MHP’den BULTÜRK’e Teşekkür ziyareti

İstanbul MHP İl Başkanlığından gelen, Türk Dünyası’ndan Sorumlu MHP İl Başkan Yrd. Bülent MAŞAOĞLU ve ekibi tarafından Bayrampaşa’da bulunan BULTÜRK Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği Genel Merkezimizi ziyaret ettiler.

Toplantıyı Genel Sekreter Oya DİRİER açtı.
BULTÜRK Genel Sekreteri Oya CANBAZOĞLU DİRİER gelen misafirlere hoş geldiniz sözleri ile açılışı yaptı. İstanbul MHP İl yetkililerinin Derneğimizi ziyaret etmesinden dolayı BULTÜRK adına teşekkür etti ve memnuniyet duyduğunu belirtti.
Ardından Açılış konuşması için BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK’ü kürsüye davet etti.

ULUTÜRK; “Seçim sonrası Partilileri pek görmeye alışık olmadığımız için kusura bakmayın biraz şaşkınlık yaşadık. Partilerde bir ilki gerçekleştirdiniz. MHP’yi seçim sonrası derneğimizde görmekten çok sevindiklerini ve kendilerine ziyareti için teşekkür etti. Kısaca derneğin tarihçesini anlattı ve derneğin gelecek hedefleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Özellikle BULTÜRK’ün Türkiye’deki derneklerle aynı görmemelerini çünkü BULTÜRK dernekler arasında bir devrim yaptıklarını belirtti. Türkiye’de bulunan bir dernek gösterin Türkiye dışında bir devlette Cumhurbaşkanı adayı çıkartsın. İşte biz Bulgaristan’da Türk Cumhurbaşkanı çıkartabildi ve 21 adaydan ilk 10 girerek 50.000 civarında oyla 9.sırada yarışı tamamladık. Ayrıca Sofya’da Türk Dünyasından gelen 23 ülke Liderlerini bir araya getiren dernekte bizim derneğimizdir. Bulgaristan’da 8 bin Türkiye’de ise 5 bin kişi ile dev bir anket yaptık, İlk defa Sofya meclisinden bir parti hükümette olan bir parti bir derneği parlamentoya davet etti; Türkiye’de 3 uluslararası sempozyum yaptık vsy. dile getirdi.
Türkiye’de bulunan dernek STK vsy bir tane gösterin Türkiye dışında Cumhurbaşkanı çıkarmayı düşünsün, işte bu nedenle biz diyoruz ki Türkiye’de derneklerde devrim ve yeni anlayış getirdik. Ayrıca bizler gelecek 2019’da Bulgaristan’da yapılacak yerel ve AB Parlamento seçimleri için şimdiden hazırlıklarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu konuda yönetimimiz 3 kişiye görev verdi ve çalışmalar başladı. Bulgaristan’da önümüzde Kasım ayında da erken genel seçim olabileceğini ve bu konuda çalışmalara da şimdiden başladıklarını ve bir hafta önce Bulgaristan’a giderek BSP Başkan Yrd. Zlateva ile bizzat görüştüm ve Eylül ayı içerisinde Genel Başkanları Ninova ve bir heyet  ile Sofya’da bir araya gelmemiz için tarih verilmesini bekliyoruz”. dedi.
ULUTÜRK sözlerine şöyle devam etti; “Bizim Bulgaristan’da tek amacımız var İnsanlarımıza öz güven aşılamak ve İnsanlarımızı birinci sınıf vatandaş yapmak, Türk-İslam eserlerimizi geri almaları için vesile olmaktır”.
BULTÜRK Genel Sekreteri Genel Başkan ULUTÜRK’e teşekkür ederek sözü misafirimizden Türk Dünyasından Sorumlu İstanbul MHP İl Bşk. Yrd. MAŞAOĞLU’nu kürsüye davet etti.Bülent MAŞAOĞLU; “Derneklerin toplumsal hayatın gelişiminde çok önemli olduğunu vurgulayarak, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini çok önemsediklerini kaydetti. Ben öncelikle hepinize İl Başkanımızın Selamını getirdim. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bizler İstanbul’da teşekkür için hiçbir STK ya gitmedik, gitmeyeceğiz sadece BULTÜRK’e geldik. Bunun tabi ki bir nedeni var.
Bunun nedeni seçim öncesi BULTÜRK Genel Başkanı çıkıp BU SEÇİMLERDE OYLARIMIZ CUMHUR İTTİFAKINA, CUMHURBAŞKANINA VE MECLİSTE MHP ye veriniz demesi bizi buraya getiren neden olmuştur. Seçim öncesi bizi herkes %5-6 oy alacaklar derken BULTÜRK Başkanı, Biz Bulgaristan Türkleri ilk önce bu seçimlerde Cumhurbaşkanı yarışını ilk turda bitireceğiz, iki Mecliste MHP’ne barajı geçireceğiz demesi cesaret işidir. Her dernek başkanı bunu yapamaz yapamadı da.
