(Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
2883.  Yağ-Basan-Kebir Golyama-Çinko  –  Kırcali
2884.  Yağ-Basan-Sagir Malka-Çinka  –  Kırcali
2885.  Yağcı Maslerevo  –  Tırnova
2886.  Yağcılar Veselets  –  Eski Cuma
2887.  Yağ-Kanlı Dıblovo  –  Eski Zağra
2888.  Yağlar Dragomir  –  Filibe
2889.  Yağlı Maslinovo  –  Hasköy
2890.  Yağmur-Baba Dıjdovnik  –  Kırcali
2891.  Yağmur-Köy Dıjdino  –  Kırcali
2892.  Yağmurlar Dıjdovnik  –  Kırcali
2893.  Yağmurlu Mokrişta  –  Tatar Pazarcık
2894.  Yağmurluk  –  Şumnu
2895.  Yahyalı Maslinovo  –  Hasköy
2896.  Yalı-Çatalca Polyana  –  Silistre
2897.  Yalımlar Ostrets  –  Eski Cuma
2898.  Yalı-Üç-Orman Tri-Gortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2899.  Yamaç-Köy Ridovo  –  Kırcali
2900.  Yamalı Propast  –  Kırcali
2901.  Yamna Preselets  –  Eski Cuma
2902.  Yanaklar Novo-Selo  –  Eski Zağra
2903.  Yanaklar Yanino  –  Kırcali
2904.  Yanbolu Yambol  –  Yanbolu
2905.  Yanık-Balabanlı Asparuhovo  –  Burgaz
2906.  Yanıklar Progorelets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2907.  Yanık-Ova Yankovo  –  Şumnu
2908.  Yanuz-Dere Elhovets  –  Paşmaklı
2909.  Yapılca Travnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2910.  Yaralı  –  Varna
2911.  Yar-Dere Ridino  –  Kırcali
2912.  Yardım Pomoştitsa  –  Eski Cuma
2913.  Yarıcılar Yareilovtsi Radomir  –  Pernik
2914.  Yar-Kese  –  Şumnu
2915.  Yassı-Baş Ravna-Gora  –  Varna
2916.  Yassıca Lyahovo  –  Tatar Pazarcık
2917.  Yassı-Koru Ravna-Gor  –  Tatar Pazarcık
2918.  Yassı-Tepe Vetrino  –  Varna
2919.  Yastıkçılar Odırtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2920.  Yaşlar Perperek  –  Kırcali
2921.  Yaşlı-Köy Jenda  –  Kırcali
2922.  Yatacık Kitnitsa  –  Kırcali
2923.  Yatacık Macarovo  –  Hasköy
2924.  Yataklar Lojeto  –  Kırcali
2925.  Yavaş-Köy Vasil-Levski  –  Eski Cuma
2926.  Yavuz-Dere Dobroselets  –  Yanbolu
2927.  Yaya-Köy Nikolaevo  –  İslimiye
2928.  Yayla Goron-Bliznak  –  Varna
2929.  Yayla Yagnilo  –  Varna
2930.  Yaylacık Gorska-Polyana  –  Eski Cuma
2931.  Yaylacık Visoka-Polyana  –  Kırcali
2932.  Yayla-Köy İzvortsi  –  Tırnova
2933.  Yayla-Köy Polyana  –  Eski Cuma
2934.  Yaylalı Kopitnik  –  Kırcali
2935.  Yazıcı Pisarevo  –  Şumnu
2936.  Yazıcılar Poruçik Çunçevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2937.  Yazıcı-Mahalle Gorko-Pisaevo  –  Tırnova
2938.  Yazıcı-zade  –  Sofya
2939.  Yazıcı-Zade Sofya’da Mahalle  –  Sofya
2940.  Yazla – Hacı İlyas(Pırvo-GradDaha Sonra Boriso-Grad)  –  Filibe
2941.  Yazla Letovnik  –  Kırcali
2942.  Yazla Lyatno  –  Şumnu
2943.  Yelceler Jenzifovo  –  Kırcali
2944.  Yelli-Dere Vetren-Dol  –  Tatar Pazarcık
2945.  Yemişler Ovoştnik  –  Eski zağra
2946.  Yengeç-Dere Rakov-Dol  –  Burgaz
2947.  Yeni-Balabanlar İvan-Şişmanovo  –  Razgrad
2948.  Yeni-Bey Çelopeçene  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2949.  Yeni-Beyli Malko-Kirilovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
2950.  Yenice Çerna  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2951.  Yenice Eniyo  –  Hasköy
2952.  Yenice Novak  –  Razgrad
2953.  Yenice-Haydar Kraişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2954.  Yenice-Köy Preslavitsi  –  Silistre
