Kağıthane’de Cumhur İtifakı Adayı Mevlüt Öztekin’e Soydaşlardan Destek

Haberler Türkiye

1989 Yılında Bulgaristan’dan göç eden Türklerin toplu olarak oturduğu konutlara MHP İl Başkan Yrd. Selahattin Koçaslan, MHP İlçe Başkanı Barış Çatalbaş, MHP İL Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Karakaya, Rumeli Trakya Balkan Platformu Başkanı Vedat Mol ve Kağıthane Belediye Başkanlığı’na Cumhur İttifakı’ndan aday gösterilen Mevlüd Öztekin ziyarette bulunarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Hakime Mestanoğlu insiyatifinde toplu konutlarda düzenlenen yöresel yemeklerin yapıldığı kadın etkinliklerine de katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Hakime Mestanoğlu açılış konuşmasından sonra sözü Mevlüt Öztekin’e bıraktı. Öztekin, “Geçmişte nasıl Rumeli-Balkan insanının ve Bulgaristan’da 1989 göçmenlerinin yanında oldularsa bu gün bizde yanındayız. Soydaşlarımızın dertlerine o dönem nasıl çözüm aradılarsa, bu gün de yine aynı şevkle Soydaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi. Bu konuşmasıyla site sakinlerine öz güven verdi. Belediye Başkan adayı Öztekin’in ardından Barış Çatalbaş sözü aldı. O da “1989 göçmenlerinin acılarına hep beraber ortak olduklarını, Bulgaristan’daki Türklük mücadelesinde kadınların ön sıralarda yer aldığını biliyoruz. Bulgaristan’da 89 yürüyüşlerini Kadınlar başlatığını da çok iyi biliyoruz. Bulgaristan kadınları sadece Todor Jivkov’u değil bu kıvılcımının berlin duvarını da yıkmıştır. Kendilerini bu cesaretinden dolayı kutluyorum.” dedi. Konuşması sık sık alkışlarla kesilerek sürdürdüğü konuşmasında “Kadınlar BulgaristanTürklerinin hak mücadelesinde en önde yer almıştır”  sözleri ile bitirdi.

Toplantı çocuklara dağıtılan hediyelerle son bulurken, Çatalbaş, konuşması dolayısıyla site sakinlerince tebrik edildi. Soydaşlar da oylarının CUMHUR İTİFAKINA vereceklerine dağir söz verdiler. Böylece toplantının sonuna gelindi.

Bizler de BULTÜRK olarak hak eden ve hakkın yanında olan kazansın diyerek sözümüze nokta koyuyoruz. Saygılarımızla,

HABER: Nazım Çavuş.
Kağıthane Bultürk Temsilcisi

Paylaş:
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − 3 =