Burada oy geldi mi gelmedi mi o pek önemli değil burada önemli olan tarafını belli edebilmektir.
İşte bu cesaretinden dolayı hepinizi özellikle de başınızda olan Başkanınız Rafet ULUTÜRK’ü kutluyor ve tekrar hepinizin huzurunuzda teşekkür ediyorum.
“BULTÜRK “diğer Balkan derneklerin arasında en genç dernek, fakat kısa bir zamanda, uzun ama meşakkatli bir yolu başarı ile sonuçlandırıyorsunuz. Çalışmalarınız takdire şayandır. Derneğiniz ve yönetiminiz olarak çıkmış olduğunuz bu zorlu süreçte sizlere başarılarınızın devamını diliyoruz.” dedi.
Herkese hak ettikleri kadar değer verileceğini vurgulayan MAŞAOĞLU; Bizler Liderimizin dediği gibi, ”Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve ben.” İşte bizim sloganımız budur. Sizin sorunlarınız konusunda da bilgim var, seçim öncesi Başkandan bir rapor aldım ve raporu da inceleyerek Ankara’ya ilettim. Biz size bu konuda söz veriyoruz; sizin tüm problemlerinizi direk Genel Başkanımıza ve devlete ileteceğiz iletilecektir, bundan emin olabilirsiniz. Zaten Başkanınızın benden isteği de budu, BİZİM BULGARİSTAN KONUSUNDA DEVLETİMİZE YANLIŞ BİLGİLER GİDİYOR. GELİN BU KONUDA BİZE YARDIMCI OLUN VE DOĞURU BİLGİLERİ İLETELİM.dedi. Bende bu konuda kendisine söz verdim bundan sonra Türkiye Cumhuriyetine yanlış bilgi veren herkes bedelini çok ağır ödeyeceğini söyledim.
Ayrıca sizin Bulgaristan Türklerinin en acil konusu en önemli probleminiz emeklilerin sorunlarıdır.Bulgaristan’da çalışmış yıllarınızın 1991 yılı sonrasında gelenler için de uygulanmasını istediğinizi biliyoruz. Parlamento açılır açılmaz bu konuyu gündeme aldıracağız ve bu sorunun peşini bırakmayacağız. Diğer konuları da sırasıyla gücümüzün yettiği kadar ele alacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. “Allah birliğimizi daim eylesin. Bizim ortak bir derdimiz bir kaygımız var. Bizim derdimiz vatan ve millettir.
Genel Başkanımızın dediği gibi; “Bugün cumhurun başarı ve yükselişine hayranlıkla şahit oluyoruz. Bugün Cumhur İttifakının zaferini gururla, onurla, müsterih bir vicdanla idrak ve ifade ediyoruz. Çok şükür, Türk milletinin kutlu iradesi sandıkta tecelli etmiştir. Türkiye bugün itibariyle resmen Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ne geçmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında tavizsiz durmuştur. Aynı zamanda partimiz bütün engelleri aşarak, bütün oyunları bozarak, bütün karanlık senaryoları parçalayarak TBMM’de temsil edilme imkânına kavuşmuş, çok değerli bir milletvekili sayısına ulaşmıştır. Türk milleti, Milliyetçi Hareket’i TBMM’nin hem kilit partisi yapmış, hem de denge ve denetleme görevini vererek önemli bir sorumluluk yüklemiştir. Türkiye’nin önü açılmıştır. Türkiye’nin geleceği aydınlanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi konusunda üstümüze düşen her görevi azimle yerine getireceğiz. Tarafımız Türkiyedir. Safımız büyük Türk milletidir.” Artık yolumuz aydın bahtımız açıktır. dedi. Hepimize hayırlı uğurlu olsun şeklinde sözlerini bitirdi ve sıcak karşılamadan dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti.
Rafet ULUTÜRK’te kendilerini ziyaretlerinden dolayı onur duyduklarını ve Bulgaristan Türkleri adına çok çok teşekkür ettiklerini beyan etti.
Genel Sekreter sözü alarak tekrar MHP İstanbul İl Başkan Yrd. MAŞAOĞLU’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırmadan önce tüm gelen üyelerimize de teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

Saygılarımla,

Oya DİRİER
BULTÜRK
Genel Sekreter

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 3 =