2955.  Yenice-Köy Stoil-Voyvoda  –  İslimiye
2956.  Yenice-Köy Tsarev-Brod  –  Şumnu
2957.  Yenice-Köy Zlatina  –  Varna
2958.  Yeniceler Güney Bulgaristan  –
2959.  Yeni-Cuma Raven  –  Kırcali
2960.  Yeni-Çayır Nova-Livada  –  Kırcali
2961.  Yeni-Çeri Goryani  –  Gabrova
2962.  Yeni-Çeşme Medovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2963.  Yeni-Derviş Novo-Oryahovo  –  Varna
2964.  Yeni-Han Novi-Han  –  Sofya
2965.  Yeni-Köy (Kara-Murat) Batenberg  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2966.  Yeni-Köy Aleksandrovo  –  Eski Cuma
2967.  Yeni-Köy Brestovitsa  –  Filibe
2968.  Yeni-Köy Çernitsa  –  Burgaz
2969.  Yeni-Köy Dılgo-Pol(Eski Adı Novo-Selo Pir-İ Vadi(Provadiya)  –  Varna
2970.  Yeni-Köy Kaluşevo  –  Hasköy
2971.  Yeni-Köy Kumanovo  –  Varna
2972.  Yeni-Köy Mladinovo Mustafa Paşa-Svilen-Grad  –  Hasköy
2973.  Yeni-Köy Mramor  –  Yanbolu
2974.  Yeni-Köy Nikolaevo  –  Eski Zağra
2975.  Yeni-Köy Novaçevo  –  İslimiye
2976.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Kutlu Viçe
2977.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Plevne
2978.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Rusçuk
2979.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Sofya
2980.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Şumnu
2981.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Vidin
2982.  Yeni-Köy Novo-Selo Peştere  –  Tatar Pazarcık
2983.  Yeni-Köy Novo-Selo Troyan  –  Lofça
2984.  Yeni-Köy Priseltsi  –  Burgaz
2985.  Yeni-Köy Rezovo  –  Burgaz
2986.  Yeni-Köy Tsar-Kalonyan  –  Filibe
2987.  Yeni-Köy Vetren  –  Tatar Pazarcık
2988.  Yeni-Köy Visoka-Polyana  –  Şumnu
2989.  Yeni-Mahalle Garvanovo  –  Hasköy
2990.  Yeni-Mahalle Lozitsa  –  Burgaz
2991.  Yeni-Mahalle Lülin  –  Yanbolu
2992.  Yeni-Mahalle Lüpka  –  Eski Zağra
2993.  Yeni-Mahalle Mejden  –  Silistre
2994.  Yeni-Mahalle Novakovo  –  Varna
2995.  Yeni-Mahalle Nova-Mahalla  –  Eski Zağra
2996.  Yeni-Mahalle Nova-Selişte  –  İslimiye
2997.  Yeni-Mahalle Novo-Selo  –  Filibe
2998.  Yeni-Mahalle Odrintsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2999.  Yeni-Mahalle Radinka  –  İslimiye
3000.  Yeni-Mahalle Zavoya  –  Kırcali
3001.  Yeni-Paslı Kamenovo  –  İslimiye
3002.  Yeni-Pazar Novi-Pazar  –  Şumnu
3003.  Yeni-Şar-Köy Gorno-Novo Selo  –  Eski Zağra
3004.  Yeni-Şehir Nov-Grad  –  Tırnova
3005.  Yeni-Zağra Novo-Zagora  –  İslimiye
3006.  Yere-Basan Krivo-Pole  –  Hasköy
3007.  Yere-basan Krivo-pole  –  Hasköy
3008.  Yesirce Enevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3009.  Yeşil-Ova Zelana-Morava  –  Eski Cuma
3010.  Yeşil-Tepe  –  Şumnu
3011.  Yılancılar Zmeyno Osman Pazarı  –  Eski cuma
3012.  Yılanlık Zmeevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3013.  Yoğurtçu Lübenovo  –  Filibe
3014.  Yoğurtçu Mlekarovo  –  İslimiye
3015.  Yoğurtçular Mogilyane  –  Kırcali
3016.  Yukarı Cuma (Cuma-i Balâ) Gorna Cumaya Blagoevgrad  –  Yukarı Cuma
3017.  Yukarı Çanakçı Gorno Paniçerovo  –  Eski Zağra
3018.  Yukarı Keçiller Gorno-Kozarevo  –  Eski Cuma
3019.  Yukarı-Almalı Gorno-Yabılkovo  –  Burgaz
3020.  Yukarı-Banya Gorna Banya  –  Köstendil
3021.  Yukarı-Banya Gorna Banya  –  Sofya
3022.  Yukarı-Çiftlik Gorno-Çiftik  –  Varna
3023.  Yukarı-Damlalı Gorno-Slaveykovo  –  Varna
3024.  Yukarı-Dere-Köy Momçilovtsi  –  Paşmaklı
3025.  Yukarı-Hüseyinler Gorno-Hubavka  –  Eski Cuma
3026.  Yukarı-İsiva Gorno-İzvorovo  –  Eski Zağra
3027.  Yukarı-Kale Gorno-Kale  –  Kırcali
3028.  Yukarı-Kap-Dağ Gorno-Kabdal  –  Eski Cuma
3029.  Yukarı-Karalar Gorno-Krepost  –  Kırcali
3030.  Yukarı-Köseler Karavelovo  –  Filibe
3031.  Yukarı-Köy Boyan-Civgrats  –  Şumnu
3032.  Yukarı-Kumluca Gorno-Kumluca, Kurumova  –  Varna
3033.  Yukarı-Lukovit Lukovit  –  Lofça
3034.  Yukarı-Mahalle Gorno-Mahala  –  Filibe
3035.  Yukarı-Musa-Bey Gorni-İzvor  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3036.  Yukarı-Orman Ladarevo  –  Yukarı Cuma
3037.  Yukarı-Rah-Ova Gorno-Orehovitsa  –  Tırnova
3038.  Yukarı-Sahrane Gorno-Sahrane  –  Eski Zağra
3039.  Yukarı-Toz-Patlar Gorno-Rozitsa  –  Eski Cuma
3040.  Yukarı-Turgan Gorno-Turgan Lom  –  Lofça
3041.  Yukarı-Übrü-Eren Gorno-Seltsi  –  Kırcali
3042.  Yukarı-Yeni-Köy Gorno-Novo Selo  –  Tırnova
3043.  Yumrukkaya Pestnik  –  Tırnova
3044.  Yumrukkaya Sinio Kamene ????? ??????   –  Burgaz
3045.  Yunus-Abdal Yonkovo  –  Razgrad
3046.  Yunusca İvanovo  –  Hasköy
3047.  Yunuscular Balkantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3048.  Yunus-Köy Zvınarka  –  Kırcali
3049.  Yunuslar Prelez  –  Razgrad
3050.  Yunus-Pınar Kaloyan  –  Varna
3051.  Yunus-Viran Bubina  –  Kırcali
3052.  Yura Yuri  –  Kırcali
3053.  Yurtluk On-Ogur  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3054.  Yurtluk-Altı  –  Şumnu
3055.  Yusuf-Çobanlar Mrejiçko  –  Burgaz
3056.  Yusuf-Hanlar Balkanski  –  Tırnova
3057.  Yusuflar İsuflar  –  Yanbolu
3058.  Yusuflar Preslav  –  Filibe
3059.  Yusuflu Beronovo  –  Burgaz
3060.  Yusuhanlar Pristoe  –  Şumnu
3061.  Yuva-Büyük Stavri-Dimitriovo  –  Hasköy
3062.  Yürekler Sırtsevo  –  İslimiye
3063.  Yürük Darets  –  Kırcali
3064.  Yürük-Hacı/Yürükler Stanovets  –  Şumnu
3065.  Yürükler Borimeçkovo  –  Tatar Pazarcık
3066.  Yürükler Gıskovo  –  Kırcali
3067.  Yürükler Gurkovo  –  Sofya
3068.  Yürükler Kamenari  –  Tırnova
3069.  Yürükler Kamen-Bryak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3070.  Yürükler Kırpaçevo  –  Lofça
3071.  Yürükler Nikolaevo  –  Tırnova
3072.  Yürükler Ruets  –  Eski Cuma
3073.  Yürükler Seslovo  –  Razgrad
3074.  Yürükler Şişmanovo  –  Hasköy
3075.  Yürükler Vladislav  –  Tırnova
3076.  Yüşepli Botevo  –  Varna
3077.  Yüzsüzler Stalevo  –  Hasköy
3078.  Zağarlı Veliçkovo  –  Tatar Pazarcık
3079.  Zağarlı-Köy Stedinenie  –  Eski Cuma
3080.  Zarniç Zarnik  –  Silistre
3081.  Zavut Zavet  –  Razgrad
3082.  Zincirli Verigovo  –  Filibe
3083.  Zincirli-Kuyucuk Rakovski  –  Razgrad
3084.  Ziştovi Sviştov  –  Tırnova
3085.  Zurnacılar Manolovo  –  Kırcali
Murat Ulutürk tarafından düzenlenmiştir.
Paylaş:
Share

1 thought on “Bulgaristan’da Türkçe yer adları – A-Z sıralamalı

  1. Çeşli (Byala Palanka) – İslimiye
    Çeşli köyünü unutmuşsunuz. Tüm köylüler türk, sadece 1 bulgar ailesi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir